ענפים אחריםשחייה

הישג אדיר: מדליית זהב לנבחרת השליחות באליפות אירופה

נבחרת השליחות של ישראל הרשימה באליפות אירופה כאשר זכתה במדליית הזהב ב-4X200 מטרים חופשי, כשהבנות קבעו 7:51.83 דקות. השליחים סיימו במקום 4. חרותי, מורז וברזלי עלו לגמרים האישיים

אליפות אירופה בשחייה יצאה הבוקר (שני) לדרך בבלגרד וכבר קיבלנו הישג מרשים במיוחד. נבחרת השליחות, בה שוחות אנסטסיה גורבנקו, דריה גולובטי, איילה ספיץ ולאה פולונסקי, זכו במדליית זהב במשחה 200×4, בתוצאה של 5:51:81 דקות. זוהי תוצאה שהייתה מספיקה למקום חמישי באולימפיאדת טוקיו.

במקצה המקביל לגברים, הנבחרת הישראלית כבר הייתה במקום השני במשחה שלה, אך סיימה רק במקום הרביעי בשניות הסיום. בר סולובייצ'יק, דניס לוקטב, איתי בן שטרית וגל כהן גרומי קבעו תוצאה של 7:09:72 דקות, והפסידו את המקום בפודיום ליוונים שהקדימו אותם ב-21 מאיות בלבד.

איגוד השחייה הודיע: ''הבהרנו את המצב למכבי חיפה''
מירון חרותי (סימונה קסטרווילארי, הוועד האולימפי בישראל)

עוד הערב: מירון חרותי עלה לגמר ב-50 מטר פרפר, כשסיים ראשון את משחה חצי הגמר שלו עם 23.20 שניות – התוצאה השנייה בטיבה בחצי הגמר. ב-100 מטרים חופשי לנשים, אנדי מורז העפילה לגמר כשסיימה שלישית את המשחה שלה בזמן של 54.90 שניות – השביעי בטיבו בחצי הגמר. ב-200 מטרים גב לנשים, אביב ברזלי העפילה לגמר כשסיימה שלישית במשחה חצי הגמר שלה ושישית בסך הכל, בזמן של 2:11.38 דקות. 

יו"ר איגוד השחייה, עדי ביכמן, מסרה: "לזכות במדליית זהב ולשמוע את ההמנון הישראלי מתנגן בימים אלו זו התרגשות יוצאת דופן. השחייניות שחו משחה מעולה כל אחת מחמשתן (בבוקר שחתה שחיינית נוספת לטובת מנוחה של נסטיה) נלחמה עד הנגיעה. התוצאה שלהן השיגה את  המקום 5 בטוקיו והעיניים שלנו למטרה בעוד חודש וחצי וזה לעלות לגמר אולימפי בפריס".

בוכמן הוסיפה: "המדליה היום היא בונוס לעבודה הקשה לקראת הדבר האמיתי ומוכיחה לנו שאפשר לחלום גבוה. כל הכבוד לצוות המקצועי ולשחייניות. אנחנו ביום הראשון של התחרות וסיימנו אותו עם 3 שיאים ישראלים והתברגות בגמרים, יש עוד תחרות ארוכה ואנחנו מקווים שעוד שחיינים יתפסו את המקומות האחרונים במשלחת למשחקים האולימפיים פריס 2024".

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW