במגרש הפוליטי

היועץ הפרלמנטרי של השר כהן: "זוהי רק ההתחלה"

שר החוץ צמוד מאוד למוריס אינצ'י מחולון שנחשב היום ליד ימינו בכל דבר. שוער העבר מלווה את כהן בעשור האחרון בכנסת ומסמן את היעד הבא: ''בעזרת השם, הוא יהיה גם רה''מ אחרי תקופת נתניהו, בוודאות''

מוריס אינצ'י (73) מחולון הוא האיש שעמד שנים רבות בשערה של צפרירים חולון, והיום הוא נמצא בשערי משרד החוץ לצידו של השר אלי כהן בתור היועץ הפלמנטרי של השר, חיבור שהחל עוד מימיו הראשוניים של כהן בפוליטיקה. "החיים שלי תמיד היו סביב הכדורגל, היום אני עוזר לכל מי שפונה אליי", אמר ל-"ישראל ספורט".

"אני מכיר את ההורים של אלי מילדות. היינו גרים ביחד באותה שכונה בחולון ברחוב מבצע סיני", אמר אינצ'י היועץ הפוליטי של השר. "הייתי עובד בחברת "עמידר" כרכז אזור בכל הנוגע לדיור ציבורי, אני מוכר בכל הארץ בתחום. אלי למי שלא יודע היה גם דייר עמידר שנים רבות וכשהוא רצה להתחיל את דרכו הפוליטית הוא בא להתייעץ איתי, ומאז במשך כעשור אני עומד לצידו בכל דבר, הכרתי לו הרבה אנשים והגענו עד למשרד החוץ, אבל זוהי רק ההתחלה עבורנו", אמר אינצ'י.

"אי אפשר לא לאהוב את אלי כהן", אמר אינצ'י. "מהיום הראשון שהחל בתור חבר כנסת ועוד לפני כן, הוא (כהן) קיבל אהדה רבה ואהבה. הוא תמיד רוצה לעזור ויש לו אוזן קשבת לכל אחד, גם בנושאים שלא תמיד היו קשורים אליו בתפקידים השונים. וביחד אנחנו עוזרים לאנשים יום וליל", אמר אינצ'י.  

לפני הקריירה הפוליטית, אינצ'י עמד במהלך 14 שנות קריירה בשערי מגרש הכדורגל בהפועל ת"א, נס ציונה ואת רוב הקריירה בצפרירים חולון ששימש גם כבעלים של המועדון. "כל משחק של ילדים ונוער היו מעל 1000 איש, שלא נדבר על הקבוצה הבוגרת", נזכר אינצ'י. "הקפיצה של המועדון הייתה מהירה מאוד ומליגה ד' עלינו בתוך מספר שנים עד לליגת העל, עד לאימפריה שהייתה שהביאה הרבה כבוד לעיר, אלו היו זמנים אחרים".

מוריס אינצ'י בימי העבר (באדיבות המצולם)

אינצ'י נזכר בימיו כשוער בנס ציונה, כאשר היה חוזר לשכונה בעיר חולון והיה נתקל יום יום באנשים שמבקשים ממנו להקים מועדון כדורגל בחולון. "התחלנו מכלום והקמנו מועדון כדורגל מפואר, מהמתנ"ס בשכונה עד לבימת ליגת העל. זה היה חוויה אדירה שבכל ניצחון קיבלנו אהבה גדולה, אין את זה היום וחבל. משחקי הדרבי היו בלתי נשכחים, העיר רעדה באותם הימים".

להחזיר עטרה ליושנה?
לאחר האיחוד עם הפועל חולון, הכדורגל בחולון עלה רמה. "שטרן חלובה, עזרא אברהם, אני ועוד חבר'ה טובים איחדו את המועדון להפועל צפרירים חולון, כולנו הבנו שזה מתבקש כדי להקים מועדון כדורגל חזק. התחילו להגיע לחולון שמות גדולים כמו יוסי אבוקסיס, זהאי ארמלי, גיא לוי, שימי מכלוף, רונן הילל ועוד שהפכו את העיר חולון לאימפריה של כדורגל. אסור לנו לשכוח כי בזמנים האלה היו לנו שישה שחקני נבחרת מהעיר. כל הכוכבים הגדולים של ליגת העל, מגיעים לאמן או לשחק בחולון זה היה דבר בלתי נתפס", אמר אינצ'י.

את החוויות הרבות אינצ'י לא ישכח לעולם וייקח אותם עד יומם האחרון. "לא אשכח חוויות רבות בתור הבעלים של המועדון. עברנו ניצחונות גדולים וגם הפסדים כואבים, הייתי נותן הצגת שוערות שאנשים היו משתגעים ממני. בסוף נגמר לי הסוס, פרשתי גם מהמשחק וכמובן גם מהמועדון, הרגשתי שאני לא יכול לעזור יותר ולכן עזבתי. יש כיום קבוצה שנמצאת בצמרת ליגה ג' וכנראה שהיא תעלה לליגה ב', אבל זה כבר לא אותו דבר", אמר אינצ'י.

"כואב לי על המצב של חולון בכדורגל, עיר גדולה כמו חולון, לא יכול להיות שאין לה קבוצה אחת ואיכותית שמייצגת את העיר",  אמר אינצ'י. "הנוער שלנו מסתובב ברחובות, במקום במגרשי הכדורגל וחבל. במקום לשמור על הנוער והילדים שלנו, הם העתיד של המדינה שלא ידרדרו לפשע, לא עושים דבר. ראש העיר צריך לתת פוש בכל הנוגע לקבוצת הכדורגל של העיר ולהקים קבוצה לתפארת וזה לא קורה".

מוריס אינצ'י בימי העבר (באדיבות המצולם)

"יש הרבה אשמים במצב של הכדורגל בחולון. אף אחד לא מנסה להציל את מה שנשאר מהכדורגל בחולון. יש כאן חומר טוב, רק צריך להשקיע. צפרירים חולון הוקמה אמנם מחדש והיא משחקת היום בליגה ג', אבל זה לא רציני. צריך להתחיל מלמטה עם יסודות ושחקנים מוכשרים ולבנות, ולאט לאט לעלות למעלה. עשינו את זה בעבר שהגענו מליגה ד' דאז עד ליגת העל, כך שזה אפשרי גם היום בתקציבים הגדולים, אפשר להגיע להישגי העבר ולהחזיר עטרה לישנה. יש הרבה שחקנים מוכשרים מחולון שמשחקים היום בקבוצות מחוץ לעיר וחבל.  היום אני רק שומע תוצאה וזהו, לא מרגיש חיבור למועדון", אמר אינצ'י.

הוא הא מי זה בא, רה"מ הבא?

בקדנציה הנוכחית אלי כהן חיכה לקבל תפקיד בו יוכיח כי בהתאם למעמדו בליכוד (מקום שלישי), הוא יעשה את המוטל עליו. בהתחלה דובר על תפקיד שר החינוך, לפני כן גם שר הספורט היה על הפרק, אך לבסוף הוא הגיע אחרי דין ודברים לשר החוץ. אינצ'י בטוח בכהן: "אני יודע שלא משנה מה שאלי יעשה הוא יעשה את זה על הצד הטוב ביותר. להיות שר החוץ זה חוויה בשבילו. זאת הייתה הפתעה חיובית עבורו לקבל את התפקיד. אלי כהן יגיע רחוק מאוד בפוליטיקה ובעזרת השם הוא יהיה גם רה"מ אחרי תקופת נתניהו, בוודאות. את ההוכחה לכך ניתן לראות בפריימריז הראשון שאלי ישתתף. זכינו במקום השלישי, אז זה אומר דרשני. אין מקום שמזמינים את אלי והוא לא הולך, הוא יהפוך עולמות ויגיע או ישלח ברכה או יתייחס. כולם יודעים שלאלי אפשר להאמין. הטלפון תמיד פתוח גם שלי וגם של אלי וכל צוות המשרד בכל נושא, תמיד יש אוזן קשבת ועזרה בהתאם. אני בארץ עושה את העבודה, ואלי יעשה את העבודה בחו"ל כולנו סומכים עליו בעיניים עצומות".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW