ספורט אולימפיענפים אחרים

היום: התחרות הקדם אולימפית בשייט יוצאת לדרך במארסיי

התחרות, שמחווה חזרה גנרלית לפריס 2025, תתקיים בהשתתפות נציגים ישראליים שיקבלו טעימה מהפורמט האולימפי. אמיר: ''תוצאה בטופ חמש תהיה מצוינת''. גם ה-IQ פויל תום ראובני ייטול חלק בתחרות החשובה

התחרות הקדם אולימפית בשייט, עם חמישה נציגים ונציגות ישראלים בארבעה דגמים, יוצאת היום (ראשון) לדרך במארסיי. צפויים שמונה ימי תחרויות במתכונת אולימפית, עם נציגות אחת לכל מדינה בכל דגם. זו ההזדמנות הראשונה לספורטאים והספורטאיות הישראלים לטעימה מהפורמט האולימפי, שמחכה להם בשנה הבאה במשחקי פריז 2024. התחרות נערכת באתר תחרויות השייט של אולימפיאדת פריס ומהווים "חזרה גנרלית" של הוועדה המארגנת לקראת התחרויות, שיערכו בשנה הבאה.

הדגם הראשון לצאת למים היום הם סירות ה-470, שם יאבקו ניתאי חסון ונועה לסרי בנציגים מ 16 מדינות, ובהם הצוותים הבולטים בעולם, מגרמניה, צרפת, שוודיה וספרד. חסון ולסרי יתמודדו בשישה ימי מוקדמות וינסו להתברג לשיוט המדליות, שיתקיים ביום שבת.

עוד מתחילה היום התחרות בדגם הקייט פויל, שם תתחרה גל צוקרמן בנציגות מ 19 מדינות על מקום על הפודיום. המוקדמות יערכו חמישה ימים ועשר הגדולות יתמודדו בשיוטי המדליות ביום שישי. "גל מרגישה מאוד מוכנה לקראת התחרות, היא מגיעה בכושר מצוין וראויה למקום בין הגדולות בעולם" אומר מאמן נבחרת הקייט פויל שחף אמיר. "כל תוצאה בטופ חמש תהיה מבחינתנו הישג מצוין. יש כרגע 3 מתחרות בולטות בדגם, מארה"ב, צרפת ובריטניה, שפתחו פער משמעותי על כל שאר העולם, אבל הכל אפשרי בספורט".

תום ראובני וסבסטיאן קורדל (יח"צ)

ביום שלישי יצאו למים דגמי ה-IQ פויל נשים וגברים, שם יתחרו שרון קנטור, סגנית אלופת אירופה המכהנת, ותום ראובני, שזכה השנה במדליית הארד בגביע העולם בפלמה. ראובני (23) נבחר לייצג את ישראל בזכות הישגיו בתחרויות המבחן בסיומן דורג במקום הראשון בין הגולשים הישראלים. אחרי שבשנה האחרונה הוא זכה במדליית ארד בגביע העולם בפאלמה ובאליפות אירופה שהיתה ביוון, בה סיים במקום ה-11.

בחודש שעבר התאמן ראובני במשך כשבועיים עם הגרמני סבסטיאן קורדל (33) אלוף העולם המכהן. גם השבוע, בשבוע ההכנות האחרונות במארסיי הוא מתאמן אתו. "רק זכייה במדליה מקנה ניקוד לניקוד המצטבר בהתמודדות על השגת הכרטיס לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בקיץ הבא בפריז. המחויבות שלי היא לייצג את ישראל בצורה המיטבית ואעשה הכל כדי לעמוד על הפודיום. אני מגיע לתחרות מרוכז ומפוקס ומקווה שהכל יתחבר לי כמתוכנן", אמר ראובני.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button