אתלטיקהבאים קטניםענפים אחרים

הטניסאית שחולמת בגדול: הכירו את אגם אשכנזי

שלישי | 05/03/2019 | 15:45    מאת ויק דסה

היא בת 13 ומשחקת טניס כבר שש שנים, כאשר במקביל היא עוסקת גם באתלטיקה קלה. סבה היה שופט כדורגל מפורסם וגם הוריה לא מוותרים על הספורט בחייהם. מהן השאיפות הגדולות שלה?

אגם אשכנזי בת ה-13 היא שחקנית טניס צעירה, שהחלה לשחק כבר בגיל 7, כאשר במקביל היא עוסקת גם באתלטיקה קלה. אשכנזי משתתפת בתחרויות ארציות ואזוריות באיגוד הטניס בתחרויות סבב ישראל וסבב פרינס. היא מספרת: "רגע השיא שלי היה זכייה במקום הראשון בגיל 12 בסבב ישראל מאסטרס. אני מתאמנת כל יום בשבוע במשך שלוש עד ארבע שעות ביום".

אגם אשכנזי (אינסטגרם)

על הקשר עם הצוות המקצועי: "יש לי 2 מאמנים, אילן ורועי שר, שבאים לראות כל משחק ואם לא, שואלים איך היה. הקשר הוא אישי וכולל שיחות לפני ואחרי משחקים. איך התחברתי? הגעתי לכמה שיעורי ניסיון והטניס תפס אותי במיידית, אהבתי את המשחק. מאז אני מתאמנת ללא הפסקה. תחביבים נוספים? שירה. סדר היום שלי די עמוס. אני נמצאת במגמת אתלטיקה בבית הספר, סולנית של המקהלה ונמצאת במועצת התלמידים של בית הספר. שאיפות? לנסות ולהשתפר ולהעלות את הרמה כמה שיותר ולנסות להגיע לרמה הכי גבוהה שיש גם בארץ וגם בעולם".

אשכנזי הוסיפה: "הספורטאי האהוד עליי הוא הטניסאי אלכסנדר זברב. הקבוצה האהודה עליי בכדורגל היא ברצלונה. המשפחה שלי מאוד תומכת בי. ללא תמיכת המשפחה, אין לי שום סיכוי להצליח בגיל כזה. הם מגיעים כמעט לכל אימון ומגיעים לכל משחק. מאמנים שראויים לכותרות? את היסודות העניק לי מאמן מעולה בשם מוטי איצקוביץ' וכיום המאמנים שלי נותנים לי את כל התמיכה שאני צריכה, אילן ורועי שר. מעברים בין ענפים/אגודות? התחלתי לשחק ברמת אליהו שבראשון לציון ומשם עברתי למרכז הטניס יפו, ומשם לבית הספר לטניס שר בראשון שכיום אני נמצאת בו". 

אגם אשכנזי (אינסטגרם)

עוד סיפרה אגם: "אני מתאמנת מול ספורטאים בוגרים גדולים ממני (גילאי 16-17). זה משפיע עליי לטובה, גורם לי להשתפר ולתת מעצמי יותר בכל אימון. במשחקים אני משתדלת לנטרל את השפעת הקהל ולהיות מרוכזת במה שמתרחש בתוך המגרש בלבד. אך זה לקבל כותרות בגיל כזה צעיר: המחנכת הצוות המקצועי בבית הספר וגם חברות מפרגנות ומעריכות את הדרך שאני עושה".

אשכנזי סיכמה: "אני מגיעה מבית של ספורטאים. סבא שלי ז"ל מגדולי שופטי הכדורגל בישראל – משה אשכנזי. אבא שלי שיחק כדורגל בהפועל פתח תקווה כשהיה צעיר וכיום הוא יבואן של ציוד ספורט ובתור תחביב מתעסק בפיתוח גוף, וגם זכה במר ישראל לגיל 50.אמא שלי בילדותה התעסקה באתלטיקה קלה וגם כיום מתעסקת בענפי ספורט רבים בתור תחביב – ככה שהסביבה שאני גדלה בה דוחפת למצוינות".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button