כדורידענפים אחרים

החתמות גדולות לדאבליסטית: אדיר כהן ויוסי אפו חתמו ברמה"ש

כדוריד: רמת השרון של עידן מימון מחזירה שני ליגיונרים לליגת העל: כהן שב לישראל אחרי קריירה אירופית של 5 עונות (בקרואטיה, צרפת ושוויץ), אפו חוזר לארץ אחרי ששיחק בנורבגיה. וגם: אם יתקיים שת''פ עם אס''א תל אביב?

אולי ה-מהלך של הקיץ: אדיר כהן, מקשר נבחרת ישראל, חותם היום (רביעי) בשורות הדאבליסטית א.ס רמת השרון. כהן, שזכה באליפות היסטורית על הפועל אשדוד ב-2019, ומאז פרש כנפיים לקריירה אירופית יפה בליגות הבכירות בשוויץ (וינטרתור עימה זכה באליפות), בצרפת (טרמבליי) ובקרואטיה (נקסה – עימה שיחק בליגה האירופית), ישוב לליגת ווינר אחרי חמש עונות.

בדרך הוא ניהל שיחות עם הפועל ראשון לציון ועם בני הרצליה, אבל בחר כאמור בקבוצה שאותה ימשיך להדריך עידן מימון. "אני שמח מאוד להצטרף לדאבליסטית ולחזור לליגה הישראלית לאחר 5 עונות בחו"ל. מצפה לנו עונה מעניינת עם שאיפות גבוהות – ונעשה הכל כדי לעמוד במטרות של המועדון. מאחל לכולם בהצלחה ונתראה במגרשים", אמר כהן.

אדיר כהן במדי הנבחרת (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

בנוסף, רמת השרון הודיעה על צירופו של יוסי אפו. הפיבוט כבר שיחק ברמת השרון לפני שיצא לנורבגיה – שם השתלב היטב במדי קבוצת ויקינג. אגב, בניגוד לכהן הוא אמור להצטרף לרמת השרון רק במהלך העונה (במהלך דצמבר-ינואר). "אני נרגש לחזור הביתה. שמח להיות חלק ממועדון גדול שהוכיח את עצמו ועכשיו מתייצב למשימה הבאה, לשמור על כל התארים", צוטט אפו בהודעה שפרסמה רמת השרון.

במהלכים הללו רמת השרון ויתרה על צירוף של זר רביעי, ותשחק עם שלושה – שניים ממצטייני העונה שעברה – ריסטו וויאצ'יץ' המונטנגרי והפיבוט הברזילאי לאונרדו דה אלמיידה, ושוער נבחרת איטליה מאטה וולארביץ' שכאמור מחליף את נבוישה בואיץ' הבוסני שעזב. רמת השרון צירפה את המקשר עידו בדור מאס"א תל אביב, שהיה אחד ממצטייני העונה בליגת ווינר (עם 114 שערים) ואת שחקן הפינה עומר אליאס. 

ליגיונר ישראלי ביעד חדש: יוסי אפו חתם בויקינג הנורבגית
יוסי אפו בפעולה (צילום: דליה נבעה, א.ס רמת השרון)

המהלכים האלו קורים אחרי הפרידה משחקנים מרכזיים – השוער בואיץ', שחקן הפינה דניאל צרפתי (שב להרצליה), לידור פסו (שב לחולון). המהלך עם אפו – הוביל לכך שגם אריאל ביטון שהושאל בעונה שעברה ממכבי קרית מוצקין – לא ימשיך. ביטון אגב מחוזר על ידי קבוצה מצפון מקדוניה. רמת השרון האריכה חוזים של מרבית שחקני הסגל, בהם הבכירים רם טורקניץ, בן ליברטי ועמית מוטולה, ושל החבורה הצעירה יותר ששיחקה בקבוצה.

אגב, מהלך בכיוון אחר שעשוי להתרחש בקרוב הוא שיתוף פעולה בין רמת השרון לבין אס"א תל אביב, שהודיעה בשבוע שעבר על כך שוויתרה על זכותה לשחק בליגה הבכירה, בעקבות דרישות ותנאים שהוצבו על ידי מועדון הספורט המנהל באוניברסיטה – שכבר גרמו להתפזרות  שחקניה המובילים. אס"א צפויה לשחק בליגה השנייה, ולהמשיך להפעיל מחלקת נוער – וכעת נותר לעקוב ולראות האם המהלך בין המועדונים יבשיל ובאיזו מתכונת.

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW