כדורגל ישראליליגת העל

מהעונה הקרובה: קבוצה תעמוד לדין משמעתי בשל ביזוי ההמנון

כלקח מהאירועים במשחקים של בני סכנין, הנהלת ההתאחדות לכדורגל אישרה שינוי בתקנון המשמעת. וגם: כמה זרים יוכלו להירשם, על מה יופחתו נקודות וכיצד תיענש קבוצה שכמות גדולה מאוהדיה יפרצו למגרש?

הנהלת ההתאחדות לכדורגל התכנסה היום (רביעי) ואישרה שינוי משמעותי בתקנון המשמעת – העמדה לדין על ביזוי ההמנון. השינוי בתקנון מגיע לאור מה שקרה בעונה החולפת, כאשר אוהדי בני סכנין שרקו בוז בזמן ההמנון הלאומי, "התקווה", במשחקי ליגת העל וביזו אותו.

לתקנון נוסף סעיף לפיו יהיו העמדות לדין גם בגין "התבטאויות לא נאותות העושות שימוש בשואה בכל מקום ובכל מועד, ולרבות ביזוי ההמנון או פגיעה בסמלי המדינה. העמדות לדין יהיו על סמך דברים שקיבלו ביטוי בדו"ח השופט או דו"ח המשקוף, או הצטברות ראיות מהימנות לכאורה אחרות או נוספות".

אבוקות של אוהדי בית"ר ירושלים (ליאת אבשלומי)

בנוסף, הסעיף שעוסק באיסור על מכירת כרטיסים לקבוצות החוץ הורחב גם למקרים של הרשעה בעבירת "קריאות גזעניות או פוגעניות". עוד נקבע במסגרת השנויים כי התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות דינה יהיה הפחתת נקודה בפועל בהרשעה ראשונה, ושתי נקודות בהרשעה שנייה.

בנוסף, דנו בהתאחדות על הפסקת משחקים ליותר מפעם אחת בעקבות התנהגות קהל, או השלכה של חזיז או רימון הלם לתחומי המגרש. בית הדין יהיה רשאי, בנוסף להטלת קנסות על מנויים, גם להעניש בדרכים נוספות – למעט הפחתת נקודות בפועל.

בהתאחדות אישרו גם את השינוי בתקנון להרשעות בפריצת קהל רב למגרש. קבוצה שתורשע בעבירה זו יופחתו ממאזנה ארבע נקודות בעונה הבאה לאחר העונה בה התקיימה העבירה. אם תחול ההפרה במשחק במסגרת גביע המדינה, הקבוצה תודח מהמפעל, ובמקרה שזכתה בו יופחתו ארבע נקודות ממאזנה בעונה שאחרי.

האבוקות של אוהדי מכבי חיפה בבלומפילד (אדי חליאבין)

בהנהלת ההתאחדות גם שינו בנוגע הפסקה של יותר מפעם אחת במשחק כתוצאה מהתנהגות קהל של אותה קבוצה או במקרה של השלכה למגרש של חזיז או רימון הלם. כך שבית הדין יהיה רשאי להורות, בנוסף לקנסות המנויים, על עונשים נוספים בהתאם לתקנון, למעט עונשי הפחתת נקודות בפועל.

עדכון משמעותי אחר יהיה האפשרות לדחות משחקים בשל עומס חום עד 48 שעות לפני שריקת הפתיחה. עוד נקבע כי אם משטרת ישראל תוציא צו סגירה לאצטדיון, אז יהיה ניתן לדחות את המשחק למגרש חלופי. אם המגרש גדול יותר, כמות הקהל שתוכל להיכנס למגרש האחר תוגבל עד לכמות האנשים שיכולים להיכנס למגרש הסגור.

האבוקות של אוהדי מכבי ת"א (ישי נאמן)

כמו כן, הוגדרה תקנת שעה על המשך משחק חוזר. אם משחק יבוטל במהלכו בשל תנאי המגרש או תנאי מזג האוויר, בדומה למה שקרה בגביע המדינה השנה, המשחק ימשיך מאותה נקודת זמן ומאותו המצב בו היה בהפסקתו. אם יהיה צורך יהיה ניתן להזיז משחק אחר שמתנגש למגרש חלופי אחר.

בנושא שנוגע לרישום הזרים, הנהלת ההתאחדות אישרה כי בעונת המשחקים הקרובה עדיין תהיה הגבלה לחמישה זרים על המגרש ושישה זרים בטופס המשחק: "קבוצה הנמנית על ליגת העל רשאית לרשום עד 6 שחקנים זרים וכן בטופס המשחק, אבל תוכל לשתף בו זמנית עד 5 שחקנים זרים. רישום הזר השישי יהיה כפוף לאישור הבקרה התקציבית".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW