כדורגל ישראליליגת העל

"החזרה למגרשים חשובה, צריך לשדר חזרה לשגרה לצד הלחימה"

לאחר שקבוצות ליגת העל הצביעו בעד שובה של ליגת העל לפעילות בסופ''ש הקרוב, מנכ''ל מכבי חיפה התייחס למשחק הבית נגד ראן שייערך בסרביה, משחקי החוץ בליגה האירופית וההחזר הכספי שהם צפויים לתת לאוהדים

מכבי חיפה הייתה מהקבוצות הבולטות שתמכו היום (שני) בחזרת העל לפעילות בסוף השבוע הקרוב ואחרי ישיבת דירקטוריון סוערת במנהלת הליגות, נקבע שהליגה אכן תחזור בשבת כשהירוקים יארחו את הפועל באר שבע למשחק ללא קהל באצטדיון סמי עופר. מנכ"ל האלופה איציק עובדיה פרסם מכתב לאוהדי הירוקים על המצב במדינה, התרומה הגדולה, שובה של הליגה, המשחקים באירופה, זיכויים וגם על המועדים הבאים. יש לציין שמלבד פייר קורנו שחזרתו עדיין בספק בשל לחץ מהמשפחה והקפטן צ'ארון שרי שעשוי לבקש מספר ימים נוספים כדי לשהות לצד משפחתו מסיבות אישיות, שאר הזרים ישובו לארץ.

פייר קורנו עם הכדור (אליאב אוזן)

עובדיה כתב לאוהדים: "אוהדים יקרים, מדינת ישראל נכנסה לשבוע השביעי של מלחמת "חרבות ברזל", תקופה מורכבת וכואבת. אני שולח את תנחומיי למשפחות השכולות, מאחל החלמה מהירה לפצועים ומחזק את חיילי צה"ל הלוחמים בחזית ובעורף . בנוסף, ברצוני להמשיך ולחזק את משפחות החטופים ולהתפלל לשובם הביתה בהקדם האפשרי. מועדון כדורגל מכבי חיפה ממשיך לסייע לאוהדיו ולכלל אזרחי מדינת ישראל, בעת הזו.

"אני רוצה להודות מקרב לב לאוהדינו בעלי המנויים על שיתוף הפעולה וההירתמות לסייע לתושבי העוטף במסגרת ההחזר הכספי למשחקי הבית בליגה האירופית. בזכותכם נתרמו כמיליון שקלים (!!!) אשר יועברו לשיקום היישובים, כפר עזה ונחל עוז, תרומה מרגשת מאד של הקהילה שלנו לטובת שיקום הישובים. במקביל, אנחנו מחויבים לספק לכלל אוהדינו מעט רגעים של שמחה והתנתקות מהמציאות הקשה השוררת כרגע בישראל. מהשבוע הקרוב המועדון ייכנס לשגרת משחקים אינטנסיבית, במסגרת האירופית ובמסגרת משחקי ליגת העל".

צ'ארון שרי בפעולה (אליאב אוזן)

מתי חוזרת ליגת העל?
"מנהלת הליגה לכדורגל הודיעה כי משחקי ליגת העל יחודשו ביום שבת הקרוב (25.11.23). אנחנו נשחק באצטדיון סמי עופר מול הפועל באר שבע".

למה אתם חוזרים לשחק?
"לתפיסתנו החזרה למגרשים חשובה. לצד הלחימה, צריך לשדר חזרה לשגרה. הכדורגל יעזור בתקופה קשה זו להעלאת המורל ויספק זמן מועט של ניתוק ואסקפיזם. לנגד עיננו עומדת תמונת ניצחון אחת בלבד – סמי עופר מלא ב-30,000 אוהדים ירוקים שזוכרים ומוקירים את כל האוהדים שכבר אינם יכולים להיות איתנו ואת כל אלו שהקריבו בחייהם על מנת שנוכל ליהנות מכדורגל".

מתי יהיו המשחקים הבאים בליגת העל?
"בכפוף ללוחות הזמנים של המנהלת. היות ומדובר בתקופה מורכבת מאד, ייתכן ומועדי המשחקים יתעדכנו רק בסמוך למשחקים עצמם".

האם קהל יוכל להגיע למשחקים?
"בשלב זה לא. על פי החלטת פיקוד העורף לא ניתן בשלב זה להכניס קהל למשחקים. ביטחון ובטיחות קהל האוהדים מעל הכל. אנחנו נעשה את מירב המאמצים להחזיר את הקהל למגרשים בהקדם האפשרי, כמובן בהתאם להוראות פיקוד העורף".

איציק עובדיה בהלוויה של סא"ל סלמאן חבקה (מכבי חיפה, האתר הרשמי)

האם תחזירו כסף על המשחקים שישוחקו ללא קהל?
"כן. אנו נעדכן על מתווה ההחזרים בהקדם האפשרי".

האם ניתן יהיה לתרום את ההחזרים?
"כן. אנו נאפשר לתרום את ההחזרים, נפרסם כיצד ניתן יהיה לעשות זאת בהקדם האפשרי".

מתי ואיפה ייערך משחק הבית נגד ראן הצרפתית במסגרת הליגה האירופית? האם ניתן יהיה להגיע למשחק?
"משחק הבית מול ראן ייערך ב-30.11.23 באצטדיון של הכוכב האדום בבלגרד. לצערנו הרב, משחק זה ישוחק ללא קהל, בשל שיקולים ביטחוניים אשר אינם תלויים במועדון".

מתי ואיפה יהיו משחקי החוץ נגד ויאריאל ופנאתינייקוס? האם ניתן יהיה להגיע למשחקים אלו?
"משחקי החוץ נגד ויאריאל (6.12) ופנאתניייקוס (14.12) ישוחקו באצטדיונים הביתיים של היריבות. בשלב זה, אופ"א והמשטרות המקומיות אינן מאשרות לנו למכור כרטיסים לקהל אוהדינו היות ומשחקים אלו בדרגת רגישות ביטחונית גבוהה מאד. באם יהיה שינוי בנושא, נעדכן. ברצוני לחזק שוב את קהל אוהדינו העצום ואת כל אזרחי מדינת ישראל. אני בטוח כי עוד יבואו אלינו ימים של שלווה, שמחה ותקווה גדולה, ונוכל לחזור ולמגרשי הכדורגל".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button