אתלטיקהענפים אחריםענפים נוספים

הזוכים במרוץ הלילה PAPAYA תל אביב: טל אבידן ונעמי בן דוד

המרוץ - בהשתתפות כ-20 אלף רצים - התקיים בסימון חיבוק לתושבי עוטף ישראל וכוחות הביטחון וההצלה. ראש העיר רון חולדאי: ''אנחנו לא שוכחים את החטופים והחטופות, אני מייחל שנראה אותם איתנו שוב במהרה''

‎מרוץ הלילה PAPAYA תל אביב הוזנק הערב (רביעי) בשדרות רוקח בהשתתפות מעל 20 אלף רצות ורצים. המרוץ, שמתקיים ביוזמתה של עיריית תל אביב-יפו באמצעות רשות הספורט העירונית ובהפקת חברת "כפיים", הפך למסורת בקרב משתתפיו, תושבות ותושבי העיר והמבקרים בה. מסלול המרוץ עובר באתריה המרכזיים של העיר, במנהרת לדים מרהיבה ולצד מיצגי אור מגוונים ברחבי העיר. בין היתר, עובר מסלול המרוץ באבן גבירול, דרך נמיר, כיכר רבין, פארק גני יהושע ועוד. לאורך המסלול מוקמו במות מוסיקה שהגבירו את הקצב.

‎את המקצה הראשון הזניקו ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי עם נציגי משפחות החטופים עדן ירושלמי, חנן יבלונקה ועידן אלכסנדר. ב-1.5 ק"מ האחרונים של מסלול המרוץ הוצב מיצג תאורה המורכב מ-133 חמניות מוארות כמספר החטופות והחטופים המוחזקים בשבי חמאס בעזה כבר מעל חצי שנה. הזוכים במרוץ הם טל אבידן, 24, שסיים את המרוץ תוך 33:12 דקות (גברים), ונעמי בן דוד, 18, שסיימה את המרוץ תוך 36:59 דקות (נשים).

ראש העיר רון חולדאי (צילום: PAPAYA, עיריית ת"א-יפו, Sportphotography)

‎ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי: "מרוץ הלילה התקיים הערב לאחר דחיה קלה בעקבות המלחמה ובסימן תמיכה וחיבוק לתושבי עוטף ישראל וכוחות הביטחון וההצלה, שהמרוץ מוקדש כל כולו להם. אני רוצה לברך את רבבות הרצים והרצות שלקחו חלק במרוץ הנהדר הזה. השתתפותכם מזכירה לנו כמה ספורט הוא לא רק בריאות לגוף אלא גם ריפוי לנפש. דרך הספורט אנחנו יכולים להרשות לעצמנו גם לכאוב וגם להתנחם ולזכור שבזכות הגוף והנפש ניתן להתגבר על אתגרים רבים. כמובן שאנו לא שוכחים את החטופות והחטופים. אני מייחל שנראה אותם איתנו שוב במהרה".

חברת ההיי-טק הישראלית PAPAYA, העניקה השנה לראשונה את החסות למרוץ הלילה. חברת PAPAYA בעלת מרכז פיתוח משמעותי בישראל המפתח את פלטפורמת הטורנירים הפופולרית והייחודית של החברה. במסגרת פיתוחי החברה, יכולים משתמשים מרחבי העולם לצאת מאזור הנוחות, לאתגר עצמם ולהתחרות זה מול זה במשחקים מבוססי יכולת.

מרוץ הלילה של תל אביב-יפו (צילום: דני שכטמן)

‎בנוסף, במרוץ השנה השתתפו תושבים רבים מעוטף ישראל בצפון ובדרום, ואנשי מילואים ובני ובנות זוגם. בנוסף, המרוץ אירח 3,000 חיילי סדיר בהרשמה בחינם. המרוץ חולק למספר מקצים, על מנת לאפשר כמות נרחבת של רצות ורצים. המקצים במרוץ הוקדשו כולם ליישובי הדרום והצפון. המקצים ל-10 ק"מ נקראו "שדרות", "ניר עוז" ו"קריית שמונה". המקצה ל-5 ק"מ נקרא "בארי" והמקצה ל-15 ק"מ נקרא "כפר עזה".

‎מייסד ומנכ"ל PAPAYA, אוריאל בכר: "במיוחד בתקופה כזו, לספורט יש חשיבות עצומה להנאה ולחוסן החברתי שלנו. זהו כבוד גדול לתת רוח גבית לאירוע מרגש עם אלפי רצים בכל הגילאים, מכל גווני האוכלוסייה, שיחד מחזקים את הסולידריות שלנו כחברה. כחלק מהמרוץ, החלטנו ב-PAPAYA לרוץ גם לזכרם של יובל בראון, אחותו של עובד החברה, ובן זוגה משה שובה שנרצחו בפסטיבל הנובה. ניצחון הרוח על פני החושך שמלווה אותנו בחודשים האחרונים הוא ההישג הכי חשוב באירוע שכזה".

כתבות קשורות

Back to top button