כדורגל ישראלינבחרת ישראל

הושק מיזם האגדות של ההתאחדות: "מי שאין לו עבר, אין לו עתיד"

ההתאחדות השיקה מיזם מיוחד מתוך רצון לתת במה למי שייצגו את ישראל בכבוד, לבנות תרבות ומורשת - ולהעניק השראה לדורות הבאים. היו''ר זוארץ הוסיף: ''השחקנים בנבחרות הצעירות לא מכירים את שחקני העבר מספיק, צריכים לחבר ביניהם''

ההתאחדות לכדורגל השיקה אתמול (רביעי) באולם ה-vip באצטדיון בלומפילד את מיזם "LEGENDS": אגדות שהיו באמת – קהילת שחקני ושחקניות נבחרות ישראל לדורותיהם. מתוך רצון להעניק במה למי שייצגו אותנו בכבוד רב, לבנות תרבות ומורשת שיעצימו את הכדורגל הישראלי מבחינה מקצועית, חברתית ותדמיתית, ולהעניק השראה לדורות הבאים, יזמה ההתאחדות את המיזם המכובד שדומה למיזמים שקיימים באירופה ובעולם, בפיפ"א ובאופ"א.

כיבדו בנוכחותם באירוע שחקני עבר רבים של הנבחרת, ביניהם רפי כהן, ניר דווידוביץ', עבאס סואן, חיים רביבו, אבי נמני, דדי בן דיין, מישל דיין, דני נוימן, ז'אן טלסניקוב, מאור בוזלגו, אושרת עיני, פיני בלילי, יעקב הלל, שמעון גרשון, ברק יצחקי, טל בן חיים הבלם, גיורא שפיגל, מוטל'ה שפילגר, איציק ויסוקר, שמוליק רוזנטל, משה אוננה, גידי דמתי, עופר מזרחי וכן יוסי בניון המנהל המקצועי של נבחרת ישראל ומאמן הנבחרת אלון חזן, שניהם אגדות עבר, ועוד שחקני עבד רבים. כמו כן, הגיעו מאמן הנבחרת בעבר שלמה שרף ושופט העבר אברהם קליין. תומר קשטן קיבל את מגן האגדות על שם אביו, דרור קשטן ז"ל.

אירוע ההשקה החגיגי (צילום: רועי ינקלוביץ)

יו"ר ההתאחדות שינו זוארץ אמר ל"ישראל ספורט": "אנחנו צריכים לכבד את העבר שלנו ואני מסתובב בחו"ל במשחקים, אתה רואה שחקני עבר שמקבלים את הכבוד שמגיע להם. השחקנים בנבחרות הצעירות לא מכירים את הנושא, את שחקני העבר, מספיק. צריך לחבר את שחקני העבר ולעבוד איתם בהתאחדות, שתהיה לנו מורשת ושאף אחד לא ישכח את העבר שלנו. מי שאין לו עבר, אין לו עתיד. אני נרגש, גדלתי על השחקנים האלה, הלכתי למגרשים כדי לצפות בהם. זה כבוד גדול מאוד".

סגן יו"ר ההתאחדות מורן מאירי הוסיף: "מבחינת תרבות, אם אנחנו נצליח לתת דוגמה, לשתף את הוותיקים ולזכור שיש לנו עבר שהוא חלק בלתי נפרד מהכדורגל הישראלי, זה חשוב גם כדי לבנות את העתיד. אני חושב שהמיזם הזה צריך להיות אחד מאבני היסוד של ההתאחדות לכדורגל. אני בתפקיד כמעט שנה והדבר הראשון שחשבתי עליו זה המיזם הזה. חשוב לי שהחברה הצעירים שלנו, בנבחרות, יראו את הוותיקים שתרמו רבות לנבחרת ישראל וילמדו מהם".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button