ספורט אולימפיענפים אחרים

הוועד האולימפי: "יש לגרש את רג'וב מכל פעילות וארגון ספורט"

אחרי שיו''ר הוועד האולימפי הפלסטיני הצדיק ושיבח את הטבח של ה-7 באוקטובר, מנכ''ל הוועד הישראלי לוסטיג התלונן בוועד הבינלאומי: ''הוא תמך בפשעים נגד האנושות, איזה מוח מפלצתי יכול לומר דבר כזה?''

בהמשך לראיון של ג'יבריל רג'וב, יו"ר הוועד האולימפי הפלשתינאי ויו"ר ההתאחדות לכדורגל ברדיו המצרי, ולהתבטאויות חסרות השחר בנוגע לשבת השחורה של ה-7 באוקטובר, מנכ"ל הוועד האולימפי הישראלי גילי לוסטיג פנה היום (חמישי) לוועד הבינלאומי ודרש לגרש אותו מכל פעילות.

לוסטיג כתב: "נדהמנו לגלות את הדיווחים בעולם שרג'וב, נשיא הוועד האולימפי הפלסטיני, טוען כי הטבח היה 'תגובה טבעית לאלימות', שהממשלה הישראלית היא 'ניאו נאצית', שהטבח הוא 'חלק ממלחמת ההגנה של הפלסטינים', ואף עודד את הטבח הבא כשטען ש'ההתפרצות הבאה תבוא ממזרח'".

היו"ר יעל ארד והמנכ"ל גילי לוסטיג (רועי ינקלוביץ)

המנכ"ל הוסיף: "איזה מוח מפלצתי יכול לטעון ששריפה, אונס ועריפת ראיש אזרחים, חטיפת תינוקות, קשישים ונשים, הריגת 250 צעירים וצעירות במהלך חגיגת מוזיקה ושלום היא 'תגובה טבעית' או 'חלק ממלחמת מגן', ולעודד אותה במקומות אחרים? הדברים עומדים בסתירה לזכויות האדם, בכך שהם מספקים תמיכה והצדקה לפשעים נגד האנושות".

לוסטיג סיכם: "הזדהותו של רג'וב עם ארגון טרור דוגמת חמאס, והגדרתו כחלק מהרשות הפלסטינית, מונעת ממנו לקחת חלק בתנועה האולימפית".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button