כדורגל ישראליליגת העל

הוועדה המקצועית קבעה: "קארצב שבר את קו הנבדל בטרנר"

הוועדה המקצועית בחנה את הפנדל שנפסק לחובת מכבי ת''א מול הפועל ב''ש וציינה כי צוות השיפוט באצטדיון פעל כהלכה: ''במצלמה שלא עמדה לרשות השופטים נראה ששחקנה של מכבי ת''א שובר את קו הנבדל"

האירועים אמש (שני) באצטדיון טרנר בין מכבי תל אביב להפועל באר שבע ממשיכים להעסיק את הכדורגל הישראלי, והיום פרסמה הוועדה המקצועית של איגוד השופטים את מסקנותיה מההחלטה שהתקבלה. נזכיר שהאדומים מבירת הנגב קיבלו פנדל לאחר עבירה על מיגל ויטור, כאשר במכבי תל אביב טענו ששחקנה של באר שבע היה בנבדל בעת ביצוע העבירה.

בהודעת הוועדה נכתב לגבי האירוע בדקה ה-77: "פנדל מוצדק, בגין פגיעה חסרת אחריות (כרטיס צהוב). לגבי סוגיית הנבדל – עוזר השופט במגרש החליט שמדובר במצב אונסייד ולא נבדל. שופט המסך בוחן את האירועים השונים במהלך המשחק, לרבות אירועים של ספק נבדל, אך ורק באמצעות זוויות הצילום שמספק לו זכיין השידור. במקרה זה לא הייתה ברשותו זווית שיכולה לקבוע ודאות לגבי נכונות ההחלטה".

עוד נכתב: "במצב זה, כאשר אין ברשותו ראייה ודאית לקבוע שמדובר בהחלטה שגויה, שופט המסך מחויב לאשר את החלטת הצוות במגרש. יתרה מכך, מזווית צילום המצ"ב מתוך מצלמה טקטית של האצטדיון (לא קשורה לשידור המשחק ולא הייתה ברשות שופט המסך) נראה כי בסבירות גבוהה החלטת עוזר השופט הייתה נכונה וכי ככל הנראה שחקן מכבי תל אביב עדן קארצב (מסומן בעיגול) שובר את קו הנבדל בזמן המסירה".

רז שטיין אחרי ההרחקה (אסף הופמן)

בנוגע למשחק של בית"ר ירושלים מול הפועל חדרה, נכתב: "דקה 60 – ביטול מוצדק של כרטיס אדום לשחקן בית"ר ירושלים, פלאמן גלאבוב. בוצעה עבירת חוסר אחריות (כרטיס צהוב) ולא עבירת משחק חמורה ע"י שחקן הפועל חדרה בתחילת המהלך ההתקפי".

בנוגע למשחק בין הפועל תל אביב להפועל פתח תקווה נכתב: "דקה 28 – כרטיס אדום מוצדק לרז שטיין, בגין עבירת משחק חמורה. פגיעה באמצעות פקקים חשופים בנקודת מגע גבוהה וסיכון שלום היריב. מצ"ב הקלטת האירוע והשיח בין השופט לשופט המסך מתוך מערכת שיפוט המסך".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW