כדורגל ישראליליגת העל

ההתאחדות: "איך את תשני בלילה לנוכח ההסתה הפרועה?"

אחרי שבעלי הפועל ב''ש תקפה את החלטת בית הדין לדחות את הדיון ולהשעות ארבעה משחקני הקבוצה, בהתאחדות הגיבו בחריפות: ''שליחים מטעם המועדון באיומים שלא פגשנו וקללות שהדעת לא סובלת''

אחרי שהבעלים של הפועל באר שבע אלונה ברקת תקפה מוקדם יותר (חמישי) את החלטת בית הדין של ההתאחדות לכדורגל, הגיעה התגובה החריפה של ההתאחדות. כזכור, בית הדין קיבל את בקשת מכבי חיפה לדחות את הדיון והשעה ארבעה שחקנים מהפועל באר שבע ושניים ממכבי חיפה. ברקת כתבה בטוויטר: "במילה אחת שערוריה ובושה! חוסר צדק וחוסר ספורטיביות. עד מתי?? תתבישו! איך אתם ישנים בלילה??".

מההתאחדות לכדורגל נמסר: "הגברת אלונה ברקת היקרה והנכבדת, השאלה החשובה באמת היא איך את תשני בלילה לנוכח ההסתה הפרועה אותה בחרת להוביל באופן אישי וכבעלים של הפועל באר שבע כנגד תובע ההתאחדות והמערכת המשפטית של הארגון שאת חברת הנהלה בו. למקרה ששכחת. 

"כל האמירות שלך, שנחזו לרגע כהתנצלות כנה בפני הקהל בגין האירועים האלימים החמורים במשחק בין קבוצתך לבין מכבי חיפה שהמיטו קלון על הכדורגל הישראלי, הופכות ברגעים כאלה חסרות כל משמעות. לכל אלה מתלווה מסע מתוזמר של שליחים מטעם עצמם או מטעם המועדון המפואר בראשו את עומדת, חלקם בלשון חלקות ואחרים באיומים שטרם פגשנו, לפגוע באנשי המערכת המשפטית של ההתאחדות לכדורגל, לגדף ולנאץ אותם בקללות שהדעת לא סובלת. הנחנו את נציגי המערכת להגיש תלונה במשטרת ישראל כנגד כל מסרון או איום שמופנה אליהם בדרך אחרת ויש רבים כל כך. 

"חומרי הבעירה הללו הם חרב פיפיות. צר לנו על כך, אבל הדבר לא יוותר רק בחזקת אכזבה או קריאת השכמה וההתאחדות תבחן את כל האפשרויות המשפטיות העומדות בפניה לנוכח התנהלותך כבעלים וכחברת הנהלה. אם תיפול שערה אחת מראשו של בעל תפקיד בהתאחדות לכדורגל ובמערכת המשפטית, מי שלא תצליח לישון באף לילה זאת את. לא מאוחר לעצור את מחול השדים הזה ויפה דקה אחת קודם.

"ההתאחדות לכדורגל תמשיך להעניק עצמאות מלאה לבתי הדין שלה, לנציגיה המשכילים, המקצועיים, שעושים עבודתם נאמנה גם לנוכח התקפות פרועות. בתי הדין היו, הינם ולעולם יהיו עצמאיים. בהכירך את המערכת הזאת היטב, ידעת כי יש לך אפשרות לערער על החלטה שלדעתך אינה נכונה, אבל בחרת בדרך השיסוי והביזוי. זהו עוד יום עצוב. נקווה שלא יהפוך גם לנורא".

מאוחר יותר ברקת עצמה הגיבה בסדרת ציוצים וכתבה: "מעולם לא היה מרחק גדול יותר בין קהל אוהבי הכדורגל לבין מקבלי ההחלטות, בבית הדין ובהתאחדות, כפי שהיה היום. מכבי חיפה מבקשת לדחות את הדיון, בזמן שהפועל ב״ש מודיעה על התייצבותה. בית הדין נענה לבקשתה, דוחה את הדיון ובמקביל, משעה 4 שחקני הפועל באר שבע עד קיום הדיון, בניגוד לכל הליך משפטי תקין ועקרונות יסוד של השיטה".

עוד הוסיפה: "עיוות הדין כפי שבא לידי ביטוי בהחלטה היום, הוא מעבר להחלטה שיפוטית אותה נתקוף בערעור. הוא ליקוי מאורות שיורד לשורשם של דברים שאני רואה זאת מחובתי לתקן אותו, בשדה המשפטי ובכל שדה אחר. הודעת ההתאחדות והמתקפה האישית כלפיי, מעידה בעיקר על מי שעומד מאחוריה. הדבר לא ירפה את ידיי, לטובת כל אוהדי קבוצות הכדורגל בישראל".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button