כדורגל ישראליליגת העל

הגול של מכבי ת"א נפסל בצדק, הגול של מכבי חיפה היה חוקי

הוועדה המקצועית של איגוד השופטים קבעה: זהבי ביצע עבירה על סילבה, לעומת פיירו שרק נגע בגד עמוס בזמן נפילה כששוער בני ריינה קפץ לכיוונו. וגם: שאר המסקנות בנוגע לאירועים של מחזורים 11-12 בליגת העל

הוועדה המקצועית של איגוד השופטים פרסמה היום (חמישי) את המסקנות ממחזורים 11-12 בליגת העל, כאשר במוקד עמדו המשחקים בין מכבי תל אביב לבית"ר ירושלים ובין מכבי חיפה למכבי בני ריינה, כאשר בשני המקרים צוותי השיפוט זכו לגיבוי על החלטותיהם.

מהוועדה המקצועית של האיגוד נמסר: "בשני המחזורים התרחשו שלושה מקרים של הבקעת שער בהם מעורבים שוערים, כאשר כל מקרה בעל מאפיינים שונים ולא דומה לאחר. כבר עתה יודגש, כי לא כל מגע בין שוער ושחקן התקפה מהווה בהכרח עבירה על השוער. בעיטה חופשית לזכות השוער תיפסק רק במקרה של עבירת משחק המצוינת בחוקה".

הפועל תל אביב – הפועל פתח תקווה

דקה 44 – "פסילת שער מוצדקת להפועל תל אביב בגין עבירת נבדל. שחקן ההתקפה מסתיר לשוער בזמן הבעיטה ומבצע פעולה ברורה עם השפעה".

הפועל חיפה – מכבי נתניה

דקה 90+3 – "שער חוקי לזכות מכבי נתניה. מדובר במגע מינימלי וזניח בין שחקן התקפה ושוער, אשר אינו מצדיק פסיקה לעבירה ופסילת שער"

בית"ר ירושלים – הפועל באר שבע

דקה 90+4 – "החלטה נכונה לא לשרוק לבעיטת עונשין לזכות הפועל באר שבע. מדובר במגע שהתרחש לאחר הבעיטה וכזה שאינו מצדיק פסיקה לעבירה".

מכבי חיפה – מכבי בני ריינה

דקה 69 -"לא בוצעה עבירה כלשהי על השוער, אלא נוצר מגע פיזי מקרי כתוצאה מנפילתו לקרקע של שחקן ההתקפה ובעת שהשוער קופץ לכיוונו. אין מדובר באירוע ודאי וברור ולכן לא נדרשת התערבות שופט מסך".

מכבי תל אביב – בית"ר ירושלים

דקה 77 – "החלטה נכונה לפסילת שער למכבי תל אביב. מדובר בהושטת רגל ופגיעה של שחקן ההתקפה בשוער. במקרה זה על השופט היה להפסיק את המשחק כבר בזמן שהכדור התגלגל אל מחוץ לרחבה. יש לציין שמדובר בעבירה של חוסר זהירות ולכן לא נדרש כרטיס צהוב".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button