כדורגל ישראלינבחרת ישראל

הבית הישראלי בטורניר האולימפי: אלופת אסיה, פרגוואי ומאלי

הנבחרת הצעירה תפתח את שלב הבתים בטורניר האולימפי מול מאלי בפארק דה פראנס ב-24.7. לאחר מכן היא תפגוש את פרגוואי בפאריס ותסיים מול אלופת אסיה בנאנט. לוזון: ''כל השחקנים הבכירים מועמדים''

הנבחרת הצעירה של ישראל הוגרלה הערב (רביעי) עם נבחרות פרגוואי, מאלי ואלופת אסיה עד גיל 23 שעדיין לא נקבעה, בבית D של הטורניר האולימפי בפריס. זו הפעם השלישית בהיסטוריה שישראל משתתפת בטורניר האולימפי בכדורגל לאחר שעשתה זאת ב-1968 ו-1976, כאשר בשתי הפעמים נעצרה ברבע הגמר. הטורניר ייצא לדרך ב-24 ביולי ויסתיים ב-9 באוגוסט.

ישראל תפתח את הטורניר האולימפי מול מאלי בפארק דה פראנס בפריס ב-24.7 בשעה 22:00, יומיים לפני טקס הפתיחה של האולימפיאדה. המשחק השני של הנבחרת יתקיים גם כן בפארק דה פראנס, בשעה 20:00 ב-27.7 מול פרגוואי. המשחק השלישי מול אלופת אסיה (22:00) ב-30.7 באצטדיון של נאנט. כרטיסים למשחקים של שלב הבתים יעלו בין 24 יורו בקטגוריה הזולה ביותר עד ל-80 יורו בקטגוריה היקרה ביותר. 

המאמן גיא לוזון אמר לאחר ההגרלה: "הגרלה מרגשת מאוד, אני יכול לומר שהלחץ שהייתי בו הוא לחץ שאני לא חווה אותו במשחקים. ממש מצפים להגיע כבר, לשריקה של השופט למשחק הראשון. את פרגוואי אני מכיר, צפיתי בה בטורניר הדרום אמריקאי שהעיפה את ברזיל, שיחקה מצוין נגד ארגנטינה. לא מכיר את מאלי למען האמת, ולא את אלופת אסיה כמובן. עד הטורניר נלמד את היריבות, נדע מה היתרונות והחסרונות. נבוא בראש מורם, ניישיר מבט ליריבה ונבוא לעשות את המקסימום שלנו. מרגש להיות הנבחרת הראשונה שמייצגת את ישראל בטורניר גדול אחרי 48 שנים, מבינים את האחריות ונבוא במיטבנו. אני מדמיין את ההכנות, הכנת הסגל ולמידת היריבות. יש זמן לרגע האמת".

על המטרות בטורניר וחריגי הגיל שעשויים להצטרף לסגל, אמר לוזון: "ברור שאני תמיד מפנטז על מדליה, אבל לפני כן אנחנו צריכים בכלל להעפיל לרבע הגמר. מכיר את השנתונים האלה, לשמחתי כבר עבדתי איתם בקיץ שעבר. תפקידו של מאמן זה ללכת עם הטובים ביותר. בתאריך הבחירה הסופית יהיו הראויים ביותר. ערן זהבי? כל השחקנים הבכירים בליגה שלנו מועמדים להיות חריגי גיל. זה יהיה לפי הצרכים של אותו שנתון, לפי עמדה שיש בה חוסרים, ככה השחקנים שיצטרפו ייקבעו. הבחירה תצטרך להיות מאוד מדויקת. התמודדתי עם שחקנים שהיו בקיץ הקודם במונדיאליטו, שהצרות שלנו יהיו שחרורים של שחקנים".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button