ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

הבטיחה מדליה: שרון קנטור עלתה לגמר אליפות אירופה

הגולשת הישראלית בת ה-20 סיימה במקום הראשון את התחרות הסדירה ביוון ובכך הבטיחה לעצמה מדליה מרשימה. וגם: טיבי בחצי הגמר, ספיצ'קוב העפילה לרבע הגמר. בגברים, לא יהיה נציג בגמרים של התחרות

ארבעה ימי מוקדמות מדהימים לשרון קנטור באליפות אירופה בגלישת רוח וגם היום (שבת) היא המשיכה להוביל את התחרות וזכתה בכרטיס החופשי לגמר האליפות. בכך למעשה הבטיחה קנטור לעצמה מדליה באליפות, שכן לגמר מגיעות שלוש מתחרות בלבד. קנטור הובילה את התחרות בשבע עשרה נקודות על פני המקום השני והייתה צריכה להקפיד לא לעשות טעות באחד השיוטים, שתעלה לה בניקוד ובמקום הראשון. קנטור עשתה יותר מכך, כאשר ניצחה שיוט ובשני שיוטים סיימה 3 ו- 12, שמרה על הפער בפסגה ומחר היא תוכל לנוח במהלך רבע וחצי הגמר, ולראות אילו שתי מתחרות היא תפגוש במאבק על מדליית הזהב.

מיד אחרי קנטור בדירוג הגיעה ישראלית נוספת, שחר טיבי, שגם היא ביצעה את המוטל עליה ושמרה על המקום השני, המבטיח כרטיס חופשי לחצי הגמר. גם טיבי ניצחה היום שיוט אחד וסיימה את השניים הנוספים במקום 3 ו-19. וביחד עם הבריטית אמה ווילסון תמתין בחצי הגמר לשתי מנצחות רבע הגמר. קטי ספיצ'קוב, שאחרי פתיחת אליפות חלשה יחסית הצליחה לשפר את מיקומה ונכנסה אתמול לעשר הגדולות, סיימה את היום במקום השמיני הכללי ותצטרך להגיע באחד משני המקומות ראשונים ברבע הגמר מחר על מנת להמשיך ולהתקדם במאבק על מדליה.

שחר טיבי בהובלה (צילום: sailing energy)

נבחרת הנשים הישראלית בהחלט מהווה גם באליפות הזו כח משמעותי, כאשר היא היחידה המכניסה שלוש גולשות לשיוטי המדליות, בעוד הולנד מכניסה שתים ולשאר המדינות שעלו נציגה בודדת. תמר שטיינברג, שפתחה את התחרות היטב והייתה במקום השני במשך יומיים רצופים לא הצליחה לשמור על המומנטום החיובי ונשרה היום למקום 12 ומחוץ למאבק על מדליה. שטיינברג, בת 16 וחצי בלבד, ואחת המתחרות הצעירות באליפות, תוכל להתנחם בכך שתקטוף בוודאות את מדליית הארד בקטגוריית עד גיל 21.

אצל הגברים המשיך גם היום תום ראובני את הטיפוס שלו לעשרת הגדולים, אך נעצר במקום 11, פסיעה לפני שיוט המדליות. ראובני פתח את האליפות עם יום שיוטים חלש מאוד, אך הלך ושיפר את מיקומו בעקביות לאורך הימים הבאים, אך לא מספיק בשביל להאבק על מדליה. מחר לקראת הצהריים יערכו שיוטי המדליות של האליפות, כאשר אחרי יומיים של רוחות חלשות ובינוניות צפויה שוב לעלות הרוח ביוון ולמתחרות צפויים מאבקים ברוח חזקה.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button