כדורגל ישראליליגת העל

האיש הכי ותיק במכבי חיפה: ציון ביטון הלך לעולמו בגיל 74

אבל במועדון הירוק: מנהל המתקנים המיתולוגי, שהחל את דרכו בפלוגת הסדרן והיה חבר הנהלה בשנות השבעים והשמונים, נפטר. נשיא הירוקים, יעקב שחר: ''כולנו אהבנו אותו, הוא יחסר לי מאוד''

מנהל המתקנים המיתולוגי של מכבי חיפה והאיש הוותיק ביותר במערכת, ציון ביטון, הלך לעולמו אמש (שני) בגיל 74. הוא עבד במועדון במשך חמישה עשורים ובין היתר היה חבר הנהלה בשנות ה-70 וה-80.

ממכבי חיפה נמסר כי המועדון "המום, כואב ומרכין ראש, עם היוודע דבר מותו". ביטון המנוח החל את דרכו במכבי חיפה בפלוגת הסדרן, בתקופה בה הקבוצה שיחקה בקריית אליעזר, והיה למנהל מערך האבטחה של המועדון. ביטון, שמילדות אהד את מכבי חיפה, שימש כחבר הנהלה בשנות השבעים והשמונים.

ציון ביטון ז"ל עם סגן הנשיא הוותיק, עוזי מור (מכבי חיפה, האתר הרשמי)

עוד נמסר: "כאשר הנשיא יעקב שחר קיבל לידיו את קבוצת הכדורגל, הוצע לציון ביטון להמשיך בתפקיד מנהלי והוטל עליו לשדרג את מתקני האימון ב"קצף" ומאוחר יותר בכפר גלים. ביטון נסע להשתלמויות באירופה, עבר קורס במכון וינגייט למנהלי מתקנים ועם הידע הרחב בנה, שדרג וטיפח את מתקני המועדון". 

הירוקים סיכמו: "בשנת 2009 קיבל ביטון את עיטור אגודת מכבי חיפה כיקיר המועדון. ביטון, מוותיקי המועדון, היה אהוד ואהוב מאד על השחקנים והעובדים הרבים במשך עשרות שנים. המועדון כואב את לכתו של ציון. יהי זכרו ברוך. על מועד הלוויה נעדכן".

נשיא המועדון, יעקב שחר: "בצער רב התבשרתי על מותו של ציון ביטון. ציון היה אחד הותיקים במועדון, שבמשך עשרות שנים ניהל במסירות את הפיתוח והאחזקה של מתקני האימונים שלנו, בקצף ובכפר גלים. כולנו אהבנו את ציון והוא ייחסר לי ולנו מאד".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button