כדורגל ישראליליגת העל

האחים מינצברג: "סומכים על הצוות, העונה מאתגרת משחשבנו"

בעלי הפועל ת''א דיברו על המצב של הקבוצה והודו: ''אנחנו לא מרוצים מהתוצאות האחרונות, לוקח זמן להניח יסודות. גם אנשי מקצוע מנוסים היו טועים. חן סול עושה עבודה מדהימה, תומכים בו ובבורחה לאמה''

אחרי שנחתו בישראל וראו את הפועל תל אביב מפסידה 1:0 לבית"ר ירושלים שלשום, האחים דייויד ומייקל מינצברג דיברו היום (רביעי) במסיבת עיתונאים. מספר שעות אחרי שאוהדי הקבוצה פוצצו את האימון וזרקו אבוקות במתחם, הבעלים של האדומים התייחסו למשבר של הקבוצה שספגה ארבעה הפסדים רצופים ולא ניצחה כבר שבעה מחזורים, למנהל המקצועי חן סול, למאמן בורחה לאמה ולמלחמה.

דייויד מינצברג פתח: "אנחנו כאן בישראל בשביל לספק תמיכה ולהראות סולידריות. ליבנו נשבר, מנסים להיות חזקים ורואים את כל החדשות. אתמול היה עצוב במיוחד, הבנו מה כולם עוברים. אנחנו רוצים לשלוח תנחומים מאיתנו ומהמועדון לכל הקורבנות של המלחמה הנוראית הזו. אנחנו מתפללים שכל החטופים יחזרו מהר ככל האפשר. אנחנו יודעים שיש אוהדי הפועל בשבי וזה שובר את הלב. אנחנו מנסים לראות איך הפועל יכולה להיות חלק מליצור אחדות ולהראות לעולם שזו מדינה מדהימה. לא רק יהודים נמצאים פה, אלא אנשים מכל העולם, וזה חשוב שנראה את זה לעולם".

בעלי הפועל ת"א, דייויד מינצברג (צילום מסך)

דייוויד מינצברג הוסיף: "לקחנו את ההזדמנות עם הפועל וידענו שזה יהיה מאוד קשה ושיש הרבה עבודה. שזה לא ייקח מעט זמן ושזה יהיה מאתגר. העונה הזו מאתגרת יותר ממה שחשבנו. בשבוע הראשון המתחם שלנו נשרף ואז היה עניין עם המשטרה בדרבי. אחר כך היה ה-7 באוקטובר, המאמן שלנו עזב, חלק מהשחקנים החשובים גם. ניסינו לצבור מומנטום ואז שחקנים נפצעו. זה מאתגר, אבל זה לא דומה למה שהאנשים בישראל עוברים ביומיום. המוטיבציה שלנו לעשות משהו בישראל עלתה מאז כל מה שקורה. ציפינו שזה יהיה מאתגר וזה יותר מאתגר, זה יותר מאתגר לכל ישראל אבל יש לנו יותר מוטיבציה ממה שהיה לפני כן. החלק בו אנחנו יכולים להשפיע זה הפועל תל אביב".

על בורחה לאמה, אמר דייויד מינצברג: "יש כל כך הרבה אוהדים, ויש להם כל מיני נקודות מבט. הדבר בו הנהלה, אוהדים ומאמנים יכולים להסכים זה שאנחנו שונאים להפסיד. המשחקים האחרונים היו מאוד מאתגרים, אסור לנו לתת תירוצים כי אנחנו רוצים לנצח. אנחנו סומכים על השחקנים והצוות. בורחה עשה דברים טובים מאוד ולאחרונה זה לא הולך טוב. אנחנו סומכים על בורחה לעשות החלטה, הוא יודע שמאמן הפועל תל אביב צריך לנצח והוא עובד קשה בשביל זה. אנחנו מקווים ששחקנים יחזרו לכשירות, כמו שהאוהדים רוצים לנצח כך גם אנחנו. אנחנו שונאים להפסיד. אנחנו לא שופטים רק תוצאות, הן כמובן חשובות אבל זה לא הכל".

מאמן הפועל ת"א, בורחה לאמה (ליאת אבשלומי)

"טעויות יקרו, אפילו לאנשים מנוסים", הוסיף, "זה חלק מהעבודה. מי שמשקיע בקבוצה סומך עליי ועל מייקל שנוכל לגדול עם הפועל תל אביב. אנחנו מבינים את הביקורת, אבל אנחנו מתמודדים גם עם עובדות וזה חלק מהמשוואה. אנחנו מבינים שצריך לבנות קבוצה עמוקה יותר. אנחנו רוצים קבוצה שתהיה חסינה לא משנה מה קורה. הציפייה שלנו היא להשיג נקודות. האנשים שכאן הם הטובים ביותר לתפקיד ואנחנו עומדים מאחוריהם. אלה האנשים שאנחנו סומכים עליהם, הם עושים עבודה טובה במצב מאוד לא פשוט. אנחנו בשליטה".

דייוויד מינצברג המשיך: "ידענו שלא נפתור את כל הבעיות שנבנו כאן בעשור האחרון בשנה אחת. אנחנו משקיעים את הכסף והזמן שלנו בזה, זו התשוקה שלנו. המנטליות שלנו היא לנסות לנצח בכל משחק, אבל כשזה לא קורה אנחנו לא נכנסים לפאניקה ולא מפסיקים להשקיע. יש לנו ביטחון גדול במה שאנחנו עושים ובצוות האימון, דבר לא יעצור אותנו מלעבוד על זה. ננסה לתקן את הטעויות שנעשות הכי מהר שאפשר. מאוד חשוב לנו לעשות את זה בצורה שעוזרת למועדון ובדרך שלוקחת בחשבון את כל מה שקורה בעולם ובישראל. צריך להסתכל על התמונה הגדולה, אם נתרגש אחרי כל משחק נמשיך ליצור בעיות. לא משנה כמה זמן יקח, צריך לפתור את הבעיות".

מייקל ואלקאניס הוצג: ''לא שולטים בתוצאות, אלא רק בתהליך''
מייקל ואלקאניס עם חן סול (אדי חליאבין)

דייוויד מינצברג הוסיף: "יש כל כך הרבה דברים לעשות. אני לא יודע מאיפה להתחיל, השינוי הגדול ביותר שאתם רואים זה כמה כסף מושקע בשחקנים, לא רק לעכשיו אלא גם על שחקנים לעתיד. אנחנו משקיעים בצעירים, גם במהלך החלון הנוכחי הבאנו שלושה שחקנים בגילאים 26 עד 29, אנחנו צריכים ליבה חזקה של שחקנים. יש לנו 11 שיכולים להתחרות עם כל קבוצה בישראל, אבל עם הפציעות זה קשה אז אנחנו צריכים להוסיף עומק לקבוצה. במקביל צריך שהצעירים ימשיכו לגדול ולהתפתח".

עוד אמר: "אנחנו עושים כל שאנחנו יכולים כדי לבנות את עצמנו לעכשיו ולעתיד. אנחנו לא רוצים להתרכז רק בעונה הזו, אלא גם בשנים שיגיעו ולכן הגיעו שחקנים שיוכלו לעזור גם עכשיו וגם בעתיד, שאז נשקיע אפילו יותר. אנחנו רוצים להיות מועמדים לאליפות באופן קבוע". על עצירת אימון הבוקר על ידי אוהדי הקבוצה: "מה שקרה עם הקהל זה לא משהו שרצינו לראות. אנחנו לא חושבים שזה עוזר למועדון. המטרה שלנו היא לבנות את המועדון, ליצור יותר אחדות במדינה ולחזק אותה".

שחקני הפועל ת"א חוגגים (ישי נאמן)

על עניין המשכורת שהוא מושך מהמועדון, אמר מינצברג: "אם לא הייתי חלק מניהול המועדון, אנשים לא היו משקיעים בו. המשקיעים ביקשו שאהיה חלק מהניהול וזה גוזל ממני אפשרות לעשות דברים אחרים. התקציב שלנו השתנה במהלך המלחמה. אני חושב שעד כה השקענו בין 3 ל-4 מיליון דולר ואנחנו מקווים להגיע ל-5, משהו בין 4.7 ל-5.3. זה יותר יקר ממה שחשבנו, אבל חשוב לבנות את המועדון. קרו דברים שלא יכולנו לחזות ואנחנו ממשיכים להשקיע".

מינצברג נשאל על הפעילות בשוק ההעברות: "חן סול מסתכל על כמה שחקנים זרים שאולי יגיעו כרכש. בהתחלה היה מאוד קשה להביא שחקנים להפועל, הם הכירו את העשור האחרון, אבל כשהתחלנו להביא שחקנים ברמה גבוהה ולהראות הצלחה שחקנים דיברו עם הסוכנים שלהם וראינו יותר רצון להגיע לפה. עוד מציעים לנו שחקנים. רוב האופציות הרלוונטיות הן ישראלים, אבל יש גם כמה זרים. יש הרבה ישראלים שרוצים לחזור לישראל ואנחנו שמחים לקבל אותם בזרועות פתוחות".

אלן אוז'בולט עם הכדור (ישי נאמן)

על אלן אוז'בולט, אמר: "יש לנו הרבה דברים שקורים בחלון העברות, זה יותר חשוב. אנחנו חושבים ששקיפות וכנות הן מאוד חשובות. לדבר על שחקן אינדיבידואלי… יש לנו אנשים שעובדים מסביב לשעון על דברים כאלו. היו כותרות שאנחנו אולי נמכור שחקנים, אבל קנינו חדשים. לא מכרנו את המועדון והכנסנו לו כסף. הפעולות שלנו מוכיחות. אנחנו נהיה פה כשרע וכשטוב, אנחנו מחויבים. זה יותר ממועדון כדורגל בשבילנו. אני לא יודע למה אנשים אומרים כל מיני דברים, אנחנו עובדים כל כך הרבה ונשאר כאן. היה מישהו שאמר שהוא ירוץ בתחתונים אם נקנה את הקבוצה. אתם מכירים? תגידו לו לבוא ולרוץ בתחתונים".

מייקל מינצברג סיכם: "זו פריבילגיה להיות שאנחנו בו. זה מחזק את הקשר בין ארצות הברית לישראל ולא ניקח את זה כמובן מאליו. אנחנו לצד ישראל ב-100%. לא היה היסוס לרגע אחרי שקרה מה שקרה, רק הפכנו ליותר מחויבים. אנחנו רוצים להביא כבוד לאוהדים, אנחנו עומדים לצד ישראל. אנחנו בונים בסיס, אתם לא יכולים לראות את הכל. לוקח זמן לבנות את הבסיס. המנהיגים שלנו כאן ובונים את זה מעולה. בהמשך גם תראו את מה שאנחנו בונים. אנחנו בונים מטוס באוויר תוך כדי סערה. אנחנו לא שמחים עם התוצאות אבל אין תיקון מהיר שיעשה את זה בין לילה. הקבוצה עובדת כל הזמן ומחפשת אפשרויות. הרבה דברים קורים במהלך הזמן הזה, אי אפשר להצביע על דבר אחד".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW