טניסענפים אחרים

האחד והיחיד: נובאק דג'וקוביץ' הוא שיאן הגרנד סלאמים

הסרבי גבר על קספר רוד 6:7(1), 3:6, 5:7 בגמר הרולאן גארוס, הפך לשיאן הזכיות במייג'ורים עם 23 גרנד סלאמים ועקף את רפאל נדאל (22). בנוסף, יחזור למקום הראשון בעולם על חשבונו של קרלוס אלקראס

הגדול מכולם: נובאק דג'וקוביץ' הפך הערב (ראשון) לשיאן הזכיות בגרנד סלאמים לאחר שניצח 6:7(1), 3:6, 5:7 את קספר רוד, זכה בפעם השלישית ברולאן גארוס והניף גרנד סלאם 23 בקריירה – אחד יותר מהשיאן הקודם רפאל נדאל, "מלך החימר" שהחמיץ את הטורניר הנוכחי בשל פציעה.

רוד הנורבגי (4 בעולם) פתח מצוין את המשחק ועלה כבר ל-1:4 מהיר, אבל ג'וקוביץ' השווה ל-4:4. מכאן ואילך היה רק שחקן אחד על המגרש. "נולה" פתח מבערים, ניצח 1:7 בשובר השוויון ואת המערכה השנייה לקח תוך 53 דקות. רוד ממש לא עשה חיים קלים לדג'וקוביץ', אבל לא משנה כמה טוב הוא שיחק, זה פשוט לא הספיק. גם המערכה השלישית הלכה ל"נולה", שסגר סיפור וקינח בצורה מושלמת עוד יותר בדמות חזרה למקום הראשון בעולם על חשבונו של קרלוס אלקראס הספרדי.

מהלך המשחק

הנורבגי פתח את המשחק בצורה נהדרת ושמר על ההגשה שלו עם 0:40 חלק ועלה ל-0:1. לאחר משחקון שנמשך כ-10 דקות, רוד הצליח להשיג שבירה ועלה ל-0:2 מול דג'וקוביץ' כשהוא מקשה על הסרבי שנראה עדיין לא ממש בעניינים. לאחר שרוד כבר עלה ל-0:3, דג'וקוביץ' עלה על הלוח אחרי ניצחון על האפס במשחקון הרביעי, אבל הנורבגי שמר על ההגשות בדרך ל-1:4. דג'וקוביץ' צימק ל-4:2 ואז ניצל את הזדמנות השבירה הראשונה שלו במשחק כדי להקטין ל-4:3, בסיום נקודה אדירה שהוכרעה בחבטה של רוד לרשת. הנורבגי לחץ והשיג אפשרות שבירה, אבל יריבו עמד בלחץ ואיזן ל-4:4. "נולה" החמיץ אפשרות שבירה ורוד עלה ל-4:5. כל שחקן שמר על ההגשות גם בשלושת המשחקונים שהגיעו אחר כך, ובשובר השוויון הגיעה התעלות של דג'וקוביץ' שגבר 1:7 על הנורבגי בדרך ל-6:7 ו-0:1 בהתמודדות, אחרי 82 דקות.

דג'וקוביץ' המשיך במומנטום בפתיחת המערכה השנייה ועלה ל-0:1 עם משחקון על האפס, כאשר מיד לאחר מכן הוא הצליח להשיג שבירה מול רוד אחרי משחקון שנמשך כמעט 7 דקות. "נולה" המשיך לשלוט בצורה ברורה, שמר על ההגשה שלו ועלה ל-0:3. רוד הראה מעט סימני חיים והצליח לשמור על ההגשה שלו עם נקודה ראשונה במערכה הנוכחית, אך דג'קוביץ' לא התרגש, שמר על ההגשה ועלה ל-1:4. הנורבגי סירב להישבר והצליח לצמק ל-4:2 עם משחקון הגשה טוב. "נולה" לא התרגש ושמר פעם נוספת על משחקון ההגשות שלו בדרך ל-2:5. דג'וקוביץ' כבר הוביל 15:40, אך רוד הצליח להציל נקודת מערכה ולצמק ל-5:3, אולם זה לא עזר לו, שכן הסרבי ניצח על האפס את המשחקון הבא והכריע את המערכה עם 3:6 ויתרון 0:2 בדרך להגיש למערכה שעשויה להשיג לו את התואר.

"נולה" כבר הוביל 15:30, אך רוד הצליח לשמור על משחקון ההגשה ולעלות ל-0:1. דג'וקוביץ' ניצח את משחקון ההגשה שלו על האפס והשווה ל-1:1. הסרבי לא הצליח לנצל נקודת שבירה ורוד עלה ל-1:2, אך במשחקון ההגשה הבא שוב דג'וקוביץ' הראה עליונות וניצח על האפס. הנורבגי לא ויתר ושמר על ההגשה שלו בדרך ל-2:3. השניים שמרו על ההגשות שלהם, רוד הוביל 0:30 אך דג'וקוביץ' לקח ארבע נקודות רצופות והשווה ל-4:4. הסרבי שוב הקשה על רוד, אך ממצב של 30:30 הנורבגי הצליח לעלות ל-4:5. דג'וקוביץ' שוב לא התקשה במשחקון ההגשה הבא וניצח על האפס בדרך ל-5:5, ובמשחקון ההגשה הבא של רוד הגיע המפנה כשהסרבי האגדי שבר על האפס. דג'וקוביץ' לא התרגש והשיג 5:7 במערכה השלישית ועם 0:3 זכה בגמר הרולאן גארוס עם היסטוריה ענקית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW