אתלטיקהענפים אחרים

דרבה איילה קבע שיא ישראלי חדש בריצה ל-3,000 מטר באולם

השיאים בעונת החורף של האתלטיקה ממשיכים להישבר - הפעם הרץ קבע שיא לאומי חדש בריצה ל-3,000 מטר באולם. בלסינג אפריפה קבע שיא לאומי חדש ב-200 מטר באולם, נועם ממו קבע שיא ישראלי ב-600 מ' באולם

השיאים הישראלים באולם ממשיכים להישבר והיום (שבת) היה זה דרבה איילה (הפועל תל אביב), שקבע שיא לאומי חדש בריצה ל-3,000 מטר באולם: 7:53.46 דקות. הוא עשה זאת בתחרות במץ, צרפת. איילה שבר את השיא הישראלי שעמד על 7:55.42 דקות, והיה לשייך לאיתי מגידי, המנהל ההישגי של איגוד האתלטיקה, מ-2007.

איילה אמר: "אני שמח מאוד על שיא ישראל ראשון לבוגרים. עבדתי קשה מאוד בחודש האחרון במחנה באתיופיה. התוצאה ב-3,000 מטר היא חשובה מאוד לדירוג לאליפות אירופה לבוגרים ברומא וזו המטרה שלי העונה. תודה ליובל כרמי המאמן שלי ולמועדון הפועל תל-אביב".

מנהל אגודת הפועל תל אביב, רותם גינוסר, הוסיף: "דרבה ויובל כרמי, מאמנו, סימנו כיעד את אליפות אירופה ברומא בקיץ. דרבה אחד הרצים המובילים באירופה U20 ו-U23 עובר לבוגרים. הניסיון בעונת אינדור הוא חשוב ביותר לאתלטים. דרבה מתחרה זו עונת שלישית בתחרויות אינדור בצרפת ומתפתח משנה ושנה. עם שיא ישראל ראשון לבוגרים (אינדור), דרבה מסמן כיעד בשנתיים הקרובות לאתגר את כל שיאי המסלול לבוגרים 3,000-5,000".

באותה תחרות אטקה דמסיה (הפועל תל אביב) קבע שיא אישי חדש בריצה ל-3,000 מטר: 8:08.44 דק.

נועם ממו ומאמנו אמיר רמון עם בלסינג אפריפה ומאמנו יגאל בלון (איגוד האתלטיקה)

ארבעה ימים אחרי שקבע שיא ישראלי חדש בריצה ל-200 מטר באולם, בלסינג אפריפה (מכבי תל אביב) שיפר את השיא הלאומי שוב כשקבע הערב 20.72 שניות והגיע במקום הראשון בגמר.

אפריפה שיפר את השיא הישראלי ב-22 מאיות. כזכור, רק השבוע הוא קבע תוצאה של 20.94 שניות בתחרות בצ'כיה. אפריפה ציין: "אני מאוד שמח מהתוצאה שקבעתי, הכל התחבר לי הערב. מרגיש שיש לי עוד הרבה לתת ורעב מאוד לקראת ההמשך".

יגאל בלון, מאמנו של אפריפה סיפר: "אני מרוצה מאוד מההישג של בלסינג. שנה שעברה הייתה לנו עונה לא פשוטה והתוצאה הזו חשובה לבלסינג, גם בשביל האמונה להמשך. תודה גדולה לכל מי שתומך בנו, איגוד האתלטיקה, אגודת מכבי ת"א והוועד האולימפי בישראל".

נועם ממו (איגוד האתלטיקה)

נועם ממו (הפועל עמק חפר) הוסיף לעצמו שיא ישראלי נוסף באולם, כשהערב קבע 1:17.46 דקות בריצה ל-600 מטר וסיים מקום השלישי בגמר. כזכור, שבוע שעבר קבע שיא לאומי בריצה ל-800 מטר באולם. ממו אמר: "אני שמח מאוד להגיע לתחרות ברמה גבוהה כזו, לייצג את המדינה ולשבור את השיא הישראלי ב- 600 מטר. זה שיפור טוב שלי ואני מצפה להמשיך ולשבור שיאים".

אמיר רמון, מאמנו של ממו, ציין: "אני מאוד מבסוט מהתוצאה של נועם ומהבגרות שנועם הפגין. הוא התנהל בריצה כמו מישהו שמרגיש שהוא שייך ולא נופל מרצים בטופ העולמי. טקטית נעשו הרבה טעויות, כך שאני בטוח שהוא יכול לרוץ מהר יותר בעתיד. בכל מקרה, הריצה הזו מוכיחה לנו שנועם יכול לעשות את קפיצת המדרגה ב-800 מטר".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button