כדורגל ישראלינבחרת ישראל

דסה: "קראו לאבו פאני מחבל – הבנאדם מפורק עכשיו. בושה"

אחרי ה-1:2 על אנדורה, הקפטן גינה את קריאות הבוז והקללות לקשר: ''האם יפרוש כמו דאבור? לא יודע. יודע בדיוק מה הוא מרגיש עכשיו''. סולומון: ''קשה מאוד, אני מבקש מהקהל להפסיק. הוא כמוני וכמוך''

נבחרת ישראל שוב ספגה, בפעם ה-19 ברציפות, ושוב התקשתה מול נבחרת נחותה, אבל בסופו של דבר ניצחה הערב (שני) 1:2 את אנדורה באצטדיון טדי והתקרבה לרומניה בקרב על המקום השני בבית ט' של מוקדמות היורו. על הניצחון העיבו הקריאות המכוערות, המבישות והמבחילות כלפי מוחמד אבו פאני. מיד עם כניסתו של הקשר, נשמעו קריאות בוז מהיציע הדרומי וקומץ צעק לעברו: "אבו פאני מת" ו"מחבל". הבוז נמשך בכל נגיעה של הקשר בכדור והוא ירד נסער מאוד מכר הדשא בגלל שריקות הבוז. יש לציין ששריקות בוז נשמעו גם לעברו של רמזי ספורי כשזה ירד מהספסל לאחר שהוחלף.

הקפטן אלי דסה אמר בסיום: "הרגשתי סך הכל בסדר גמור במשחק. הדגשתי שמבחינתי חשוב להראות את העוצמה שיש לנבחרת גם מבחינת חיבור. השגנו את הניצחון וזה הדבר הכי חשוב. הכדורגל אולי פחות טוב, אבל מי אנחנו שלא נשמח בניצחונות. יש ציפייה לכדורגל הרבה יותר טוב, אבל כמו שאתה רואה הולך מאוד מאוד קשה בבית, קוסובו הפסידה לבלארוס שזלזלו בה ושווייץ סיימה בתיקו עם רומניה. 6/6 צריכים להיות שמחים מאוד".

על הקריאות לעבר אבו פאני, אמר דסה: "מבחינתי זו בושה וחרפה. אני ירדתי איתו והוא פשוט התפרק כולו. לא הבנתי בשנייה הראשונה מה קרה, הוא עצר את הדמעות ואמר לי 'לא שמעת שכולם קוראים לי מחבל, מחבל?'. גם כשחקן שחור שחווה את הגזענות מדי פעם, אני מבין את זה. אנחנו אוהבים את אבו פאני ושזה לא ישתמע לשתי פנים אנחנו מאחוריו". המגן נשאל האם הוא חושש שאבו פאני יפרוש מהנבחרת כמו מונאס דאבור, והשיב: "לא יודע, הבן אדם מפורק כרגע ואני רוצה רק לתמוך בו. לא מגיע לו, לא מגיע לאף אחד".

מנור סולומון מול אנדורה (שאול גרינפלד)

כובש שער הניצחון, מנור סולומון, אמר: "ירדנו ב-0:1 אז היינו מעודדים למרות שלא הצגנו יכולת טובה במחצית הראשונה. הייתי צריך לגמור את המשחק במחצית הראשונה, אבל כולם עודדו אותי והגיע המצב ואני שמח שהשגנו ניצחון ספור חשוב. היכולת? רוצים לראות כדורגל יותר טוב, אלה דברים שאנחנו עובדים עליהם והיה קשה היום לפצח אותם עם עשרה שחקנים מול כדור. אנחנו רואים שכל הבית הזה מתקשה וזה אומר הרבה, כמו שאמרתי בראיון הקודם המשחקים בין העונות הם הקשים ביותר והכי חשוב שהשגנו את שש הנקודות".

על ההחמצה הגדולה במחצית הראשונה, אמר סולומון: "הרגשתי חייב לנבחרת, גם במשחק הקודם הייתה לי החמצה, שתיים. אחרי השוויון ידעתי שאני צריך לכבוש ואני שמח שהשתחרר לחץ והכדור סוף סוף נכנס. תמיד כיף לכבוש בנבחרת מול האוהדים שלנו. המשחק מול רומניה בספטמבר לא יכריע כי יש עוד הרבה משחקים בבית. עכשיו זה נראה שאנחנו ורומניה נלחם על המקום השני, אבל יש עוד הרבה זמן עברנו רק ארבעה מחזורים והכול יכול להתהפך".

על התנהגות חלק מהקהל כלפי אבו פאני, אמר שחקן ההתקפה: "קשה מאוד. איך שהוא נכנס שמענו את שריקות הבוז וקשה להתעלם מזה. קשה בתור שחקן יהודי לשמוע ששורקים בוז לשחקן ערבי רק בגלל המוצא שלו כשהוא לא עשה שום דבר. אנחנו מתים על אבו פאני והוא שחקן כל כך חשוב על ומחוץ למגרש. הוא כמוני וכמוך. אין סיבה שישרקו לו בוז או יקללו אותו ואני מבקש מהקהל להפסיק עם זה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button