כדורגל ישראליליגת העל

דייויד מינצברג: "יריבויות חשובות, אך אין מקום לשנאה בכדורגל"

רגע לפני שיוכלו להיכנס 15 אלף צופים לבלומפילד מול מכבי חיפה, בעלי הפועל ת''א פנה לקהל: ''כעת עיני העולם מופנות לישראל וחשוב שייראו את המדינה כפי שהיא. הכדורגל הוא מקור להתאוששות מהמצב ותקווה''

הפועל תל אביב תארח ביום ראשון (20:30) את מכבי חיפה, במסגרת המחזור ה-13 בליגת העל שינעל את הסיבוב הראשון, כאשר למשחק יוכלו להגיע – לראשונה מאז המלחמה – 15 אלף צופים. הבעלים דייויד מינצברג פנה לאוהדים במכתב באמצעות האתר הרשמי.

מינצברג כתב: "כשאנו מתחילים לחזור למגרשים בכמות גדולה יותר, זו חובתנו לכבד את המסורת של הכדורגל הישראלי ובמקביל לשאוף להיות טובים יותר ממה שהיינו קודם. יש לשמור על האוהדים ולהתייחס אליהם בכבוד. אצטדיוני כדורגל חייבים להיות מקומות שבהם ילדות וילדים בכל גיל יוכלו ליהנות ממשחקים עם אבות, אימהות, סבים וסבתות – ועם אפס סובלנות לאלימות, גזענות, אנטישמיות או אפליה מכל סוג שהוא. הכדורגל הישראלי מלא במועדונים גדולים, שחקנים נהדרים ואוהדים נהדרים עם תשוקה שאין שנייה לה. יריבויות ספורטיביות חשובות מאוד בכדורגל מקצועני ויש לחגוג אותן במגרש, אבל לשנאה אין מקום במשחק היפה הזה, או במדינה היפה שלנו".

בעלי הפועל ת"א, דייויד מינצברג (צילום מסך)

הבעלים המשיך: "זה חשוב מאוד, כיוון שכעת עיני העולם מופנות לישראל כמו שלא היו מעולם. חשוב שכאשר אנשים רואים אלפי אוהדים במשחק כדורגל ישראלי, הם יראו את המדינה הנהדרת שלנו כפי שהיא באמת – חברה תוססת הבנויה על אמונה בלתי מעורערת שהשלום אפשרי ושאהבה וטוב תמיד ינצחו את השנאה והרוע. החדשות שמגיעות מגבולות הדרום והצפון קשות מאוד – ואני מתפלל שהמלחמה הזו תסתיים במהרה כשישראל תנצח, בני הערובה יחזרו למשפחותיהם במהרה ונתחיל עידן חדש של שלום ותקווה. זה מחמם את הלב לראות את האוהדים הנפלאים שלנו מתחילים לחזור ליציע בשבועות האחרונים, את הילדים המדהימים של קיבוצי הדרום צועדים עם שחקנינו בעלייה למגרש עם חיוכים אמיצים ויפים – ולראות אוהדים מכל הגילאים חולקים רגעים של שמחה ואושר עם השחקנים שלנו".

מינצברג הוסיף: "עם הבשורה שמכסת האוהדים תגדל כעת ל-15,000 אוהדים, אני רוצה להודות לראשי המנהלת, ההתאחדות ומשרד הספורט, עיריית תל אביב וצה"ל על עבודתם הבלתי נלאית והראויה להערכה, שאיפשרה זאת. כולנו מקווים שהכדורגל יוכל להוות מפלט של שמחה ומגדלור של אור בתקופה מורכבת וכואבת – לאוהדים בבית, לאוהדים בחזית, לאוהדים שנעקרו מבתיהם, ומעל הכל – למען האוהדים שאיבדו את יקיריהם. כדורגל הוא חלק חשוב מהחברה הישראלית. הוא מספק מפלט ומאחד אנשים, מספק שעות של דיונים ברשת וגם בשיחות אישיות ויכול להוות גשר משמעותי למדינת ישראל להתחבר עם שאר העולם. כדורגל נותן לנו שמחה, מקור התאוששות – ותקווה. כדורגל נותן לנו במה ואפשרות להשמיע את קולנו".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button