כדורגל ישראליליגת העל

דיוויד מינצברג בטוח: "לא נרד ליגה, אבל לא נעזוב גם אם נרד"

בעלי הפועל ת''א התראיין מארה''ב והתייחס למגוון נושאים שעל הפרק: ''הפועל היא יותר מעסק בשבילנו. השקענו 5.5 מיליון דולר, רוב הכסף הלך על כיסוי חובות. הקבוצה לא למכירה. חן סול יבנה את הקבוצה בעונה הבאה''

הפועל תל אביב נמצאת במשבר עמוק ומתמשך. יוסי אבוקסיס הוא המאמן השלישי של הקבוצה העונה אחרי מייקל ולקאניס ובורחה לאמה, הקבוצה רחוקה רק שתי נקודות מהקו האדום וניצחה רק פעם אחת ב-12 המחזורים האחרונים ואם זה לא מספיק, הגיעו פרסומים שונים בתקשורת בתקופה האחרונה בכל הנוגע לחוסר הוודאות לגבי עתידם של האחים מינצברג בצל המשבר המקצועי המתמשך שעלול להסתיים בירידת ליגה.

דייויד מינצברג התייצב היום (חמישי) למסיבת עיתונאים בזום מארה"ב ואמר: "אנחנו ממשיכים לצפות בהכל מכאן וחושבים על מה שקורה בישראל. אני רוצה להתחיל מכמה מילים ואשמח לענות על שאלות. אני יודע שהרבה קורה עם המועדון, ברור שחשוב לדבר פנים מול פנים כמה שאפשר וגם כי יש לי הרבה ביטחון באנשים שמנהלים את המועדון. במהלך המלחמה היה מצב והרבה שמועות שנמכור את המועדון עד כדי מצב שזה הפך להסחת דעת. זה קורה שוב ואני רוצה להיות ברור שאין לנו שום כוונה למכור את המועדון. חשוב שכולם יבינו את זה".

בעלי הפועל ת"א, דייויד מינצברג (צילום מסך)

מינצברג הוסיף: "אחי ואני עשינו הרבה השקעות, תמיד רצינו להשקיע בישראל וכשהגיעה ההזדמנות להשקיע במועדון, רצינו להשקיע גם בישראל. היינו יכולים להשקיע גם מסביב לעולם, ואנחנו מתכננים עוד השקעות ובתקווה גם בכדורגל, אבל כשהייתה הזדמנות להשקיע בישראל זה משהו שהלהיב אותנו. זה נגע לנו בלב, זה יותר גדול מעסק עבורנו. מאז אותו הזמן, אמרנו לכל מי שאנחנו מכירים להשקיע בישראל. זה היה חשוב לפני המלחמה ובמיוחד אחריה. כשקיבלנו את המועדון הבנו שהבעלים האחרונים לא שילמו משכורות, שני מיליון שקלים, ששילמנו. הייתה גם תביעה משוער עבר של הקבוצה, יואב ג'ראפי, שילמנו גם את זה, כמה מיליונים".

הבעלים המשיך: "לאורך השנה דיברנו על כמה בזבזנו על המועדון. ציפינו לבזבז 5.5 מיליון דולר, אבל היו תשלומים שלא ציפינו. בכל פעם שהייתה בחירה בין לשלם ללא לשלם, שילמנו כי אנחנו מחויבים למועדון. אני שוב מבהיר שלא נמכור את המועדון, נמשיך להשקיע במועדון ולעודד עוד אנשים להשקיע בישראל בכל דרך אפשרית. כדי לעזור לכם להבין כמה זה חשוב לנו, אני יודע שיש הרבה בעיות בישראל כרגע וגם ליהודים ברחבי העולם. כולנו אחראים למה שקורה. אני מבין מה המשמעות של הפועל תל אביב, אני גאה מאוד בעובדה שהמשכנו להיות מועדון שמאחד בין אנשים, בלי קשר להשקפות הפוליטיות שלך או הדת שלך".

יחזור כספונסר? אמיר כבירי (הפועל ת"א, האתר הרשמי)

מינצברג התייחס גם לאפשרות שאמיר כבירי יחזור כספונסר ראשי: "אמיר כבירי דיבר על האפשרות לשמש כספונסר. אחד מהאתגרים היה שעם כל הקשיים הכלכליים בצל המלחמה, הספונסר על החולצה נטש אותנו ונשארנו בלי. ספונסר על החולצה זה אחד מהדברים החשובים מבחינה כלכלית למועדון, וזה היה קשה. כרגע אין לנו ספונסר לעונה הבאה וכשאמיר והחברה שלו פנו אלינו הם אמרו שזה חשוב למועדון. לא היו שיחות על מכירת המועדון, הם יודעים שהוא לא למכירה. אני הערכתי את זה מאוד, וזה הכל".

על המאמן, אמר הבעלים: "דיברתי עם אבוקסיס לעשר דקות לפני שהוא מונה. התחייבנו אליו לטווח הארוך. אחרי שלושה משחקים המחויבות שלנו אליו זהה לזאת שהייתה קודם לכן. דיברנו אחרי המשחק האחרון, על החשיבות של להגיע לרמה אליה הקבוצה מסוגלת. היו לנו הרבה פציעות לאחרונה, חוזה רודריגס עזב והיה השחקן הטוב ביותר שלנו. הוא עזב מסיבות שלא קשורות לכדורגל, היו הרבה סיבות שהשפיעו עלינו השנה. יוסי יקבל הזדמנות לבנות קבוצה, אנחנו נרגשים לקראת העתיד. יש עתיד ורוד להפועל תל אביב. יש לנו מנהל ספורטיבי מדהים בדמות חן סול, הוא בנה קבוצה נהדרת. הייתה מלחמה והיו פציעות, היינו צריכים לבנות מחדש. אני בטוח שהוא יעשה את זה שוב".

מאמן הפועל ת"א, יוסי אבוקסיס (אסף הופמן)

בהמשך, מינצברג הגן על המנהל הספורטיבי: "אי אפשר להגיד שחן סול לא עמד במטרות שלנו העונה. הוא הוכיח שהוא יכול לבנות קבוצה טובה. חוזה רודריגס היה השחקן הראשון שהחתמנו השנה, כל הקבוצה נבנתה עליו. ברגע שציפינו שהוא יחזור הוא הודיע שהוא עוזב והוא מחק כל פוסט שלו בעד ישראל. זה היה יום אחד לפני סגירת החלון. אי אפשר להחזיק את זה נגד חן סול. תבקרו אותי, לא אותו. יש דברים חשובים יותר מכדורגל. אני לא הולך לבקר את מי שבנה את הקבוצה הכי טובה שהייתה בהפועל בעשור האחרון, עד לדברים שלא קשורים לכדורגל. אני אתן לו את ההזדמנות, הוא הראה כמה הוא טוב".

הבעלים הוסיף: "חן סול אחד האנשים הכי מוכשרים שפגשתי. תכננו למנות מנהל ספורטיבי מחוץ למועדון, חן חשב שהוא יפוטר. הוא מרשים אותנו מהרגע הראשון. הוא אדם חכם שעובד קשה ורוצה לנצח. הוא מבריק, הוא יכול להיות מנהל ספורטיבי בכל מקום בעולם. הוא מספיק טוב ואנחנו רוצים אותו כאן להרבה מאוד זמן. עשה החלטות נהדרות כמו המינוי של אבוקסיס, בנה קבוצה נהדרת השנה. לצערנו, מסיבות שלא קשורות לכדורגל, הוא היה חייב לבנות את הקבוצה באמצע העונה. זה לא דבר קל לעשות, בטח כשהשחקן הכי טוב שלך עוזב יום לפני חלון ההעברות מסיבות שאינן מקצועיות. עדיין יש שחקנים טובים מאוד בהפועל".

מייקל ואלקאניס הוצג: ''לא שולטים בתוצאות, אלא רק בתהליך''
מייקל ואלקאניס עם חן סול (אדי חליאבין)

מינצברג המשיך: "אם אני מאוכזב מחוסה רודריגס? זה לא שהוא כל כך רצה לשחק בטורקיה, יש שם אנשים טובים, אבל אני מאוכזב שהוא מחק את הציוצים בעד ישראל. הוא אמר שהחליט לעשות את זה, הוא לא נתן לנו צ’אנס לחפש מחליף, לכל הזרים אמרנו כשהחלה המלחמה שאנחנו רוצים שיישארו, אבל שאם הם רוצים לעזוב לא נעמוד בדרכם. אני מאוכזב מאוד שכשגילינו רגע לפני סיום החלון שיש לו הצעה, הופתעתי שאחרי מה שקרה בטורקיה שהוא רוצה ללכת לשם. זה פגע שהוא מחק את הפוסטים, בנינו את הקבוצה סביבו. אני מקווה שיום אחד אוכל לשבת ולדבר איתו על זה, אני מקווה שהתמיכה שלו בישראל הייתה אותנטית, זה לא היה קשור לכדורגל. זה פגע בי ברמה האישית".

על האפשרות לירידת ליגה, אמר הבעלים: "אני מאמין בקבוצה שלנו ולא חושש מזה. מספר שחקנים היו חסרים לאחרונה, יש לנו הרבה ביטחון במאמן, חן הראה לי את הנתונים ואני בטוח שיש לנו את אחד המאמנים הטובים בארץ, אם לא הטוב שבהם. זה לקח זמן גם עם ולקאניס ובורחה וברור שגם עכשיו זה עלול לקחת זמן. יש לי ביטחון מלא בקבוצה שלנו ובשחקנים. אני יודע שאף אחד לא יותר מתוסכל מהם והם יוכיחו כמה הם טובים בשאר השנה. הטוב עוד לפנינו, אני לא מודאג מירידת ליגה, אני נרגש לקראת מה שיהיה. ראיתי מה שבנינו לפני המלחמה ואני יודע שנוכל לבנות את זה שוב לטווח ארוך".

חוסה רודריגס (האתר הרשמי של אדנה דמירספור)

מינצברג סיכם: "יש הרבה בעיות בישראל כרגע, הרבה בעיות ליהודים ברחבי העולם, לכל אחד שמאמין בשלום. יש הרבה בעיות בעולם, כל אחד מאיתנו אחראי להם. כולנו אחראים על מציאת פתרונות. אני חושב שאני אחראי על הפועל. אני מבין מה הפועל אומרת לאנשים. אני יודע מההתחלה מה הופך את המועדון הזה למיוחד. אני גאה בו, בזה שאיחדנו בין אנשים בלי קשר לתרבות או דת. כולם מוזמנים להפועל תל אביב. זה חשוב מאוד עבורי", סיכם. "אנחנו מחוייבים למועדון, לזה שכולנו צריכים להישאר ביחד. חלק מזה הוא ההבנה שהולכות להיות חוסר הסכמות, וזה יכול לקחת זמן. שבוע, חודש, שנה, מה שטוב לקבוצה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button