כדורסלליגת העל

דיוויד בלאט: "תתעוררו ברחבי העולם, דרך חיינו בסכנת היעלמות"

יו''ר הוועדה המקצועית במכבי ת''א: ''שימו את המחלוקות בצד, תצילו את המדינה ודרך החיים שלנו. שמרו על העתיד האנושי שלנו. היום זה אצלנו, מחר זה אצלכם''. הפועל ירושלים לפיב''א: ''מצפים לתמיכה פומבית''

יו"ר הוועדה המקצועית של מכבי תל אביב ומי ששימש בין היתר כמאמן קליבלנד מה-NBA, דיוויד בלאט, הצטרף לאנשי ספורט ומשפיעני רשת רבים ושיתף את המחשבות שלו על הלחימה של ישראל ברצועת עזה.

בלאט אמר: "מאוחדים אנחנו עומדים, מפולגים אנחנו נופלים. אני מאחל את כל האומץ והכוח הפנימי כדי שנתגבר על הכאב שלנו ועל האויבים שלנו. עכשיו זה לא הזמן להאשמות או לקרבות פוליטיים בתוך המדינה, יש לנו אתגרים מידיים וגדולים יותר. הילדים שלנו, ההורים שלנו והאחים והאחיות שלנו מוחזקים כבני ערובה. האבות, האימהות, הסבים והסבתות והחברים שלנו נרצחו ברחובות ובביתם. האנשים בארץ מותקפים ללא הפסקה, דרך החיים שלנו עלולה להיעלם".

"תתעוררו בכל העולם! היום זה בישראל, מחר זה בחצר האחורית שלכם", המשיך בלאט. "זה אמיתי. תקראו לזה חמאס, דאעש או טרור, זו מלחמה על האנושות. שלבו ידיים ולבבות ושימו בצד את המחלוקות הפוליטיות ליום, לשבוע, לשנה. הצילו את המדינה שלנו ואת דרך החיים שלנו".

בלאט סיכם: "אנחנו כספורטאים יודעים איך להתמודד מול יריבים, לשלב ידיים, לתמוך בכל דרך שאנחנו יכולים ולתת יד למי שצריך. בואו נהיה אנשים כאלה. היום אנחנו נלחמים כדי להציל את האנשים שלנו, מחר אנחנו נלחמים על דרך החיים שלנו. על היכולת לחיות בחופש. על הביטחון של היקירים לנו ושל כולם. הסתכלו מעבר, הגנו על העתיד שלנו כבני אדם. הקושי הוא אמיתי. מאוחדים אנחנו עומדים, מפולגים אנחנו נופלים".

בתוך כך, הפועל ירושלים ביקרה את ההתנהלות של ליגת האלופות של פיב"א שהחליטה לדחות את המשחק של הקבוצה: "הנהלת ליגת האלופות הכריזה על דחיית המשחקים של המשתתפות הישראליות במפעל. אנו אמנם מעריכים את ההתחשבות, אולם ברצוננו להביע את אכזבתנו העמוקה מחוסר הרגישות, האמפתיה והסולידריות בהודעת ליגת האלופות".

עוד נמסר: "אנחנו, אזרחי ישראל, כולל אוהדי הפועל ירושלים, שחקניה ואנשי הצוות שלה, נמצאים כרגע במצב של מלחמה שנכפתה על המדינה שלנו. מצפים מליגת האלופות וישות האם שלה, פיב"א, להכריז בפומבי על עמידתן לצד ישראל בזמנים קשים אלה. עבור עם ישראל, ספורט מקצועני הוא הדבר הכי פחות חשוב כרגע, ואנו מצפים ליותר ממוסדות חשובים שכאלה, בהם אנחנו ומועדונים ישראלים אחרים חברים".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button