כדורגל ישראליליגת העל

עוד צעד משמעותי לאליפות: 2:3 למכבי ת"א על מכבי בני ריינה

פלייאוף עליון, מחזור 31: המוליכה פתחה לפחות זמנית פער של 10 נקודות בפסגה אחרי ניצחון ראשון העונה על מימר. דוידה, קניקובסקי ופרץ ניצלו רפיון בהגנה המארחת ויכולת רעה של עמוס. אוסמן וגאנם רק צימקו

עוד צעד משמעותי בדרך להחזרת צלחת האליפות אחרי שלוש שנים: לאחר שסיימה מולה בתיקו בשני המפגשים הראשונים העונה, מכבי תל אביב אמנם הייתה רחוקה מלהרשים היום (שבת) – אך ידעה לנצל היטב ריפיון בהגנה ומופע אימים של גד עמוס כדי לנצח 2:3 את מכבי בני ריינה. הצהובים הגדילו בכך לפחות זמנית את הפער בפסגה ל-10 נקודות, כשמכבי חיפה צריכה לפגוש את הפועל חיפה בדרבי ביום ראשון. החניכים של רובי קין נהנו משערים של אושר דוידה (13), גבי קניקובסקי (21, אחרי טעות ענקית של גד עמוס), דור פרץ (45+1). ריינה נאבקה וקראה תיגר על מוליכת הטבלה, אבל מוחמד אוסמן (25) וקייס גאנם (54) רק צימקו – ולמרות שליטה מוחלטת במחצית השנייה, הצליחו רק לבעוט לקורה.

אוהדי מכבי ת"א (ישי נאמן)
אוהדי מכבי בני ריינה (ישי נאמן)
מאמן מכבי בני ריינה, שרון מימר (ישי נאמן)
מאמן מכבי ת"א, רובי קין (ישי נאמן)
רז שלמה וגבי קניקובסקי חוגגים (ישי נאמן)

מהלך המשחק

דקה 1: השופט עידן לייבה הוציא את ההתמודדות לדרך.

דקה 13: מכבי תל אביב עולה ל-0:1! איזו טעות איומה. גד עמוס ניסה למצוא של שחקן של ריינה, אבל מסר פס דווקא לאושר דוידה שהיה בתוך הרחבה, ושחקן הכנף עבר אותו בקלות וגלגל לרשת. 

דקה 21: מכבי תל אביב עולה ל-0:2! דור פרץ לערן זהבי, זהבי עם העקב לפרץ, האחרון החזיר לזהבי וזה השאיר את גבי קניקובסקי לבד מול גד עמוס. קשר המוליכה לא התבלבל וסיים מהלך מושלם.

דקה 25: מכבי בני ריינה מצמקת ל-2:1! פרדי ורגאס שלח רוחב, ההגנה לא הצליחה להרחיק, קייס גאנם השתלט והעביר למוחמד אוסמן, שממרכז הרחבה בעט חזק פנימה.

דקה 27: פליסיו מילסון בעט מ-22-23 מטר, אך גד עמוס היה במקום וקלט.

דקה 35: לואי חילף קיבל את הכדור מול רועי משפתי שהיה הרחק משערו בעקבות אי הבנה עם אנריק סבוריט, אבל חלוץ ריינה איבד ברשלנות.

דקה 42: לואי חילף "גנב" לרז שלמה ברחבה והקפיץ טוב לקייס גאנם שנגח לא מדויק והחוצה.

דקה 45+1: מכבי תל אביב עולה ל-1:3! פליסיו מילסון מסר לגבי קניקובסקי, שהוריד לדור פרץ והקשר בעט מ-17 מטר, שטוח ופנימה. גד עמוס הגיב באיחור ויכל לעשות יותר בשער הזה.

השופט עידן לייבה עם נמניה ליובסבלייביץ' (ישי נאמן)
דור פרץ חוגג (ישי נאמן)
סמביניה בפעולה (ישי נאמן)
קייס גאנם חוגג (ישי נאמן)
דור תורג'מן מול רועי שוקרני (ישי נאמן)

דקה 54: מכבי בני ריינה מצמקת ל-3:2! לואי חילף קיבל מסירה ישירות מרז שלמה, העביר לקייס גאנם וזה בקלות דילג על סבוריט וגלגל לרשת. שער לחלוץ אחרי הבישול למוחמד אוסמן.

דקה 65: התקפה נהדרת עם הרבה חילופי מסירות הסתיימה בהרמה לראש של קייס גאנם, החלוץ נגח מעל המשקוף ממצב קורץ.

דקה 79: נואף בזיע בעט מ-20 מטר, רועי משפתי הסתבך והשמיט, אבל מיד קלט.

דקה 83: רוי רביבו נגח אחרי כדור קרן וגד עמוס ירד וקלט.

דקה 85: מזל גדול למכבי תל אביב. נואף בזיע קיבל כדור ארוך, השתלט מהאוויר, הקפיץ לעצמו ובוולה מדהים שחרר פצצה, הכדור נעצר בקורה של רועי משפתי. 

דקה 88: מזל גדול לריינה. נמניה ליוביסבלייביץ' טעה, גבי קניקובסקי העביר לדור תורג'מן שבעט מקרוב החוצה.

דקה 90+2: עוד פספוס של ריינה. פרדי ורגאס נכנס לרחבה עם מבצע אישי פנטסטי, אבל מוחמד חטיב שקיבל את הכדור בעט מקרוב לחוץ.

הרכבים

מכבי בני ריינה: גד עמוס, נאיל חוטבא (אשרף רבאח, 11), סאמביניה, נמניה ליוביסבלייביץ', עבדאללה ג'אבר (נואף בזיע, 74), מוחמד אוסמן, עמית מאיר (רועי שוקרני, 56), לואי חילף, פרדי ורגאס, פרדי גונדולה (שלומי אזולאי, 56), קייס גאנם (מוחמד חטיב, 74).

מכבי תל אביב: רועי משפתי, רוי רביבו, רז שלמה (עידן נחמיאס, 56), אנריק סבוריט, אופיר דוידזאדה, עדן קארצב (אבישי כהן, 88), גבי קניקובסקי, דור פרץ, אושר דוידה (אייל גולסה, 88), פליסיו מילסון, ערן זהבי.

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW