כדורגל ישראליליגת העל

רק 1:1 למכבי ת"א אצל בני סכנין, מילסון הורחק. הפער: 5 נקודות

מאבק האליפות פתוח מחדש: הצהובים נראו בדרך הנכונה עם שער יפה של דוידה (53), אבל הרחקה של מילסון (61) בצהוב שני שינתה מומנטום, וחילו השווה בזכות טעות של משפתי (67). מכבי חיפה תוכל לצמק את הפער ל-2 בלבד במשחק העונה בשבת

המרוץ לאליפות בליגת העל לעונת 2023/24 עדיין חי וקיים. מכבי תל אביב מעדה הערב (שני) עם 1:1 אצל בני סכנין ובכך המאבק בצמרת הטבלה רותח מתמיד, כאשר בסיומו של 32 מחזורים של קבוצות הפלייאוף העליון, הפער קוזז לחמש נקודות. עד לסיום העונה נותרו אמנם ארבעה מחזורים, אך במוצ"ש מכבי חיפה תארח את מכבי תל אביב למשחק עונה אמיתי ותוכל להקטין את הפער ל-2 נקודות בלבד.

אושר דוידה כבש שער יתרון למכבי תל אביב אחרי מחצית ראשונה חלשה מאוד (53) והצהובים נראו בדרך הבטוחה להגדלת היתרון ממכבי חיפה רגע לפני משחק העונה בשבת, אבל אז הגיע הרגע ששינה את המומנטום. מילסון ספג שני כרטיסים צהובים תוך שלוש דקות בלבד, ברגע ששינה את מהלך העניינים וגם קבע שכוכב מכבי תל אביב יחמיץ את המשחק נגד מכבי חיפה. חסן חילו ניצל טעות של רועי משפתי ביציאה לכדור קרן ואיזן (67), ובדקות שנותרו מכבי תל אביב נלחצה לאחור ובעיקר קיוותה להוציא נקודה. זהו תיקו מספר 14 של שיאנית התיקו בליגת העל והיא משאירה את הצהובים-כחולים מאוד מתוסכלים.

אוהדי מכבי ת"א (ישי נאמן)
אבוקה ביציע של בני סכנין (ישי נאמן)
מאמן בני סכנין, סלובודן דראפיץ' (ישי נאמן)
מאמן מכבי ת"א, רובי קין (ישי נאמן)
עימות בין שחקני מכבי ת"א לבני סכנין (ישי נאמן)

מהלך המשחק

דקה 1: השופט אריאל גרינפלד הוציא את ההתמודדות לדרך.

דקה 16: עדן קארצב כבר חטף לסאהר תאג'י, אבל קשר סכנין התעקש, הסיט לעבר בסיל חורי וזה בעט חד, רועי משפתי הדף ומנע שער בטוח.

דקה 20: אושר דוידה קיבל בצד ימין, הוריד לערן זהבי והחלוץ ניסה בנגיעה, אך הבעיטה הלכה מעל המשקוף.

דקה 22: מוחמד שכר נשלח בכדור ארוך, עבר את אופיר דוידזאדה והשאיר לדור חוגי, אך רועי משפתי קלט בקלות את הבעיטה.

דקה 26: אוראל גרינפלד כבר שרק לפנדל אחרי שראה את סאהר תאג'י מכשיל את גבי קניקובסקי, מערכת ה-VAR התערבה לאחר שכלל לא היה מגע ולבסוף נעשה צדק.

דקה 35: אופיר דוידזאדה החזיר רע לרועי משפתי שנאלץ לנגוח, הכדור הגיע ישר לדור חוגי שבעט ללא שוער לכיוון השער, אך אנריק סבוריט הציל את מכבי תל אביב מפיגור ודאי.

דקה 45+2: אופיר דוידזאדה הגביה אחרי כדור מתרגיל קרן, דור פרץ נגח מ-5 מטר ליד הקורה.

דקה 45+4: דור פרץ הקדים את חילו והעביר רוחב, אך גבי קניקובסקי החמיץ מקרוב מול מוחמד אבו ניל.

אושר דוידה חוגג (ישי נאמן)
שחקני מכבי ת"א חוגגים (ישי נאמן)
פליסיו מילסון אחרי ההרחקה (ישי נאמן)
חסן חילו חוגג (ישי נאמן)
רועי משפתי במוקד המהומה (ישי נאמן)

דקה 53: מכבי תל אביב עולה ל-0:1! רוי רביבו קיבל כדור בצד ימין ועם פריצה פשוט מופלאה דהר עד לרחבה, העביר לאושר דוידה והאחרון בעט לפינה הרחוקה של מוחמד אבו ניל.

דקה 61: אדום למכבי תל אביב! ארבע דקות בלבד אחרי הצהוב הראשון, פליסיו מילסון תיקל את מארון גנטוס במרכז המגרש וראה אדום מאוראל גרינפלד. הוא יחמיץ כמובן את המשחק נגד מכבי חיפה.

דקה 67: בני סכנין משווה ל-1:1! כדור קרן הורם מצד שמאל, חסן חילו ניצל יציאה לא מספיק טובה של רועי משפתי והשווה עם שערו הראשון בליגת העל בקריירה. 

דקה 74: רותם קלר ניסה לבעוט, גודווין צ'ינמרם ניסה להסיט לשער והכדור שלו פספס במעט את המסגרת של רועי משפתי.

דקה 84: מוחמד שכר פרץ היטב מול האין הגנה של מכבי תל אביב, העביר רוחב לדור חוגי והכדור של האחרון לא נכנס אחרי נגיעה פחות טובה שלו.

דקה 88: מכבי תל אביב יצאה למתפרצת, גבי קניקובסקי הגביה, דור פרץ נגח מעט מעל המשקוף.

דקה 90+3: סאהר תאג'י קיבל הזדמנות נהדרת להשלים מהפך דרמטי אך בעט החוצה מסף הרחבה.

הרכבים

בני סכנין: מוחמד אבו ניל, חסן חילו, מארון גנטוס (עובדיה דרוויש, 63), איתי בן חמו, רותם קלר, סטפן אומונגה (אדריאן פאון, 63), סאהר תאג’י, מתנאל טדסה (עילאי אלמקייס, 63), בסיל חורי (גודווין צ'ינמרם, 63), מוחמד שכר (זאהי אחמד, 84), דור חוגי.

מכבי תל אביב: רועי משפתי, רוי רביבו (עידן נחמיאס, 89), רז שלמה, אנריק סבוריט, אופיר דוידזאדה, עדן קארצב, גבי קניקובסקי, דור פרץ, אושר דוידה (מתן בלטקסה, 75), פליסיו מילסון, ערן זהבי (יונס מלדה, 75).

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW