כדורגל עולמיליגת האלופות

אי אפשר להספיד אותה: ריאל מדריד העפילה לגמר ליגת האלופות

חצי הגמר, משחק הגומלין: באיירן מינכן הובילה 0:1 אחרי שער גדול של דייויס (68), אך חוסלו המחליף קבע מהפך עם צמד מהיר (88 אחרי טעות גדולה של נוייר ו-90+1) וסידר גמר מול דורטמונד. רגע מעורר מחלוקת בדקה ה-101

אם מישהו עדיין לא הבין, לעולם – אבל לעולם – אי אפשר להמר נגד ריאל מדריד, בעיקר בליגת האלופות. שיאנית הזכיות הייתה הערב (רביעי) על סף הפסד ביתי ראשון במפעל מאז אפריל 2022 ולקראת הדחה בחצי הגמר, אבל סיפקה עוד קאמבק מהסרטים עם צמד של חוסלו המחליף בדקות 88 ו-91, וניצחה 1:2 את באיירן מינכן (אחרי 2:2 בגרמניה) כדי להעפיל לגמר ה-18 בתולדותיה עם אפשרות להניף בפעם ה-15. בגמר מחכה לה בורוסיה דורטמונד, במפגש שיתקיים ב-1 ביוני באצטדיון וומבלי בלונדון. בעוד באיירן מינכן מסיימת את העונה ללא תארים, אחרי שאיבדה את האליפות לאחר 11 שנים, קרלו אנצ'לוטי ממשיך את שליטתו במפעל עם גמר שישי כמאמן וסיכוי לזכייה חמישית (יש לו גם שתיים לפני כן כשחקן).

אחרי מחצית ראשונה שקולה, המחצית השנייה נפתחה עם שורה של הצלות של מנואל נוייר ובדקה ה-68, קיבלנו שער יפהפה של הבווארים: אלפונסו דייויס נשלח בכדור ענק על ידי הארי קיין לרחבה, הקנדי השתלט נהדר, חתך למרכז ושלח פצצה אדירה לרשת של אנדריי לונין. שער של הבלאנקוס (73) נפסל בצדק בשל נבדל, אך אז תומאס טוכל ביצע מספר חילופים הזויים – כולל הוצאתו של הארי קיין בדקה ה-85. שלוש דקות לאחר כן, חוסלו המחליף השווה דווקא אחרי טעות גדולה של נוייר הנהדר. שלוש דקות נוספות חלפו וחוסלו השלים את המהפך בשער שנפסל תחילה ב-VAR בשל נבדל – שאותו שבר מי-אם-לא קים מין ג'ה שהיה לו חלק בשני השערים של ריאל במינכן. עמוק עמוק בתוספת הזמן קיבלנו אירוע די מוזר, כששער של מתיאס דה ליכט נפסל לאחר ספק נבדל. השער לא נבדק ב-VAR מכיוון שהשופט שרק לנבדל עוד לפני שהכדור נכנס לרשת.

מהלך המשחק

דקה 1: השופט הפולני שימון מרצ'יניאק הוציא את ההתמודדות לדרך.

דקה 7: לירוי סאנה קיבל כדור בתוך הרחבה, הוציא פס רוחב שחתך את כל ההגנה, אך לא הייתה רגל מסיימת עבור באיירן מינכן.

דקה 13: ויניסיוס ג'וניור שלח בעיטה חדה מתוך הרחבה שנעצרה בקורה. רודריגו עט על הריבאונד ובעט למרכז השער, אך מנואל נוייר היה במקום וקלט.

דקה 16: ויניסיוס ג'וניור ניסה את מזלו עם בעיטה מכ-20 מטרים אלכסונית מהשער, אך הכדור חלף מחוץ למסגרת.

דקה 28: כדור תועה הגיע להארי קיין, שמסף הרחבה שלח בעיטה אדירה מהאוויר, אך אנדריי לונין ירד נהדר והדף לקרן.

דקה 39: ויניסיוס ג'וניור ניסה להגביה כדור לרחבה, הכדור עבר את כל השחקנים והסתובב לכיוון השער, אך מנואל נוייר זינק והצליח להדוף לקרן באינסטינקט נהדר.

דקה 44: נוסאייר מזראווי ניסה להפתיע את אנדריי לונין עם בעיטה מכ-30 מטרים, אך השוער היה במקום וקלט.

דקה 47: אלפונסו דייויס קיבל כדור עומק באגף, ושלח בעיטה מתוך הרחבה, שפגעה בדרך בשחקן ריאל מדריד ועלה מעט על המשקוף.

דקה 54: הארי קיין סיים מבצע אישי יפה עם בעיטה מתוך הרחבה, אנדריי לונין ירד נהדר ועצר.

דקה 58: ויניסיוס ג'וניור שלח בעיטה חזקה ממצב נייח, אך מנואל נוייר שוב היה במקום והדף.

דקה 59: שוב ויניסיוס ג'וניור עם בעיטה עוצמתית מתוך הרחבה ושוב מנואל נוייר עם הצלת ענק הדף לקרן.

דקה 65: טוני קרוס שלח כדור לעבר דני קרבחאל, שניסה מהאוויר מ-22 מטרים ובעט החוצה.

דקה 66: אלפונסו דייויס מסר לג'מאל מוסיאלה, שהעביר לשמאל ואחרי הטעייה בעט חזק אל המסגרת וסחט מאנדריי לונין הדיפה לקרן.

דקה 68: באיירן מינכן עולה ל-0:1! הארי קיין שלח כדור ארוך לעבר אלפונסו דייויס, שלקח באחד-על-אחד את אנטוניו רודיגר, נכנס לרחבה מצד שמאל ושיגר טיל בחצי גובה בימין אל הפינה הרחוקה.

דקה 71: ריאל כבר חגגה שוויון עם בעיטה של פדה ואלוורדה שפגעה במתייס דה ליכט ונכנסה, אבל במהלך כדור הקרן דחף נאצ'ו בצורה ברורה את יוזואה קימיך והשער נפסל בצדק אחרי בדיקת VAR.

דקה 75: ג'מאל מוסיאלה במהלך נהדר הכניס כדור להארי קיין ברחבה, אבל האנגלי בעט לרשת החיצונית.

דקה 83: ויניסיוס ג'וניור קיבל כדור טוב לרחבה, אך בעט בנגיעה מעל השער.

דקה 88: ריאל מדריד משווה ל-1:1! ויניסיוס ג'וניור בעט מ-17 מטרים כדור די פשוט, אבל דווקא במשחק נפלא שלו מנואל נוייר שמט בשלומיאליות והמחליף חוסלו הבקיע מקרוב.

דקה 90+1: ריאל מדריד עולה ל-1:2! לא באמת חשבתם אחרת, נכון? אנטוניו רודיגר קיבל כדור בצד ימין מנאצ'ו, קים מין ג'ה היה במיקום רע ושבר את הנבדל ומסירת הרוחב הגיעה לחוסלו שהשלים צמד דרמטי. תחילה השער נפסל בטענה לנבדל, אבל תוך זמן קצר ה-VAR תיקן בצדק. 

דקה 103: רגע מעורר מחלוקת. מתייס דה ליכט בעט פנימה אחרי הכנה של תומאס מולר, אבל זה קרה רק אחרי שריקה של שימון מרצ'יניאק ובעקבות נבדל שכנראה כלל לא היה. 

הרכבים

ריאל מדריד: אנדריי לונין, דני קרבחאל, אנטוניו רודיגר, נאצ'ו, פרלאן מנדי, אורליאן טשואמני (אדוארדו קמאבינגה, 70), טוני קרוס (לוקה מודריץ', 70), פדריקו ואלוורדה (חוסלו, 81), ג'וד בלינגהאם, רודריגו (ברהים דיאס, 81), ויניסיוס ג'וניור. 

באיירן מינכן: מנואל נוייר, יוזואה קימיך, מתייס דה ליכט, אריק דאייר, נוסאייר מזראווי, אלכסנדר פבלוביץ', קונרד ליימר, לירוי סאנה (קים מין ג'ה, 76), ג'מאל מוסיאלה (תומאס מולר, 85), סרג' גנאברי (אלפונסו דייויס, 27), הארי קיין (אריק- מקסים שופו מוטינג, 85).

Back to top button
Isport

FREE
VIEW