כדורגל עולמיליגת האלופות

מקדמה חשובה לגומלין: דורטמונד ניצחה 0:1 את פ.ס.ז' בבית

חצי הגמר, משחק 1: שתי הקבוצות סיפקו משחק קצבי שהיה מרובה החמצות, עם עדיפות קלה של הגרמנים שבסופו של דבר גם השיגו את שער הניצחון היקר מרגלו של ניקלאס פולקורג (31). פ.ס.ז' תתאושש בגומלין?

אחרי הדרמה ב-2:2 בין באיירן מינכן לריאל מדריד בחצי הגמר שנערך אתמול, הערב (רביעי) בורוסיה דורטמונד רשמה 0:1 יקר על פריס סן ז'רמן בזיגנאל אידונה פארק והשיגה מקדמה חשובה לקראת הגומלין בבירת צרפת. היה זה מפגש שלישי בין השתיים העונה, ששיחקו יחד באותו בית בשלב הבתים, כאשר פ.ס.ז' ניצחה את דורטמונד 0:2 בצרפת והמשחק בגרמניה הסתיים ב-1:1. הניצחון הזה הבטיח סופית שגרמניה תקבל נציגה חמישית בליגת האלופות בעונה הבאה ותאמינו או לא, אבל זה תהיה דורטמונד עצמה שהבטיחה את המקום החמישי ובכל מקרה תשחק במפעל בעונה הבאה.

"הקיר הצהוב" סיפק אווירה מחשמלת בדורטמונד והמשחק היה קצבי, מלא אירועים וגם מלא החמצות משני הצדדים, כאשר בסופו של דבר הגרמנים היו עדיפים במעט וניצחו בצדק. בדקה ה-31, ניקו שולטרבק הבלם מצא בכדור עומק פשוט אדיר מעל ההגנה על 50 מטרים את ניקלאס פולקרוג, החלוץ השתלט בימין והכניע את ג'אנלואיג'י דונארומה ברגל שמאל. המחצית השנייה נפתחה בסערה כשהאורחת סוף סוף רשמה בעיטה למסגרת, ובדקה ה-51 קיליאן אמבאפה ואשרף חכימי מצאו את הקורה של גרגור קובל באותה התקפה. מהצד השני, פולקרוג החמיץ הזדמנות ענקית להשלים צמד בדקה ה-60 כשבעט מקרוב מעל המשקוף.

מהלך המשחק

דקה 1: השופט האנגלי אנתוני טיילור הוציא את ההתמודדות לדרך.

דקה 11: הניסיון הראשון היה של פ.ס.ז', כאשר בעיטה של עוסמאן דמבלה הלכה מחוץ למסגרת.

דקה 14: נונו מנדש טעה ואיבד את הכדור לג'יידון סאנצ'ו, הכדור הגיע ליוליאן בראנדט שמצא בכדור עומק את מרסל זאביצר, אך הקשר לא הצליח להכניע את ג'אנלואיג'י דונארומה מזווית קשה.

דקה 31: בורוסיה דורטמונד עולה ל-0:1! ניקו שולטרבק הבלם מצא בכדור עומק פשוט אדיר מעל ההגנה על 50 מטרים את ניקלאס פולקרוג, החלוץ השתלט בימין והכניע את ג'אנלואיג'י דונארומה ברגל שמאל.

דקה 44: מהלך גדול של ניקלאס פולקרוג שהקפיץ ברחבה וסידר למרסל זאביצר מצב בעיטה, אבל האוסטרי נעצר פעם נוספת אצל ג'אנלואיג'י דונארומה.

דקה 48: ברדלי ברקולה ניסה את מזלו מחוץ לרחבה וסוף סוף רשם איום למסגרת של גרגור קובל, שלא התקשה ותפס את הכדור.

דקה 51: קיליאן אמבאפה קיבל את הכדור בצד שמאל של הרחבה וסובב כדור אופייני לפינה שננעץ בעמוד, הכדור חזר לצרפתי שיישר למרכז כדור שהגיע לאשרף חכימי, שבעט גם הוא לקורה.

דקה 54: שוב קיליאן אמבאפה מתוך הרחבה, הפעם הבעיטה שלו הלכה ישר לידיים של גרגור קובל.

דקה 56: הרמה מדהימה של אשרף חכימי מצאה את פביאן רואיס שעשה תנועה טובה לרחבה, אך הספרדי נגח רע מקרוב והחמיץ בענק.

דקה 59: יוליאן בראנדט בעט בנגיעה מחוץ לרחבה כדור שטוח שפספס את המסגרת של ג'אנלואיג'י דונארומה.

דקה 60: ג'יידון סאנצ'ו פרץ על אגף ימין ובמסירה אחורה מצא את ניקלאס פולקרוג פנוי, אבל החלוץ בעט בנגיעה מקרוב מעל המשקוף של ג'אנלואיג'י דונארומה.

דקה 72: קיליאן אמבאפה סידר לעוסמאן דמבלה מצב נהדר להשוות עם הקפצה לתוך הרחבה, אקס דורטמונד נעצר מקרוב אצל גרגור קובל.

דקה 80: עוד החמצה גדולה. אשרף חכימי נכנס לרחבה, הטעה פעם אחת ושלח כדור מצוין לעוסמאן דמבלה, שהחמיץ ממצב קורץ.

דקה 82: הפעם ויטיניה קיבל כדור מעוסמאן דמבלה על סף הרחבה, הבעיטה שלו יצאה החוצה.

דקה 87: הרמה מצד ימין מצאה את פביאן רואיס ששוב נגח רע מעל המשקוף.

הרכבים

בורוסיה דורטמונד: גרגור קובל, איאן מאטסן, מאטס הומלס, ניקו שלוטרבאק, יוליאן ריארסון (מריוס וולף, 87), אמרה ג'אן, מרסל זאביצר, קארים אדיימי (מרקו רויס, 82), יוליאן בראנדט (פליקס נמצ'ה, 87), ג'יידון סאנצ'ו, ניקלאס פולקרוג (יוסופה מוקוקו, 90+1).

פריס סן ז'רמן: ג'אנלואיג'י דונארומה, אשרף חכימי, מרקיניוס, לוקאס הרננדס (לוקאס בלארדו, 36), נונו מנדש, וואן זאיר-אמרי, ויטיניה, פביאן רואיס, עוסמאן דמבלה, ברדלי ברקולה (רנדל קולו מואני, 65), קיליאן אמבאפה.

Back to top button
Isport

FREE
VIEW