יורו 2024כדורגל עולמי

דרמה גדולה בדקה ה-95: אלבניה סחטה 2:2 מול קרואטיה

המשחק שפתח את הסיבוב השני של שלב הבתים סיפק דרמה ענקית: האלבנים שוב איבדו יתרון אחרי שלאצ'י כבש (11), אבל קראמריץ' השווה (74) וג'אסולה שהכניס אותם לפיגור בשער עצמי (76) כיפר על כך בשוויון דרמטי

אחרי שהפסידו במחזור הפתיחה של בית ב' ביורו 2024, נבחרות קרואטיה ואלבניה עלו היום (רביעי) לכר הדשא בפולקספארק שטדיון בהמבורג למפגש הראשון אי פעם בין שתי הנבחרות שהסתיים ב-2:2 דרמטי במיוחד במשחק שכלל מהפך ושער שוויון עמוק בתוספת הזמן. בניגוד למשחק מול איטליה, הפעם האלבנים חיכו עד לדקה ה-11 אז קאזים לאצ'י העלה אותם ליתרון מדהים ובכל המחצית הראשונה אלבניה לא אפשרה לקרואטים לבעוט למסגרת – לראשונה בתולדותיהם ביורו. בדקה ה-72, אנדריי קראמריץ' היה חתום על שער השוויון, ותוך שתי דקות הגיע גם השני – שער עצמי של קלאוס ג'אסולה. עמוק בתוספת הזמן, היה זה לא אחר מאשר ג'אסולה שהצית טירוף ביציעים כשהכניע את דומיניק ליבאקוביץ' וסחט נקודה יקרה לאלבניה. כעת שתי הנבחרות נמצאות בתחתית הבית עם נקודה בלבד, כאשר שתיהן נמצאות בסכנת הדחה ממשית מהטורניר.

מהלך המשחק

דקה 1: השופט הצרפתי פרנסואה לטסייה הוציא לדרך את ההתמודדות בהמבורג.

דקה 11: אלבניה עולה ל-0:1! בניגוד למהלך המשחק, קאזים לאצי עלה נהדר לכדור שהוגבה לרחבה ונגח פנימה את שער היתרון המפתיע.

דקה 20: מרסלו ברוזוביץ' הגיע לעמדת בעיטה מצוינת מחוץ לרחבה, אך שלח בעיטה לא מדויקת שחלפה ליד הקורה.

דקה 27: הפעם היה זה ברונו פטקוביץ' שעלה נהדר לכדור שהוגבה לרחבה ונגח טוב, אך הכדור חמק החוצה.

דקה 30: טעות של לוקה מודריץ' השאירה את נדים בייראמי לבד ברחבה, האחרון שחרר בעיטה חזקה, אך סחט הצלה אדירה מדומיניק ליבקוביץ'.

דקה 45+1: נדים בייראמי נכנס טוב לכדור שהוגבה לרחבה, אך נגח חלש לידיו של דומיניק ליבקוביץ'.

דקה 50: הזדמנות נהדרת לקרואטיה, לאחר בעיטה של לוקה סושיץ' מתוך הרחבה שנענתה בהדיפה טובה של תומאס סטארקושה.

דקה 69: איבן פרישיץ' הרים כדור מצד משאל, מריו פשאליץ' התרומם גבוה – אבל נגח החוצה.

דקה 74: קרואטיה משווה ל-1:1! מתאו קובאצ'יץ' פרץ קדימה ומסר שמאלה אל אנטה בודימיר, החלוץ המשיך לאנדריי קרמאריץ' שמצא את הרשת.

דקה 76: קרואטיה עולה ל-1:2! המהפך הושלם. אנדריי קרמאריץ' שלח את אנטה בודימיר לעומק, האחרון מסר רוחב ללוקה סושיץ' שבעט, ובסופו של דבר כבש קלאוס ג'אסולה לשערו הוא.

דקה 88: לוקה מודריץ' ניסה להבקיע את השלישי ולגמור את הסיפור עם בעיטה מרחוק, אך היא הלכה החוצה.

דקה 90+5: אלבניה משווה ל-2:2! דרמה גדולה בהמבורג. קלאוס ג'אסולה כיפר על השער העצמי האומלל, כאשר השווה עמוק בתוספת הזמן אחרי התקפה יפה של אלבניה מצד שמאל.

הרכבים

נבחרת קרואטיה: דומיניק ליבאקוביץ', לוברו מאייר (לוקה סושיץ', 46), יוסיפ יוראנוביץ', יוסיפ סוטאלו, יושקו גברדיול, איבן פרישיץ' (בורנה סוסה, 84), מרסלו ברוזוביץ' (מריו פשאליץ', 46), מתאו קובאצ'יץ', לוקה מודריץ', אנדריי קרמאריץ' (מרטין באטורינה, 84), ברונו פטקוביץ' (אנטה בודימיר, 69). 

נבחרת אלבניה: תומאס סטארקושה, אלסייד הייסאי, בראט ג'ימשיטי, ארלינד אג’טי, מאריו מיטאי, ילבר רמאדני (מירלינד דאקו, 85), כריסטיאן אסלני, קאזים לאצי (קלאוס ג'אסולה, 72), נדים באירמי, יאסיר אסאני (טאולנט ספרי, 64), ריי מנאיי (ארבר הוג'ה, 85).

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW