יורו 2024כדורגל עולמי

בדקה ה-83: הולנד חזרה מפיגור ל-1:2 על פולין בפתיחת היורו

בית ד' יצא לדרך עם ניצחון של האורנג'. בוקסה פתח במקום לבנדובסקי הפצוע והימם בנגיחה (16), אבל ניית'ן אקה בישל לגאקפו (29) ולמחליף וחהורסט (83), שכבש בנגיעה הראשונה שלו וסידר לרונאלד קומאן ניצחון חשובבית ד' יצא לדרך עם ניצחון של האורנג'. בוקסה פתח במקום לבנדובסקי הפצוע והימם בנגיחה (16), אבל ניית'ן אקה בישל לגאקפו (29) ולמחליף וחהורסט (83), שכבש בנגיעה הראשונה שלו וסידר לרונאלד קומאן ניצחון חשוב

בית ד' של יורו 2024 נפתח היום (ראשון) עם 1:2 של הולנד על פולין בהמבורג, כאשר הפולנים נאלצו להסתדר ללא החלוץ הפצוע שלהם רוברט לבנדובסקי ואילו האורנג' שוב נהנו מוואוט וחהורסט שהציל אותם ממבוכה. כזכור, ברבע גמר המונדיאל הוא כבש צמד בדקות הסיום, כולל שער בדקה ה-11 של תוספת הזמן, כדי להחזיר את ההולנדים ל-2:2 מול ארגנטינה שעצבן מאוד את ליאו מסי והוביל לתקרית הזכורה ביניהם בראיון לאחר המשחק של הפרעוש. הפעם ההולנדים היו עדיפים בצורה ברורה על הפולנים, כאשר אדם בוקסה ניצל את ההזדמנות כמחליפו של לבנדובסקי והימם בנגיחה (16), אבל ניית'ן אקה בישל לקודי גאקפו (29) ולמחליף וחהורסט (83), שכבש בנגיעה הראשונה שלו וקבע מהפך.

מהלך המשחק

דקה 1: השופט הפורטוגלי ארתור סוארס דיאס הוציא את ההתמודדות לדרך.

דקה 2: קודי גאקפו פרץ טוב באגף השמאלי ושחרר בעיטה חזקה מהרחבה, אך נהדף אצל וויצ'ך שצ'סני.

דקה 10: ירדי שוטן מסר רוחב מתוך הרחבה אל המרכז, תיג'אני ריינדרס סובב בעיטה נהדרת שפספה במעט את המסגרת.

דקה 16: פולין עולה ל-0:1! פיוטר ז'ליינסקי הגביה כדור קרן לרחבה, אדם בוקסה נותר לא מכוסה ונגח לרשת של בארט ורברוגן.

דקה 20: כדור קרן הוגבה לרחבה של פולין, וירג'יל ואן דייק שיגר בעיטת יעף וירטואוזית – אך וויצ'ך שצ'סני הדף בזינוק נהדר.

דקה 22: ההולנדים לא מפסיקים לבזבז מצבים. ממפיס דפאיי קיבל את הכדור חופשי לחלוטין ברחבה ובעט לשמיים.

דקה 29: הולנד משווה ל-1:1! עוד התקפה מהירה ומסוכנת הסתיימה עם בעיטה מצוינת של קווין גאקפו מחוץ לרחבה, שהוסטה כל הדרך אל הרשת.

דקה 42: ניית'ן אקה קיבל כדור בחופשיות בצד השמאלי של הרחבה והעביר רוחב מושלם לקודי גאקפו, שממצב ענק לשער יתרון בעט חזק מדי מעל המסגרת.

דקה 45+1: ממפיס דפאיי קיבל כדור אלכסוני ארוך מדויק להפליא מהאגף השמאלי, השתלט עליו ובעט ממרכז הרחבה, אך פספס במילימטרים ספורים את השער.

דקה 54: ממפיס דפאי וג'ואי וירמן הוציאו התקפה מתפרצת מסוכנת, קודי גאקפו שקיבל מהקשר מסר ימינה לסימונס, אבל יאקוב קיוויור סגר טוב והבעיטה של צ'אבי סימונס הלכה החוצה.

דקה 57: יאקוב קיוויור פנוי לגמרי ברחבה לאחר שנשאר בה אחרי מצב נייח, הבלם שחרר בעיטה מצוינת שנהדפה על ידי בארט ורברוגן.

דקה 63: דנזל דומפריס פרץ בעוצמה רבה לרחבה באגף הימני, אך בעט לא מספיק טוב ופספס את המסגרת.

דקה 73: קרן מדויקת של ממפיס דפאיי מצאה את ראשו של סטפן דה פריי, שנגח ממש מעל הקורה.

דקה 83: הולנד עולה ל-1:2! שתי דקות אחרי שנכנס, ואוט וחהורסט המשיך בנגיעה אחת את מסירת העומק שקיבל ברחבה מניית'ן אקה והכניע את וויצ'ך שצ'סני.

דקה 89: יאקוב פיוטרובסקי עבר את תיג'אני ריינדרס והכין לקארול שבידרסקי, שהיה רחוק סנטימטרים מהמסגרת.

דקה 90+3: ניקולה זאלבסקי הניף את רגל ימין מרחוק והפציץ למסגרת, אבל בארט ורברוגן היה ערני והדף.

הרכבים

נבחרת הולנד: בארט ורברוגן, דנזל דומפריס, סטפן דה פריי, וירג'יל ואן דייק, ניית'ן אקה, ג'ואי וירמן (ג'ורג'יניו ויינאלדום, 63), ירדי שוטן, תיג'אני ריינדרס, צ'אבי סימונס (דונייל מאלן, 63), קודי גאקפו, ממפיס דפאיי.

נבחרת פולין: וויצ'ך שצ'סני, פשמיסלאב פרנקובסקי, ברטוש סלאמון, יאן בדנרק, יאקוב קיוויור, פיוטר ז'ליינסקי, טראס רומנצ'וק (ברטוש סליש, 55), קספר אורבנסקי (קרול שבידרסקי, 55), ניקולה זאלבסקי, סבסטיאן שימאנסקי (יאקוב מודר, 45), אדם בוקסה.  

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW