יורו 2024כדורגל עולמי

שלחה אותה הביתה: אוסטריה ניצחה 1:3 את פולין, בדרך לשמינית?

בית ד': אחרי היכולת הטובה ב-1:0 לצרפת, האוסטרים נראו נהדר מול הפולנים שספגו הפסד שני בשני משחקים. טראונר (9), באומגרטנר (66) וארנאוטוביץ' (78, פנדל) הכניעו את שצ'סני, פיונטק רק איזן זמנית (30)

המחזור השני בבית ד' של יורו 2024 נפתח הערב (שישי) ואחרי ההפסד הדחוק 1:0 לצרפת במחזור הפתיחה, אוסטריה גברה 1:3 על פולין והבהירה שהיא חזק במאבק על כרטיס לשמינית הגמר. גרנוט טראונר (9), כריסטוף באומגרטנר (66) ומרקו ארנאוטוביץ' (78, פנדל) הכניעו את וויצ'ך שצ'סני, קשישטוף פיונטק רק איזן זמנית (30). זה הניצחון הראשון של אוסטריה על פולין מאז מאי 1994, לפני 30 שנה. הפולנים, שאצלם רוברט לבנדובסקי פתח על הספסל בשל פציעה, ספגו הפסד שני ברציפות אחרי ה-2:1 להולנד והם מסיימים את דרכם בתחרות. כעת האוסטרים יחכו למפגש המסקרן במיוחד בין צרפת להולנד מאוחר יותר כדי לדעת מה הם יצטרכו לעשות במחזור הנעילה של שלב הבתים.

מהלך המשחק

דקה 1: השופט הטורקי חליל אומוט מלר הוציא לדרך את ההתמודדות בברלין.

דקה 1: סטפן פוש בעט ממרחק רב, הכדור שלו הוסט לכיוון המסגרת, אך וויצ'ך שצ'סני אסף אותו בקלילות.

דקה 9: אוסטריה עולה ל-0:1! פיליפ מוונה הוציא חוץ, הכדור חזר אליו מההגנה הפולנית והפעם הוא הגביה לראשו של גרנוט טראונר, שנגח לחיבורים.

דקה 17: פיוטר ז'לינסקי בעט חזק והכדור פגע בידו של פיליפ מוונה בתוך הרחבה. ב-VAR בדקו וקבעו שאין פנדל.

דקה 18: ניקולה זאלבסקי קיבל כדור רוחב כשהוא לבד לגמרי כ-12 מטרים מהשער, אבל בעט מעל המשקוף.

דקה 30: פולין משווה ל-1:1! בעיטה של יאן בדנארק נבלמה בגרנוט טראונר, אבל הריבאונד הגיע לקשישטוף פיונטק שבעט מקרוב שטוח לפינה.

דקה 39: כריסטוף באומגרטנר הוביל התקפת מעבר מהירה של אוסטריה ומסר למרסל זאביצר בתוך הרחבה, אבל האחרון בעט לא מספיק טוב והכדור נהדף בהגנה.

דקה 42: מרסל זאביצר הפציץ שטוח מכ-25 מטר, הכדור שרק ליד הקורה ויצא לחוץ.

דקה 45+1: פיוטר ז'לינסקי ניגש לבעיטה חופשית במרחק כ-25 מטרים מהשער ושחרר כדור אדיר, אך פטריק פנץ מתח את איבריו והצליח למנוע מהפך פולני.

דקה 51: פטריק ווימר הגביה כדור קרן, סטפן פוש נגח לכיוון החיבורים ו-ווייצ'ך שצ'סני קלט בבטחה.

דקה 66: אוסטריה עולה ל-1:2! אלכסנדר פרס העביר כדור חכם משמאל, מרקו ארנאוטוביץ' פתח רגליים וכריסטוף באומגרטנר השתלט ובעט פנימה.

דקה 75: כריסטוף באומגרטנר השאיר לפטריק ווימר שבעט שטוח מ-15 מטר ו-ווייצ'ך שצ'סני הדף.

דקה 78: אוסטריה עולה ל-1:3! ווייצ'ך שצ'סני הכשיל את מרסל זאביצר ברחבה. מרקו ארנאוטוביץ' כבש בקלות מהנקודה הלבנה.

דקה 83: סטפן פוש הפתיע עם פצצה ברגל שמאל מ-18 מטר, אך ווייצ'ך שצ'סני זינק נהדר והדף לקרן.

דקה 85: זה היה מאוד קרוב לרביעי. קונראד ליימר קיבל כדור עומק, עבר את ווייצ'ך שצ'סני וגלגל לרוחב השער והחוצה.

הרכבים

נבחרת פולין: ווייצ'ך שצ'סני, יאן בדנארק, פאבל דוידוביץ', יאקוב קיוויור, פשמיסלאב פרנקובסקי, ניקולה זאלבסקי, יאקוב פיוטרובסקי (יאקוב מודר, 46), פיוטר ז'לינסקי (קצפר אורבנסקי, 85), ברטוש שליש (קמיל גרוסיצקי, 75), קשישטוף פיונטק (רוברט לבנדובסקי, 60), אדם בוקסה.

נבחרת אוסטריה: פטריק פנץ, סטפן פוש, פיליפ לינהרט, גרנוט טראונר (קווין דאנסו, 59), פיליפ מוונה (אלכסנדר פרס, 63), פלוריאן גריליץ' (פטריק ווימר, 46), ניקולאס סוולד, מרסל זביצר, קונראד ליימר, כריסטוף באומגרטנר (רומאנו שמיד, 81), מרקו ארנאוטוביץ' (מיכאל גרגוריץ', 81).

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW