יורו 2024כדורגל עולמי

לא עוצרת: ספרד עלתה לרבע הגמר עם מהפך ו-1:4 על גאורגיה

הנבחרת היחידה שעלתה מהבתים עם מאזן מושלם תפגוש את המארחת גרמניה אחרי שחזרה מ-1:0 של לה נורמן (18, עצמי). רודרי (39), רואיס (51), ניקו וויליאמס (75) ואולמו (83) הפכו. מסע הקסם של הגאורגים הגיע לסיומו

למרות שספגה הערב (ראשון) את השער הראשון שלה ביורו 2024, ספרד העפילה לרבע הגמר אחרי 1:4 גדול על גאורגיה. בכך ה"לה רוחה" שמרו על מאזן מושלם עם ניצחון רביעי בארבעה משחקים, כאשר בשלב הבא מחכה להם משוכה גבוהה במיוחד בדמותה של המארחת גרמניה. מנגד, הגאורגים אמנם שוב הדהימו את כולם עם שער יתרון בניגוד מוחלט למהלך המשחק, אך יישארו רק עם המחמאות על הופעת בכורה מכובדת ביורו.

השליטה על כר הדשא בקלן הייתה אדומה מהפתיחה, אך דווקא שער עצמי של רובין לה נורמאן בדקה ה-18 גרם לה למצוא עצמה בפיגור לראשונה בטורניר. אלא שהכתישה הספרדית רק גברה ובדקה ה-39 היא גם הניבה את השוויון של הווינר הסדרתי, רודרי. שש דקות מפתיחת המחצית השנייה, לאמין ימאל הגביה כדור אמן לפביאן רואיס, שהשלים מהפך בנגיחה. רואיס, הפעם כמבשל, נתן כדור ענק לניקו וויליאמס, שרץ חצי מגרש בדרך לשער השלישי בדקה ה-75. שמונה דקות לאחר מכן, המחליף, דני אולמו, חתם את תוצאת המשחק בדרך ל-1:4 דומיננטי בו רשמו לא פחות מ-35 בעיטות, אל מול ארבע בלבד של הגיאורגים.

מהלך המשחק

דקה 1: השופט הצרפתי פרנסואה לטסייה הוציא לדרך את ההתמודדות בקלן.

דקה 4:  כדור רוחב טוב של דני קרבחאל, שמצא את פדרי ברחבה בכניסה מקו שני, הקשר בעט יחסית חלש על גיורגי מאמארדשווילי שתפס את הכדור.

דקה 10: קרן מדויקת הגיעה לראשו של דני קרבחאל שעשה תנועה מצוינת לפינה הקרובה, אך גיורגי מאמארדשווילי הדף מצוין את הנגיחה של המגן.

דקה 18: גאורגיה עולה ל-0:1! בניגוד מוחלט למהלך המשחק, מסירת רוחב של אותאר קאקבאדזה מצאה את הרגל של רובן לה נורמאן שדחק פנימה שער עצמי.

דקה 21: פביאן רואיס עם בעיטה מקצה הרחבה לפינה הקרובה, אך גיורגי מאמארדשווילי סגר טוב את הפינה הקרובה ואסף את הכדור.

דקה 27: פדרי הוריד כדור מהאוויר והשתלט טוב, הקשר התקדם, ייצר לעצמו שטח ושחרר בעיטה חזקה מסף הרחבה שלא מצאה את המסגרת.

דקה 33: מארק קוקוריייה שחרר בעיטה אדירה מחוץ לרחבה, גם אותה גיורגי מאמארדשווילי הדף באינסטינקטים נהדרים.

דקה 38: ניקו וויליאמס בעט מהמקום מתוך הרחבה, אך שוב גיורגי מאמארדשווילי הדף טוב.

דקה 39: ספרד משווה ל-1:1! קבלו את האיש למשימות מיוחדות. רודרי בעט כדור על סף הרחבה שמצא את הרשת של גיורגי מאמארדשווילי.

דקה 46: אלבארו מוראטה הוריד כדור בעקב לפביאן רואיס, שהיה חופשי ובעט מחוץ לרחבה, אך פספס את המסגרת.

דקה 49: מזל גדול לספרדים. מתפרצת של הגיאורגים הסתיימה במהרה עם בעיטה של חביצ'ה קברצחליה מחצי המגרש, למזלו של אונאי סימון, שהיה מחוץ לשער, הכדור יצא החוצה.

דקה 51: ספרד עולה ל-1:2! הרמה של לאמין ימאל מצאה את פביאן רואיס בפינה הרחוקה, והקשר המצטיין – שנותר לא מכוסה – נגח מקרוב לרשת של גיורגי מאמארדשווילי חסר האונים.

דקה 64: טעות קשה בהגנה הגאורגית כמעט סידרה שער בכורה ללאמין ימאל ביורו, אבל שחקן הכנף הצעיר פספס את המסגרת של גיורגי מאמארדשווילי.

דקה 68: גאורגי ציטאישווילי בעט מזווית קשה כדור שמצא את הרשת החיצונית של ספרד.

דקה 75: ספרד עולה ל-1:3! ניקו וויליאמס נהנה ממסירה ארוכה של פביאן רואיס, חתך לאמצע ושיגר כדור אדיר לרשת הגבוהה.

דקה 82: לאמין ימאל ניסה להכניע את גיורגי מאמארדשווילי בבעיטה לפינה הקרובה, אך הכדור חמק ליד הקורה.

דקה 83: ספרד עולה ל-1:4! מיקל אויארסבאל סידר לדני אולמו את הרביעי, כשהקשר של ר.ב. לייפציג הטעה את ההגנה הגאורגית ושלח כדור לפינה השמאלית.

הרכבים

נבחרת ספרד: אונאי סימון, דני קרבחאל (חסוס נבאס, 81), רובין לה נורמאן, איימריק לאפורט, מארק קוקורייה (מיקל אויארסבאל, 66), רודרי, פביאן רואיס (מיקל מרינו, 81), פדרי (דני אולמו, 52), לאמין ימאל, אלברו מוראטה (אלכס גרימאלדו, 66), ניקו וויליאמס.

נבחרת גיאורגיה: גיורגי מאמארדשווילי, לוקה לוחושווילי (גאורגי ציטיאשווילי, 64), גורם קאשיה, גיורגי גבלסיאני (ניקה קבקבסקי, 79), אותאר קאקאבאדזה, גיורגי קוצ'וראשווילי, אותאר קיטיישווילי (סנדרו אלטונשווילי, 41), גיורגי צ'קבטאדזה (זוריקו דוויטאשווילי, 64), לשה דבאלי, ג'ורג' מיקאוטאדזה (בודו זיבזיבדזה, 79), חביצ'ה קברצחליה.

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW