יורו 2024כדורגל עולמי

עם צמד לדמירל ודרמת ענק: טורקיה ברבע הגמר, 1:2 על אוסטריה

הטורקים זכו בכרטיס האחרון ויפגשו את הולנד. ארדה גולר בישל פעמיים, מריח דמירל ניצל טעות בהגנת היריבה אחרי 57 שניות והכפיל בנגיחה (59). מיכאל גרגוריץ' רק צימק (66), הצלה ענקית למרט גונוק בהתקפה האחרונה

שלב שמינית הגמר של יורו 2024 ננעל הערב (שלישי) בלייפציג, שם נבחרת טורקיה קטפה את הכרטיס האחרון לרבע הגמר עם 1:2 נהדר על אוסטריה ותפגוש את הולנד בשבת בברלין. הטורקים, שחוזרים בכך לשמונה האחרונות לראשונה מאז יורו 2008, נקמו באוסטרים על התבוסה 6:1 במשחק הכנה במרץ האחרון.

בחלוף 57 שניות בלבד, מריח דמירל דחק כדור מקרוב לתוך הרשת של פטריק פנץ אחרי ערבוביה ברחבה, שנגרמה מכדור קרן. האוסטרים לא הפסיקו להחמיץ ונענשו בדקה ה-59, כשכדור קרן של ארדה גולר הגיע לראשו של דמירל שנגח בעוצמה פנימה והשלים צמד בדרך ל-0:2 לחניכים של וינצ'נזו מונטלה. שבע דקות לאחר מכן מיכאל גרגוריץ' צימק מקרוב, אך מרט גונוק הדף בדקה ה-90+4 נגיחה מקרוב של פלוריאן גריליץ' והציל את טורקיה מספיגת שער שוויון דרמטי במיוחד שהיה כופה הארכה.

מהלך המשחק

דקה 1: השופט הפורטוגלי ארתור סוארס דיאס הוציא לדרך את ההתמודדות בלייפציג.

דקה 1: טורקיה עולה ל-0:1! אחרי 57 שניות בלבד, אוסטריה לא הצליחה להסתדר עם קרן של ארדה גולר ואחרי קומדיה של טעויות הגיע מריח דמירל שירה מכ-3 מטר פנימה.

דקה 3: אוסטריה כמעט השוותה דקה אחרי שספגה. כריסטוף באומגרטנר בעט טוב, אך הכדור שלו חמק ליד הקורה של מרט גונוק.

דקה 6: רומנו שמיד הרים קרן משמאל, הכדור טייל על קו השער והורחק לקרן נוספת ברגע האחרון.

דקה 25: איום נוסף לטורקים מכדור קרן, שוב מריח דמירל. הבלם התרומם גבוה מעל כולם, אך החמיץ את המסגרת של פטריק פנץ.

דקה 45+1: כריסטוף באומגרטנר כמעט ודחק את הכדור לרשת, אחרי רוחב מצוין, אבל הכדור שלו יצא החוצה.

דקה 51: סטפן פוש הכניס כדור עומק נפלא למרקו ארנאוטוביץ', אך החלוץ נעצר באחד על אחד מול מרט גונוק, שהציל את הטורקים.

דקה 59: טורקיה עולה ל-0:2! שוב ארדה גולר הגביה כדור קרן וגם הפעם מריח דמירל התרומם גבוה מעל כולם ונגח בעוצמה לרשת. צמד לדמירל.

דקה 66: אוסטריה מצמקת ל-2:1! מרסל זאביצר הרים קרן מימין, סטפן פוש הוריד עם הראש ומיכאל גרגוריץ' מקרוב לא התבלבל והבקיע.

דקה 75: פלוריאן גריליץ' הניף את הרגל מכ-20 מטר, אך מרט גונוק שעמד במרכז השער לא התקשה לקלוט.

דקה 86: כריסטוף באומגרטנר נותר ללא כיסוי ברחבה וכדור הקרן נחת על ראשו, אבל נגח גבוה מעל השער.

דקה 90+4: בריס יילמאז הגיע לאחד על אחד מול פטריק פנץ רגע לפני שריקת הסיום ויכל לגמור סופית את הסיפור, אך השוער האוסטרי סיפק הצלת ענק.

דקה 90+5: וואו, כמה שזה היה קרוב לשוויון דרמטי במיוחד. כריסטוף באומגרטנר התרומם ונגח מקרוב כשהוא לא מכוסה, אך מרט גונוק רשם הצלת ענק והדף לקרן.

הרכבים

נבחרת אוסטריה: פטריק פנץ, סטפן פוש, קווין דנסו, פיליפ לינהארט (מקסימיליאן וובר, 64), פיליפ מוונה (אלכסנדר פרס, 46), ניקולאס סוולד, קונרד ליימר (פלוריאן גריליץ', 64), רומנו שמיד (מיכאל גרגוריץ', 46), מרסל סביצר, כריסטוף באומגרטנר, מרקו ארנאוטוביץ'.

נבחרת טורקיה: מרט גונוק, מרט מולדור, מריח דמיראל, עבדולקארים ברדאקי, פרדי קאדיוגלו, קאן אייהאן, איסמעיל יוקסק (סאליח אוזצ'אן, 58), אורקון קוקצ'ו (אירפאן קאבג'י, 83), בריס יילמאז, ארדה גולר (אוקאי יוקושלו, 78), קנאן יילדיז (קרם אקטורקוגלו, 78).

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW