יורו 2024כדורגל עולמי

סערה מושלמת: טורקיה גברה 1:3 על גאורגיה במשחק נהדר

בית ו' נפתח: למרות הגשם השוטף ועם שתי נבחרות שהגיעו עם ציפיות נמוכות, קיבלנו משחק נהדר. מולדור (25) וגולר (65) כבשו שערים אדירים, אקטורקולו (90+7) הוסיף לחגיגה. מיקוטאדזה (32) רק השווה זמנית

בית ו' של יורו 2024 יצא הערב (שלישי) לדרך בדורטמונד ומה לא היה לנו שם? עימותים בין אוהדים, גשם סוער שיצר דליפות בגג האצטדיון והצפות בתעלות הניקוז ביציעים – אבל גם הרבה כדורגל. טורקיה ניצחה 1:3 את גאורגיה במשחק שבו נהנתה מקהל ביתי בשל המיעוט הטורקי הגדול שחי בגרמניה, כאשר היריבה אמנם הופיעה בפעם הראשונה בטורניר גדול ובהחלט הוכיחה שהיא ראויה לכרטיס שהשיגה לאליפות אירופה.

ביורו הקודם טורקיה הפסידה את כל שלושת משחקיה ורשמה הפרש שערים עלוב (8:1), אך היום הציגה שני כוכבים צעירים – ארדה גולר (19, ריאל מדריד) וקנאן יילדיז (18, יובנטוס) – שסייעו לה לנצח. קאן אייהאן בעט לקורה בדקה ה-10 ורבע שעה לאחר מכן מרט מולדור שלח כדור אדיר מהאוויר לחיבורים של גיורגי מאמארדשווילי. שתי דקות לאחר מכן יילדיז כבש את השני, אך היה בנבדל והשער נפסל ב-VAR. בדקה ה-32, ג'ורג' מיקוטדזה השיג שוויון ושער ראשון של גאורגיה. בדקה ה-65, גולר ירה מחוץ לרחבה לחיבורים של מאמארדשווילי בשער ענק ולאחר שורה של החמצות של הגאורגים, קארם אקטורקולו העניש (90+7) במתפרצת אחרי עוד החמצה של גאורגיה לאחר כדור קרן.

מהלך המשחק

דקה 1: השופט הארגנטינאי פקונדו טז'ו הוציא לדרך את ההתמודדות בזיגנאל אידונה פארק.

דקה 6: הגבהת קרן טובה מצאה את ראשו של קאן אייהן ברחבה, אך הוא נגח מחוץ למסגרת.

דקה 7: ארדה  גולר מצא את עבדלכרים ברדכצ'י בפינה הקרובה, אך הוא נגח החוצה.

דקה 10: קנאן יילדיז השאיר לקאן אייהן כדור מחוץ לרחבה, הוא מצדו בעט בעוצמה וזעזע את הקורה, אך לא הצליח לכבוש.

דקה 11: אנזור מקוובישווילי בעט כדור מחוץ לרחבה שפגע בהגנה הטורקית, הטעה את מרט גונוק שהצליח בסוף להדוף לקרן.

דקה 12: קנאן יילדיז יצא לדריבל אדיר ברחבה ושחרר בעיטה עוצמתית מהכנף השמאלי, גיורגי מאמרדאשווילי התמודד עם הכדור ללא קושי מיוחד.

דקה 25: טורקיה עולה ל-0:1! הגבהה מהכנף השמאלית חלפה על פני כל ההגנה והורחקה לסף הרחבה. מרט מולדור בעט מהאוויר וכבש שער נדיר ביופיו.

דקה 27: קנאן יילדיז כבר חגג את השני של טורקיה, אבל השער נפסל בעקבות נבדל קטן במסירה אליו בתוך הרחבה.

דקה 32: גאורגיה משווה ל-1:1! גיורגי קוחורשווילי במסירת רוחב לג'ורג' מיקוטאדזה שהכניע מקרוב את מרט גונוק שלא היה מוכן.

דקה 35: כמעט מהפך. אוטאר קאקאבאדזה פרץ נהדר ומסר לאמצע, ג'ורג' מיקוטדזה בעט בוולה וזה הלך החוצה.

דקה 46: מרט מולדור קיבל כדור רוחב על מגש לבד חופשי מול גיורגי מאמארדשווילי ברחבה, אך בעט חלש היישר לידיו ופספס הזדמנות גדולה.

דקה 49: גיורגי ציטיאשווילי לקח כדור וניסה בכוח למצוא את המרווח לבעיטה באגף השמאלי, לאחר שני ניסיונות הוא גם הצליח והוציא מרגלו בעיטה טובה, אך מרט גונוק הסתדר די בקלות.

דקה 52: פעולה אישית אדירה של קברצחליה הסתיימה ברוחב לג'ורג' מיקאוטדזה, שבעט בסיבוב, אך נבלם על ידי עבדלכרים ברדכצ'י שזרק את הגוף.

דקה 57: הקאן צ'להאנולו בעט בעיטה חופשית נהדרת ממרחק אל מרכז השער וסחט הדיפה טובה מגיורגי מאמארדשווילי.

דקה 65: טורקיה עולה ל-1:2! ארדה גולר, הכישרון הצעיר של ריאל מדריד, בבעיטה אדירה מחוץ לרחבה סובב לחיבורים של גיורגי מאמארדשווילי. איזה שער ענק.

דקה 69: אורקון קוקצ'ו כמעט הבקיע את השלישי, אבל החליק וגיורגי מאמארדשווילי אסף בקלות את הכדור.

דקה 70: כמה שזה היה קרוב. גיורגי קוחורשווילי הקפיץ בתוך הרחבה מעל ההגנה הטורקית ושלח בעיטה למשקוף של מרט קונוק. 

דקה 87: הרמה נהדרת של צ'ליק מצאה את הראש של יאזיג'י שנגח טוב לאמצע, גיורגי מאמארדשווילי הדף נפלא לקרן.

דקה 90+3: כמעט השוויון. מסירת רוחב מצד שמאל הגיעה לגיורגי קוחורשווילי וג'ורג' מיקוטאדזה שבעטו ביחד בטעות והכדור יצא החוצה.

דקה 90+6: גאורגיה שוב מחמיצה. כדור חופשי מצד ימין כבר חלף על פני ההגנה ופגע בקורה של מרט גונוק, כשהצלה של סאמט אאקיידין העניקה קרן לגאורגיה.

דקה 90+7: טורקיה עולה ל-1:3! גיורגי מאמארדשווילי עלה לקרן אחרונה, השאיר את השער חשוף וכארם אקטורקולו בפריצה עד הרחבה הגאורגית כבש במתפרצת וסגר סיפור.

הרכבים

נבחרת טורקיה: מרט גונוק, סאמט אקאיידין, קאן אייהן (מריח דמירל, 79), עבדלכרים ברדכצ'י, פרדי קדיאולו, מרט מולדור (זאקי צ'לקי, 85), הקאן צ'להאנולו (סליח אוזצ'אן, 90+1), ארדה גולר (יוסוף יאזיצ'י, 79), אורקון קוקצ'ו, קנאן יילדיז (כארם אקטורקוגלו, 85), באריש יילמאז.

נבחרת גיאורגיה: גיורגי מאמארדשווילי, סולומון קווירקווליה (בודו זיבזיבדזה, 85), גורם קאשיה, לשה דבאלי, אוטאר קאקאבאדזה, גיורגי ציטאישווילי (לוקה לוצ'ושווילי, 74), גיורגי קוחוראשווילי, אנזור מקוובישווילי (סנדרו אלטונשווילי, 89), גיורגי צ'קווטאדזה (זוריקו דוויטאשווילי, 74), חביצ'ה קברצחליה, ג'ורג' מיקאוטאדזה.

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW