יורו 2024כדורגל עולמי

ככה פותחים את הטורניר: שווייץ הרשימה עם 1:3 על הונגריה

בית א': אחרי ה-1:5 האדיר של גרמניה על סקוטלנד במשחק הפתיחה, השווייצרים הרשימו מול ההונגרים משערים של קוואדו דואה (12), מישל אבישר (45) ובריל אמבולו המחליף (90+3). ברנבש וארגה רק צימק (66)

יורו 2024 נפתח בסערה אמש (שישי) במינכן עם ה-1:5 הענק של המארחת גרמניה על סקוטלנד והיום הושלמו משחקי המחזור הראשון בבית א', עם 1:3 מרשים של שווייץ על הונגריה בקלן. לפני הטורניר, שווייץ הנוכחית נחשבת לנבחרת אפורה, כזו שגם סיימה את המונדיאל הקודם במפח נפש ולא הרשימה בבית הישראלי בשלב המוקדמות, בעוד הונגריה הייתה אמורה להיות הפתעת הטורניר – אך בפועל קיבלנו משחק בשליטה כמעט מוחלטת של השווייצרים שדווקא השאירו כוכבים מהטורנירים הקודמים על הספסל ואלו שפתחו במקומם הם אלו שכיכבו. מישל אבישר בישל לקוואדוו דואה (12) שער בכורה בנבחרת, וכבש מחוץ לרחבה בעצמו (45). בריל אמבולו (90+3) הוסיף, בעוד ברנבש וארגה רק צימק (66) מבישול של דומיניק סובולסאי.

מהלך המשחק

דקה 1: השופט הסלובני סלבקו וינצ'יץ' הוציא את ההתמודדות לדרך בקלן.

דקה 10: פריצה טובה של אטילה פיולה באגף ימין הסתיימה בכדור רוחב לרולאנד סאלאי, שמחוץ לרחבה בעט גבוה מעל המסגרת.

דקה 12: שווייץ עולה ל-0:1! מסירת עומק נהדרת של מישל אבישר הציבה את קוואדוו דואה באחד על אחד מול פטר גולאשי, והחלוץ דייק לפינה הרחוקה. תחילה השער נפסל בשל נבדל שלא היה, אך בהמשך אושר ב-VAR.

דקה 20: כמעט השני. איבוד כדור רשלני בהגנה ההונגרית הובילה לחטיפה של רובן ורגאס. פטר גולאשי היה ערני ועצר את הבעיטה של החלוץ.

דקה 40: רולאנד סובוסלאי הגביה כדור נייח מהאגף השמאלי ומצא את ראשו של ווילי אורבן, הבלם נגח הישר לידיו של יאן זומר.

דקה 45: שווייץ עולה ל-0:2! רמו פרוילר מסר למישל אבישר שהמתין על סף הרחבה, חתך ימינה ובעט כדור מסובב לפינה הרחוקה בדרך ליתרון כפול.

דקה 48: גרניט ג'אקה מסר לקוודאוו דואה בתוך הרחבה, החלוץ של לודוגורץ נעצר הפעם על ידי פטר גולאשי שהדף לקרן.

דקה 54: גרניט ג'אקה שוב מצא חלוץ ברחבה, הפעם את רובן ורגאס שבעט כדור שטוח. פטר גולאשי הגיב טוב ותפס את הכדור.

דקה 58: דן אנדויה שם לב שהוא פנוי מחוץ לרחבה, שיחרר בעיטה חזקה שעלתה מעל המסגרת של פטר גולאשי.

דקה 63: אטילה סאלאי הרים לרחבה, ברנבש וארגה נותר ללא שמירה, אבל הנגיחה שלו פספסה את המסגרת.

דקה 66: הונגריה מצמקת ל-2:1! הרמה של דומיניק סובוסלאי מצד שמאל מצאה את ברנבש וארגה שעשה תנועה נהדרת לרחבה, והחלוץ מקרוב נגח את השער המצמק.

דקה 71: דן אנדויה עבר מהאגף למרכז ושחרר בעיטה שהוסטה לקרן ע"י ווילי אורבן. רובן וארגס הרים קרן, פביאן שאר נגח ופספס את המסגרת.

דקה 90+3: נבחרת שווייץ עולה ל-1:3! ווילי אורבן נגח רע אחורה, בריל אמבולו המחליף ניצל זאת והקפיץ מעל פטר גולאשי את השלישי של השוויצרים.

הרכבים

נבחרת הונגריה: פטר גולאשי, אדם לאנג (בנדגוש בולה, 46), ווילי אורבן, אטילה סאלאי (מרטון דרדאי, 80), אטילה פיולה, אדם נאגי (לאסלו קליינהייזלר, 67), אנדרס שאפר, מילוש קרקש (מרטין אדם, 80), דומיניק סובוסלאי, רולאנד סאלאי, ברנבש וארגה.

נבחרת שווייץ: יאן זומר, סילבאן ווידמר (לאונידס סטרגיו, 68), מנואל אקאנג’י, רמו פרוילר (וינסנט סיירו, 86), גראניט ג'אקה, ריקרדו רודריגס, רובן וארגס (בריל אמבולו, 74), דן אנדויה (פביאן רידר, 86), מישל אבישר, פביאן שאר, קוואדוו דואה (זאקי אמדוני, 68).

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW