יורו 2024כדורגל עולמי

הכתום עולה: הולנד עלתה לחצי גמר יורו אחרי 1:2 על טורקיה

סמט אקיידין (35) העלה את הטורקים ליתרון, אבל החילופים של קומאן הובילו למהפך. סטפן דה פריי נגח את השוויון (70) ושער עצמי של מרט מולדור (76) סידר לכתומים דייט עם אנגליה בחצי הגמר הראשון מאז 2004

שלב רבע גמר היורו ננעל הערב (שבת) עם 1:2 של הולנד על טורקיה לעיני כ-70 אלף צופים בברלין, חלקם הגדול טורקים, בדרך לחצי הגמר מול אנגליה ביום רביעי ב-22:00 בזיגנאל אידונה פארק של בורוסיה דורטמונד. נבחרת האורנג' הצליחו להשכיח את הכישלונות של יורו 2016 ומונדיאל 2018 והעפילו לחצי הגמר ביורו לראשונה מאז הטורניר ב-2004 ובטורניר גדול לראשונה מאז מונדיאל 2014. מנגד, הטורקים אמנם חזרו לרבע הגמר לראשונה מאז יורו 2008, אך לא הצליחו לשחזר את השיא שלהם בטורנירים גדולים.

עד הדקה ה-57, הכתומים אפילו לא הצליחו לבעוט פעם אחת למסגרת מול טורקיה הצפופה, שלחצה נהדר והצליחה להביך את וירג'יל ואן דייק וההגנה בעזרת המהירות של באריש יילמאז וארדה גולר. היהלום של ריאל מדריד גם בישל בדקה ה-35 לבלם סאמט אקיידין שכיפר על השער העצמי מהתבוסה לפורטוגל. אלא שרונאלד קומאן הכניס את ואוט וחהורסט במחצית והולנד השתלטה על המשחק. ממפיס דפאיי בישל לסטפן דה פריי את השוויון בדקה ה-70, כאשר שש דקות בלבד לאחר מכן חשב קודי גאקפו שהמהפך רשום על שמו והוא מלך השערים הבלעדי של הטורניר, אך השער נרשם לבסוף כעצמי של מרט מולדור. 

מהלך המשחק

דקה 1: השופט הצרפתי קלמון טורפן הוציא לדרך את ההתמודדות באצטדיון האולימפי בברלין.

דקה 1: ממפיס דפאיי פרץ לרחבה, ניסיון המסירה שלו לקודי גאקפו נבלם והכדור חזר אליו, אבל הוא בעט רע בימין מעל השער.

דקה 7: נייתן אקה הכניס כדור עומק טוב לקודי גאקפו, שהסתובב ובעט רע החוצה מזווית אלכסונית בצד שמאל. בכל מקרה הדגל הורם לנבדל.

דקה 11: סאליח אוזג'אן ניסה את מזל מרחוק, אך הכדור עלה גבוה.

דקה 12: דנזל דומפריס ניסה להרים מצד ימין, הכדור סטה לעבר השער וחלף ליד הקורה. מיד לאחר מכן הולנד חטפה כדור בצורה מהירה, אבל צ'אבי סימונס סובב גבוה מעל המשקוף

דקה 21: חטיפת כדור על סף רחבת הולנד, הקאן צ'להאנולו ירה בימין מ-20 מטרים והרוויח רק קרן אחרי שהכדור פגע בראש של וירג'יל ואן דייק.

דקה 28: הקאן צ'להאנולו סיפק הגבהה מופלאה לרחבה, אלא שעבדלרכים ברדכצ'י לא הצליח לפגוש טוב את הכדור ממצב טוב.

דקה 35: טורקיה עולה ל-0:1! ארדה גולר הרים נהדר מצד ימין, בארט ורברוגן יצא לא טוב והבלם סמט אקיידין נותר חופשי ונגח מקרוב פנימה את שערו הראשון במדי הנבחרת. תיקון ראוי לשער העצמי ההזוי מול פורטוגל.

דקה 42: סטיבן ברחוויין כדרר בין שלושה שחקנים והתעקש לבעוט ממצב כמעט בלתי אפשרי, וזה גם גבוה מעל השער.

דקה 50: ואוט וחהורסט המחליף הוריד כדור בנגיחה לממפיס דפאיי שהיה מול השער, אך האחרון פספס את הכדור.

דקה 55: ארדה גולר סובב כדור חופשי מכ-20 מטרים והרעיד את הקורה ההולנדית בדרך החוצה.

דקה 66: קנאן יילדיז בעט בעוצמה מקצה הרחבה ובארט ורברוגן הדף. ואוט וחהורסט הרחיק עם הרגל לקרן לפני ששחקן טורקי הספיק להגיע.

דקה 70: הולנד משווה ל-1:1! ממפיס דפאיי הוציא כדור קרן קצר, קיבל בחזרה והרים בצורה מדודה אל הראש של הבלם סטפן דה פריי שנגח פנימה מ-10 מטרים.

דקה 76: הולנד עולה ל-1:2! המהפך הושלם. כדור רוחב נהדר של דנזל דומפריס מצא את קודי גאקפו, שהצליח להתגבר על מרט מולדור ודחק את הכדור לרשת. לבסוף, אופ"א החליטה שמדובר בשער עצמי של מולדור.

דקה 84: טורקיה מתקרבת לשוויון. זקי צ'ליק הרים מימין, אבל ג'נק טוסון נגח גבוה מעל השער.

דקה 85: מזל גדול להולנד. קרם אקטורקולו העביר רוחב משמאל, בארט ורברוגן פספס והניסיון של זקי צ'ליק הורחק לפני הקו על ידי מיקי ואן דה ון. הכדור חזר לאקטורקולו, שהפעם ניסה לסובב ונבלם לקרן.

הרכבים

נבחרת הולנד: בארט ורברוגן, דנזל דומפריס, סטפן דה פריי, וירג'יל ואן דייק, נייתן אקה (ג'ואי וירמן, 73), ירדי שוטן, צ'אבי סימונס (ג'ושוע זירקזי, 87), תיג'אני ריינדרס (מיקי ואן דה ון, 73), סטיבן ברחווין (ואוט וחהורסט, 46), ממפיס דפאיי (ג'רמי פרימפונג, 87), קודי גאקפו.

נבחרת טורקיה: מרט גונוק, פרדי קדיאולו, עבדלכרים ברדכצ'י, סמט אקאיידין (ג'נק טוסון, 82), קאן איהן (סמיח קולוצסוי, 89), מרט מולדור (זקי צ'ליק, 82), קנאן יילדיז (קרם אקטוקוגלו, 77), הקאן צ'להאנולו, סאליח אוצ'אן (אוקאי יוקושלו, 77), בריס יילמאז, ארדה גולר.

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW