יורו 2024כדורגל עולמי

לשתיהן עדיין יש סיכוי לעלות: גאורגיה וצ'כיה נפרדו ב-1:1 מהנה

בית ו': מיקאוטדזה (45+3) העניק יתרון גאורגי מהנקודה הלבנה עם שערו השני בטורניר, שיק (59) השווה עם החזה. הופעה מרהיבה של מאמארדשווילי בין הקורות שהשיג נקודה היסטורית לנבחרת הגאורגית באליפות אירופה

המחזור השני של שלב הבתים ביורו 2024 נמשך היום (שבת) עם 1:1 בין נבחרות גאורגיה וצ'כיה בהמבורג. שתי הנבחרות הפסידו במחזור הפתיחה וגם אחרי שני משחקים הן עדיין ללא ניצחון, אך שמרו על סיכוי להעפיל לשמינית הגמר במחזור הנעילה, כאשר מאוחר יותר יתקיים המשחק השני בבית שיפגיש בין פורטוגל לטורקיה. גיורגי מאמארדשווילי סיפק הופעה נהדרת עם הצלות מול איומים של פטריק שיק ולדיסלב קרייצ'י, ובדקה ה-23 ספג מפניו של אדם הוז'ק – שנעזר בידו ולכן השער נפסל. בניגוד למהלך המשחק, ג'ורג' מיקאוטדזה כבש מהנקודה הלבנה (45+4) לאחר נגיעת יד ברחבת צ'כיה, כאשר הצ'כים הצליחו רק להשוות עם החזה של פטריק שיק (59) וגם ניצלו מהפסד במהלך האחרון של המשחק.

מהלך המשחק

דקה 1: השופט הגרמני דניאל זיברט הוציא לדרך את ההתמודדות בהמבורג.

דקה 3: אדם הוז'ק בעט ונעצר אצל גיורגי מאמארדשווילי שהגיב מצוין, פטריק שיק הגיע לריבאונד ונעצר פעם נוספת מול השוער הנהדר של ולנסיה.

דקה 23: אדם הוז'ק הגיע לאחד על אחד מול גיורגי מאמארדשווילי, נעצר מול השוער, אך הכדור פגע בו שוב ונכנס. הצ'כים חגגו, אך התערבות של ה-VAR גרמה לפסילת השער בשל נגיעת יד ברורה של החלוץ במהלך.

דקה 29: אדם הוז'ק ניסה את מזלו מרחוק, אך גיורגי מאמארדשווילי המצוין הדף פעם נוספת.

דקה 45+1: גורם קאשיה מצא את עצמו באחד על אחד מול ינדריק סטאנק אחרי ערבובייה ברחבה, אך לא הצליח להכניע את השוער הצ'כי.

דקה 45+3: גאורגיה עולה ל-0:1! התערבות VAR נוספת גרמה לשופט להצביע על הנקודה הלבנה בשל נגיעת יד של רובין הראנק ברחבה. ג'ורג' מיקאוטאדזה ניגש לבעוט והכניע את ינדריק סטאנק בקלות בדרך ליתרון לגאורגי בניגוד למהלך המשחק.

דקה 45+5: בהתקפה הראשונה אחרי השער הגאורגי, פטריק שיק הגיע שוב להזדמנות לכבוש מול גיורגי מאמארדשווילי שהציל את הנבחרת שלו פעם נוספת והדף לקרן.

דקה 57: מתפרצת מהירה של גיאורגיה הסתיימה בבעיטה שטוחה של אנזור מקוואבישווילי שחלפה ליד הקורה הצ'כית.

דקה 59: צ'כיה משווה ל-1:1! אונדריי לינגר המחליף הגיע לכדור קרן ונגח לקורה, פטריק שיק הגיע לריבאונד ודחק מקרוב עם החזה לשער חשוף על מנת לקבוע שוויון.

דקה 62: המהפך כמעט הושלם. לדיסלב קרייצ'י נגח בעוצמה ופספס רק במעט את המסגרת.

דקה 66: דויד יורשק בחן את גיורגי מאמארדשווילי מחוץ לרחבה, אך השוער הגאורגי שוב הדף טוב.

דקה 77: מוימיר צ'יטיל גלש קדימה אחרי הרמה מצד שמאל ונגח כדור שחלף ליד הקורה של גיורגי מאמארדשווילי. בהתקפה לאחר מכן, השוער הגאורגי סיפק עוד הצלה אחרי בעיטה על סף הרחבה של אונדריי לינגר.

דקה 90+5: כמעט קיבלנו שער דרמטי במיוחד. סאבה לובז'נידזה המחליף קיבל הזדמנות נהדרת לכבוש שער ניצחון במתפרצת מהירה, אבל בעט מעל המסגרת הצ'כית במהלך האחרון של המשחק.

הרכבים

צ'כיה: ינדריק סטאנק, ולדימיר קופאל, תומאס הולש, רובין הראנק, לדיסלב קרייצ'י, דויד יורשק (פטר שבצ'יק, 82), תומאש סוצ'ק, לוקאס פרובוד (אנטונין באראק, 82), ואצלב צ'רני (אונדריי לינגר, 55), אדם הוז'ק (מאטיי יורשק, 55), פטריק שיק (מוימיר צ'יטיל, 68).

גאורגיה: גיורגי מאמארדשווילי, גיורגי ציטאישווילי (גיורגי צ'קבטדזה, 62), סולומון קווירקווליה (גיאורגי גבלסיאני, 83), גורם קאשיה, לשה דבאלי, אותאר קאקאבאדזה, גיורגי קוצ'וראשווילי, אנזור מקוואבישווילי, זוריקו דוויטשווילי (לוקה לוצ'ושווילי, 62), ג'ורג' מיקאוטדזה (גיורגי קביליטאיה, 88), חביצ'ה קברצחליה (סאבה לובז'נידזה, 88).

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW