יורו 2024כדורגל עולמי

קבלו את הבית הכי פתוח ביורו: בלגיה ניצחה 0:2 את רומניה

בית ה': אחרי ה-1:0 מול סלובקיה במחזור הראשון, השדים האדומים נראו הרבה יותר טוב וגברו על הרומנים שהגיעו אחרי 0:3 על אוקראינה, כך שכל הנבחרות בבית עם 3 נקודות. טילמאנס (2) ודה בראונה (80) כבשו

המחזור השני של שלב הבתים ביורו 2024 ננעל הערב (שבת) וביום רביעי יתקיים בבית ה' מחזור סיום צמוד במיוחד: הסיבה לדרמה הגדולה היא בעקבות הניצחון של בלגיה 0:2 על רומניה, שהעלה אותה למקום השני בטבלת הבית, עם 3 נקודות – בדיוק כמו רומניה, סלובקיה ואוקראינה. כבר אחרי דקה ו-13 שניות (השער השלישי המהיר בתולדות הטורניר), רומלו לוקאקו קיבל כדור לתוך הרחבה, שמר עליו עם הגב והניח נהדר ליורי טילמנס, שבעט בעוצמה לרשת. למרות ניסיונות של הרומנים לחזור מהפיגור המוקדם והדחיפה האדירה שהעניקו להם האוהדים בצהוב, השדים האדומים סגרו את הסיפור בזכות שער נפלא של קווין דה בראונה (80). עוד לפני כן, לוקאקו ראה בדקה ה-63 שער שלישי (!) שלו ביורו שנפסל, הפעם בשל נבדל.

מהלך המשחק

דקה 1: השופט הפולני שימון מרצ'יניאק הוציא לדרך את ההתמודדות בקלן.

דקה 2: בלגיה עולה ל-0:1! כבר אחרי דקה ו-13 שניות רומלו לוקאקו השאיר את הכדור על סף הרחבה ליורי טילמאנס שהפגיז לרשת הרומנית.

דקה 14: ז'רמי דוקו מצא את רומלו לוקאקו בתוך הרחבה, החלוץ הסתובב טוב, אבל בעט לא מספיק טוב והשיג רק קרן.

דקה 18: קווין דה בראונה מסר לדודי לוקבאקיו שחתך מימין לשמאל, בעט כדור חד והשוער פלורין ניטה התעופף והדף לקרן. הבלגים עשו תרגיל בקרן עם דה בראונה וז'רמי דוקו שהסתיים בבעיטה של יאן ורטונגן ליציע.

דקה 31: שוב ניסיון לפריצה מצד שמאל, הפעם זה היה ז'רמי דוקו שמזווית קשה בעט כדור עוצמתי – אך פולירן ניטה הדף לקרן.

דקה 36: פעולה אישית יפה של דניס מאן שחתך מכייון אגף ימין לאמצע ובעט כדור שטוח, קון קסטלס לא התקשה ואסף אותו.

דקה 42: קווין דה בראונה קיבל הזדמנות טובה בתוך הרחבה, אך לא החליט אם לבעוט או למסור לרומלו לוקאקו ושלח כדור חלש לידיים של פלורין ניצה.

דקה 48: איבוד כדור של אנדרה אונאנה במרכז המגרש סידר לרומניה מתפרצת. ולנטין מיחאילה דהר לרחבה של קון קסטלס, אבל בעט כדור שעלה מעל המסגרת.

דקה 52: קווין דה בראונה בעט מחוץ לרחבה כדור מסובב לפינה הרחוקה שפספס במעט את המסגרת הרומנית.

דקה 55: שוב קווין דה בראונה, הפעם בבעיטה בסיבוב על סף הרחבה, אך פלורין ניטה היה במקום ותפס את הכדור.

דקה 62: ז'רמי דוקו פרץ משמאל, כדרר, התעקש לא למסור ובעט לרשת החיצונית.

דקה 63: עוד שער של רומלו לוקאקו נפסל בטורניר, השלישי במספר – דה בראונה עם מסירת העומק לחלוץ שסיים יפה מול פלורין ניטה, אבל לאחר בדיקה של ה-VAR, ניתן היה לראות שלוקאקו היה בנבדל.

דקה 68: דניס מאן הגיע למצב של אחד על אחד מול קון קסטילס, אך במקום לסיים לשער הוא בעט על הגוף של השוער.

דקה 80: בלגיה עולה ל-0:2! כדור ארוך מהרחבה הבלגית של קון קסטלס הגיע עד קווין דה בראונה בצד השני, והקפטן הכניע באחד על אחד את פלורין ניטה.

הרכבים

נבחרת בלגיה: קון קסטילס, טימותי קאסטנייה, וואוט פאס, יאן ורטונגן, ארתור תאט (זנו דבאסט, 77), אמאדו אונאנה, יורי טילמנס (אורל מנגאלה, 72), ז'רמי דוקו (יאניק קראסקו, 72), קווין דה בראונה, דודי לוקבקיו (לאנדרו טרוסאר, 56), רומלו לוקאקו.

נבחרת רומניה: פלורין ניטה, אנדריי ראטיו, ראדו דרגושין, אנדריי בורסה, ניקוסור באנקו, מריוס מארין, רזבאן מארין (דריוס אולארו, 68), ניקולאה סטאנצ'יו, דניס מאן, ולנטין מיכאילה (יאניס חאג'י, 68), דניס דרגוש.

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW