יורו 2024כדורגל עולמי

שני שערים של לוקאקו נפסלו, סלובקיה הפתיעה 0:1 את בלגיה

בית ה': אחרי הניצחון הגדול של הרומנים על האוקראינים, הנבחרת שאמורה לסיים בראשות הבית הופתעה דווקא נגד הנבחרת הצנועה של הסלובקים. החלוץ רשם שורת החמצות, איבן שראנץ הכריע (7)

אחרי שלושה ימים ללא תוצאות מפתיעות יתר על המידה, בית ה' הגיע ליורו 2024 וטרף את כל הקלפים. אוקראינה הפסידה 3:0 לרומניה במשחק המוקדם, ובמשחק השני של הערב (שני) בלגיה סבלה מחוסר מזל משווע והפסידה 1:0 לסלובקיה שהדהימה בפתיחת הטורניר. ז'רמי דוקו איבד כדור ליד הרחבה, יוראי קוצ'קה בעט כדור שקון קסטילס הדף ועל הריבאונד היה איבן שראנץ שכבש בדקה השביעית. השדים האדומים לא הפסיקו להחמיץ, כאשר בדקה ה-56 שער של רומלו לוקאקו נפסל ב-VAR בשל נבדל. שש דקות לאחר מכן, דויד האנצקו הציל מהקו בעיטה של יוהאן בקאיוקו ובדקה ה-86 לוקאקו כבר חגג שוב את השוויון – אלא שהפעם השער נפסל בשל נגיעת יד חסרת מזל של המבשל לואיס אופנדה.

מהלך המשחק

דקה 1: השופט הטורקי חליל אומוט מלר הוציא לדרך את ההתמודדות בפרנקפורט.

דקה 3: פריצה אדירה של ז'רמי דוקו הסתיימה במסירת רוחב לקווין דה בראונה שנעצר אצל ההגנה הסלובקית, ומקרוב רומלו לוקאקו החמיץ באחד על אחד מול מרטין דוברבקה.

דקה 6: שוב רומלו לוקאקו נשלח לעבר הרחבה, אך בקושי הגיע לכדור והסיט אותו ללאנדרו טרוסאר שאיבד את המומנטום והרים לידיו של מרטין דוברבקה.

דקה 7: סלובקיה עולה ל-0:1! איבוד כדור של ז'רמי דוקו הוביל למצב מסוכן, יוראי קוצ'קה סחט הדיפה מקון קסטילס ואיבן שראנץ הגיע לריבאונד וכבש מקרוב.

דקה 21: מרטין דוברבקה מסר ישירות ללאנדרו טרוסאר בזמן שהוא עמד מחוץ לרחבה, שחקנה של ארסנל ניסה לבעוט מעליו אל הרשת, אך בעט גבוה מדי ומעל השער.

דקה 31: רוברט בוז'ניק הסתובב על סף הרחבה הבלגית, ובעט כדור חלש לידיים של קון קסטילס.

דקה 40: הרמה נהדרת מצד ימין הגיעה ללוקאס הרסאלן שבעט מהאוויר, אך קון קסטילס התעופף וסיפק הדיפה גדולה לקרן.

דקה 42: שוב רומלו לוקאקו נותר לבד מול השוער, הפעם ממסירה אדירה של יאניק פריירה קראסקו, אך הוא הסתבך עם הכדור ברגליו פעם נוספת ואיבד הזדמנות גדולה.

דקה 47: לוקאס הרסאלן פרץ דרך אגף שמאל לכיוון האמצע ושחרר כדור חזק שחלף ליד הקורה של קון קסטילס.

דקה 52: דניס ואברו ניסה להפתיע את קון קסטילס בבעיטה מחוץ לרחבה, הכדור פספס את המסגרת הבלגית.

דקה 55: רומלו לוקאקו זכה להזדמנות נהדרת מתוך הרחבה, אך מרטין דוברבקה עצר אותו מקרוב והדף לקרן.

דקה 56: הרמה של לאנדרו טרוסאר מצד ימין הגיעה לאמאדו אונאנה שבנגיעה הוריד לרומלו לוקאקו, אבל החלוץ היה בעמדת נבדל והשער נפסל.

דקה 61: הפעם הרחקה לא טובה עם הראש של הסלובקים, אך רומלו לוקאקו בעט מהאוויר לרשת החיצונית.

דקה 62: ז'רמי דוקו הוציא רוחב, הכדור הורחק ליוהאן בקאיוקו במרכז הרחבה והוא כבר הכניע את מרטין דוברבקה, אבל דויד הנצ'קו הגיע ברגע האחרון והוציא את הכדור מקו השער.

דקה 88: פעם נוספת רומלו לוקאקו כבש מבישול אדיר של לואיס אופנדה, אך שוב צוות שופטי המסך התערב והשער נפסל בגלל נגיעת יד של המבשל במהלך.

דקה 90+3: קווין דה בראונה בעוד ניסיון נואש בעט כדור שטוח לידיים של מרטין דוברבקה.

הרכבים

נבחרת בלגיה: קון קסטילס, טימותי קאסטנייה, וואוט פאס, זינו דבסט, יאניק פריירה קראסקו (לואיס אופנדה, 83), אמאדו אונאנה, אורל מנגלה (יוהאן בקאיוקו, 58), ז'רמי דוקו (דודי לוקאבקיו, 83), קווין דה בראונה, לאנדרו טרוסאר (יורי טילמנס, 73), רומלו לוקאקו.

נבחרת סלובקיה: מרטין דובראבקה, פטר פקאריק, דניס ואברו, מילאן שקריניאר, דויד הנצ'קו, יוראי קוצ'קה, סטניסלב לובוטקה, אנדריי דודה, איבן שראנץ, לוקאס הראסלן (תומאס סוסלוב, 70), רוברט בוז'ניק (דוד סטרלץ, 70).

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW