יורו 2024כדורגל עולמי

אחרי 1:1 ב-120 דקות ודו קרב פנדלים: אנגליה הדיחה את שווייץ

אחרי שהתקשתה להרשים גם הפעם, אחת הפייבוריטיות לזכייה ניצחה בדו קרב מהנקודה הלבנה לראשונה מאז 1996. אמבולו כבש ראשון (75), סאקה כפה הארכה (80) ואקאנג'י היה היחיד שהחמיץ פנדל ואנגליה בחצי הגמר

כן, זאת לא טעות: נבחרת אנגליה עברה שלב ביורו לאחר שניצחה בדו קרב פנדלים. בפעם האחרונה שזה קרה, ביורו 1996, מאמן נבחרת שלושת האריות גארת' סאות'גייט עוד היה בהרכב והערב (שבת) הוא הצליח להוביל את נבחרתו ל-3:5 בפנדלים – אחרי 1:1 בתום 120 דקות – על שווייץ, כאשר כעת היריבה הבאה תיקבע בין הולנד וטורקיה בהמשך הערב. האנגלים שיפרו את מאזנם לשני ניצחונות משישה ניסיונות בהכרעות בפנדלים במונדיאל ובאליפות אירופה, כשהם בחצי גמר היורו בפעם השנייה ברציפות והשלישית בסך הכל.

בוקאיו סאקה הנהדר היה היחיד שייצר משהו עבור האנגלים, אבל רק בדקה ה-80 הוא היה חתום על האיום הראשון של אנגליה למסגרת – ובבעיטה הזו כבש את שער השוויון. חמש דקות קודם לכן, בריל אמבולו העלה את השוויצרים ליתרון מוצדק למדי, אך בסופו של ערב הם עומדים על 0 מ-5 ברבעי גמר בטורנירים הגדולים, ונותרה ללא ניצחונות על אנגליה בארבעה משחקים במסגרות הללו. בעוד האנגלים כבשו את כל הפנדלים שלהם, ג'ורדן פיקפורד הדף את הבעיטה של מנואל אקאנג'י וטרנט אלכסנדר ארנולד הכריע את הדו קרב.

מהלך המשחק

דקה 1: השופט האיטלקי דניאלה אורסאטו הוציא לדרך את ההתמודדות בדיסלדורף.

דקה 8: דן אנדוי ברח לקירן טריפייר באגף וחיפש רגל מסיימת במסירת רוחב, אבל מצא ברחבה את הרגל המרחיקה של אזרי קונסה.

דקה 9: אזרי קונסה הרחיק טוב הגבהה מסוכנת של רובן ורגאס, פביאן רידר ניסה עוד אחת מצד ימין – וג'ון סטונס נגח גם את זה אל מחוץ לרחבה.

דקה 14: בוקאיו סאקה השתחרר בכדרור והגביה מימין, פביאן רידר הרחיק רק עד לדקלאן רייס שבעט, אבל פביאן שאר שם רגל במקום הנכון ובלם את זה לחוץ.

דקה 16: הארי קיין קיבל מפיל פודן ברחבה והשאיר לקובי מאינו שבא מאחור וירה מחוץ לרחבה, ריקרדו רודריגס עצר בגופו את הבעיטה.

דקה 45: בוקאיו סאקה "סחב" מאחוריו את אבישר על הקו הרוחב ומסר בנגיעה רכה לקובי מאינו שהיה בעמדה מצוינת לכבוש, אבל גרניט ג'אקה גלש מצוין ובלם את הבעיטה לקרן.

דקה 51: רמו פרוילר שלח מסירת עומק טובה אל בריל אמבולו שקיבל עם אזרי קונסה על הגב, הסתובב ובעט, אך הכדור החלש נקלט בקלות בידיו של ג'ורדן פיקפורד.

דקה 56: ריקרדו רודריגס הגביה לבריל אמבולו, שנגח חלש לידיו של ג'ורדן פיקפורד.

דקה 75: שווייץ עולה ל-0:1! דן אנדוי העביר כדור רוחב שחלף על פני כל ההגנה ובריל אמבולו זרק את עצמו לכדור ודחק מקרוב.

דקה 80: אנגליה משווה ל-1:1! בוקאיו סאקה קיבל את הכדור בימין, נכנס למרכז ובעט כדור שעשה את דרכו לפינה הרחוקה ופנימה בבעיטה הראשונה של האנגלים למסגרת.

דקה 90+3: פביאן שאר הרים מצד ימין, בריל אמבולו הפריע לדן אנדוי לנגוח וסבסטיאן צובר, שהשתלט, הטיס את הכדור ליציע.

דקה 95: זה היה מסוכן. דקלאן רייס עם בעיטה מסוכנת מרחוק, אבל יאן זומר הדף היטב לקרן.

דקה 102: בוקאיו סאקה הגביה מימין, פביאן שאר נגח וג'וד בלינגהאם שקיבל את זה נבלם בניסיון הבעיטה הראשון, לפני שיאן זומר קלט את הכדור בניסיון השני.

דקה 117: כמעט שער מהקרן. ג'רדאן שאקירי סובב נהדר ברגל שמאל, אבל המשקוף מנע ממנו שער מפתיע.

דקה 119: זאקי אמדוני כמעט כבש בנגיעה הראשונה שלו בכדור, אלא שג'ורדן פיקפורד עצר את הבעיטה מחוץ לרחבה.

פנדלים

קול פאלמר כובש – 0:1 לאנגליה.

מנואל אקאנג'י בועט, ג'ורדן פיקפורד הודף. עדיין 0:1 לאנגליה.

ג'וד בלינגהאם כובש – 0:2 לאנגליה.

פביאן שאר כובש – 1:2.

בוקאיו סאקה כובש – 1:3 לאנגליה.

ג'רדאן שאקירי כובש – 2:3.

איבן טוני כובש – 2:4 לאנגליה.

זקי אמדוני כובש – 3:4.

טרנט אלכסנדר-ארנולד כובש – 3:5 לאנגליה בפנדלים בדרך לחצי גמר היורו.

הרכבים

נבחרת אנגליה: ג'ורדן פיקפורד, קייל ווקר, ג'ון סטונס, אזרי קונסה (קול פאלמר, 78), קירן טריפייר (אברצ'י אזה, 78), בוקאיו סאקה, קובי מאינו (לוק שואו, 78), דקלאן רייס, פיל פודן (טרנט אלכסנדר-ארנולד, 114), ג'וד בלינגהאם, הארי קיין (איבן טוני, 110). 

נבחרת שווייץ: יאן זומר, פביאן שר, מנואל אקאנג'י, ריקרדו רודריגס, פביאן רידר (סילבן וידמר, 64), מישל אבישר (וינסנט סיירו, 118), רמו פרוילר (זקי אמדוני, 118), גרניט ג'אקה, בריל אמבולו (ג'רדאן שאקירי, 106), דאן אנדוי (דניס זקאריה, 91), רובן ורגאס (סטיבן צובר, 64). 

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW