יורו 2024כדורגל עולמי

אנגליה סיימה ראשונה, דנמרק שנייה, סלובניה עשתה היסטוריה

אחרי שני משחקים בהם לא הרשימה, נבחרת שלושת האריות התקשתה גם מול הסלובנים, אך סיימה בפסגה למרות ה-0:0 שהעלה גם את סלובניה לשמינית. אחרי 0:0 מול סרביה, שעפה, דנמרק סיימה שנייה בזכות שובר שוויון

בית ג' של יורו 2024 ננעל הערב (שלישי) עם שני משחקים ובמוקד, נבחרת אנגליה שוב איכזבה וסיימה ב-0:0 מול סלובניה, כאשר במשחק המקביל דנמרק וסרביה נפרדו ב-0:0. בסופו של דבר, התוצאות סידרו לנבחרת שלושת האריות את המקום הראשון עם 5 נקודות, כאשר הדנים סיימו במקום השני והסלובנים במקום השלישי – מה שהספיק להם כדי לעלות משלב הבתים לראשונה בהיסטוריה. נציין שסלובניה סבלה מחוזר מזל כי היא ודנמרק סיימו בשוויון נקודות מוחלט – כבשו את אותו מספר שערים, ספגו את אותו מספר שערים וגם את אותו מספר כרטיסים צהובים ודנמרק היא זו שסיימה במקום השני בבית בשל העובדה העובדה כי במפגשים ביניהן במוקדמות היורו המאזן של הדנים היה טוב יותר.

אנגליה – סלובניה 0:0

למרות יכולת לא מספיק טובה, בלשון המעטה, נבחרת שלושת האריות העפילה לשמינית הגמר מהמקום הראשון בבית. זה כנראה היה אחד המשחקים החלשים ביותר של אנגליה עד כה, כשכל אחד מהכוכבים בלבן לא הצליח לספק את הסחורה. ג'וד בלינגהאם לא הצליח להחזיק את הכדור ברגל, הארי קיין פספס מספר הזדמנויות קורצות ולצידם רוב השחקנים האנגלים פשוט לא הצליחו לעורר את עצמם, למרות עידוד בלתי פוסק של הקהל האנגלי. גארת' סאות'גייט ערך שינוי אחד בהרכב והציב את קונור גלאגר במקומו של טרנט אלכסנדר-ארנולד, אך החליף את שחקנה של צ'לסי במחצית כשהוא מודה שהשינוי לא עזר. קול פאלמר, סגן מלך שערי הפרמייר ליג (22 כיבושים) ושחקן שבישל 11 שערים במדי הבלוז, קיבל דקות ראשונות בטורניר רק עכשיו ועורר הרבה סימני שאלה איך רק עכשיו הוא משחק. מהעבר השני, סלובניה עשתה את המוטל עליה, נעלה את השער, תסכלה את האנגלים ולקחה את הנקודה שהספיקה לה כדי להעפיל לשמינית. 

מהלך המשחק

דקה 1: השופט הצרפתי קלמון טורפן הוציא לדרך את ההתמודדות בקלן.

דקה 5: בנג'מין ששקו קיבל כדור גבוה ברחבה ונגח ללא מספיק עוצמה, אך ג'ורדן פיקפורד קלט בידיו בקלות.

דקה 20: התקפה יפהפה של אנגליה הסתיימה עם כדור ברשת, אבל הדגל בצדק הונף לנבדל. דקלאן רייס הכניס כדור עומק לפיל פודן שהיה מעבר לקו ההגנה, הוא הוציא רוחב לבוקאיו סאקה שגלגל מקרוב לרשת החשופה.

דקה 35: פיל פודן שלח כדור חופשי מכ-30 מטרים לכיוון החיבורים, יאן אובלק הגיב בזמן וקלט את הכדור.

דקה 40: קירן טריפייר סובב כדור לתוך רחבת החמש מעל להגנה הסלובנית, הארי קיין רק היה צריך לגעת מקרוב ולדחוק לרשת אך לא הצליח להגיע לכדור והוא יצא החוצה.

דקה 58: הרמה מקרן הגיעה לג'ון סטונס שנגח לעבר השער, בנג'מין ששקו שעמד בתוך תיבת החמש עצר את הכדור בדרכו למסגרת.

דקה 63: גנזדה צ'רין הניף את הרגל במפתיע מכ-25 מטר, הכדור אפילו לא היה קרוב לשערו של ג'ורדן פיקפורד.

דקה 75: דקלאן רייס בעט כדור אדיר מקצה הרחבה, למזלו של יאן אובלק זה הלך מחוץ למסגרת.

דקה 90+1: הארי קיין הטעה את ההגנה ומסר לקול פאלמר, שמ-16 מטר בעט לידיים של יאן אובלק.

הרכבים

נבחרת אנגליה: ג'ורדן פיקפורד, קייל ווקר, ג'ון סטונס, מארק גוהי, קירן טריפייר (טרנט אלכסנדר-ארנולד, 85), קונור גלאגר (קובי מאיינו, 46), דקלאן רייס, ג'וד בלינגהאם, פיל פודן (אנתוני גורדון, 89), בוקאיו סאקה (קול פאלמר, 71), הארי קיין.

נבחרת סלובניה: יאן אובלק, ואניה דרוקשיץ', יאקה ביול, ז'אן קרניצ'ניק, אריק יאנזה (יורה בלקובץ, 90), פטאר סטויאנוביץ', אדם גנזדה צ'רין, טימי אלסניק, יאן מלקאר (ז'אן צלאר, 85), אנדראז' שפוראר (יון גורנץ סטנקוביץ', 85), בנג'מין ששקו (יוסיפ איליצ'יץ', 75).

דנמרק – סרביה 0:0

שתי הנבחרות ידעו שהן חייבות לנצח כדי להבטיח בוודאות את ההעפלה לשמינית הגמר. היה ניתן להבחין בכך מהשנייה הראשונה, שני הצדדים היו מאופיינים במשחק אגרסיבי ולוחמני, אך בהתאם לכך גם לא הצליחו להגיע למספר רב של מצבים. באחד המצבים המפתיעים של ההתמודדות, כדור קרן של אריקסן נכנס היישר לרשת והדהים את הסרבים, אך ווינד ביצע עבירה כשדחף את פרדראג ראיקוביץ' השער נפסל. מנגד, שער של אלכסנדר מיטרוביץ' נפסל גם כן בצדק בטענה לנבדל. לבסוף, הדנים עלו כאמור מהמקום השני ויפגשו את גרמניה בשמינית הגמר, בעוד הסרבים סיימו את דרכם כבר בשלב הבתים אחרי טורניר חלש.

מהלך המשחק

דקה 1: השופט הצרפתי פרנסואה לטסייה הוציא לדרך את התמודדות באליאנץ ארנה במינכן.

דקה 5: יונס וינד בעט בסיבוב אחרי תרגיל בבעיטה חופשית, אבל הכדור היה חלש ופרדראג ראיקוביץ' קלט.

דקה 16: אלכסנדר בה הגיע להרמה של יואכים מהלה, אך נגח מקרוב החוצה.

דקה 22: כריסטיאן אריקסן ניצל טעות בהגנה ובחן את פרדראג ראיקוביץ' מרחוק, אך השוער הסרבי הגיב טוב והדף לקרן.

דקה 23: כריסטיאן אריקסן הרים כדור קרן לרחבה, אותו הצליחו הדנים לדחוק פנימה, אך פרנסואה לטסייה פסל את השער בשל עבירה של רסמוס הוילונד על פרדראג ראיקוביץ'.

דקה 32: רסמוס הוילונד בעט לפינה הקרובה של פרדראג ראיקוביץ', השוער קלט בקלות.

דקה 39: יונס וינד קיבל את הכדור בתוך הרחבה של הסרבים בתום התקפה נאה, אך בעט מעל השער.

דקה 53: לוקה יוביץ' בעט על יואכים אנדרסן שכבש לשערו הוא, אך השער נפסל בטענת נבדל.

דקה 64: יאניק וסטרגארד התרומם מעל כולם ונגח בחוזקה, אך הכדור הלך היישר למרכז השער של פרדראג ראיקוביץ' שקלט בקלות.

דקה 81: אלכסנדר מיטרוביץ' בעט מתוך הרחבה, אך הכדור חמק ליד הקורה של קספר שמייכל.

דקה 89: דושאן ולאחוביץ' קיבל כדור נפלא לנגיחה, אך לא הצליח למצוא את המסגרת.

דקה 90+2: סרגיי מילינקוביץ' סאביץ' קיבל כדור נהדר בתוך הרחבה, שהוא חופשי לחלוטין, אך בעט חלש מאוד לידיו של קספר שמייכל.

הרכבים

נבחרת דנמרק: קספר שמיכאל, אלכסנדר בה (ויקטור כריסטאנסן, 77), אנדראס כריסטנסן, יואכים אנדרסן, יאניק וסטרגארד, יואכים מהלה, פייר הויביירג, מורטן יולמנד (תומאס דילייני, 77), כריסטיאן אריקסן (יוסוף פולסן, 88), יונס וינד (אנדראס סקוב אולסן, 46), רסמוס הוילונד (קספר דולברג, 58).

נבחרת סרביה: פרדראג ראיקוביץ', אנדריה זיבקוביץ', מילוש וייקוביץ', ניקולה מילנקוביץ', סטרהיניה פבלוביץ', סרדיאן מיהילוביץ' (פיליפ מלאדנוביץ', 73), איוון איליץ' (דושאן ולאחוביץ', 67), נמניה גודלי (לוקה יוביץ', 46), סאשה לוקיץ' (סרגיי מילינקוביץ' סאביץ', 86), לזר סמרג'יץ' (דושאן טאדיץ', 46), אלכסנדר מיטרוביץ'.

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW