יורו 2024כדורגל עולמי

אחרי שהתאוששה מהשער המהיר ביורו: 1:2 לאיטליה על אלבניה

בית ב': ''בית המוות'' נמשך עם אלופת אירופה שאמנם נקלעה לפיגור כבר אחרי 22 שניות מרגלו של נדים ביארמי, אך הצליחה להשלים את המהפך עם שערים של אלסנדרו באסטוני (11) וניקולו בארלה (16) תוך 5 דקות בלבד

אחרי ה-0:3 של ספרד על קרואטיה, אלופת אירופה איטליה השלימה הערב (שבת) את המחזור הראשון בבית ב' – הלא הוא "בית המוות" – עם 1:2 על אלבניה בזיגנאל אידונה פארק שבדורטמונד. כבר אחרי 22 שניות  נקבע שיא חדש ביורו עם השער המהיר בתולדות הטורניר, כשנדים באירמי ניצל שגיאה קשה של פדריקו דימרקו והפגיז את שער היתרון המדהים. אלא שהחבורה של לוצ'יאנו ספאלטי הגיבה עם מהפך מהיר בחמש דקות, כשבדקה ה-11 אלסנדרו באסטוני נגח מקרוב את השוויון, ובדקה ה-16 ניקולו בארלה עקף את פרנצ'סקו טוטי בטבלת כובשי האזורי בכל הזמנים (10 שערים), כשבעט מחוץ לרחבה את ה-1:2 האיטלקי. ביום חמישי ייפגשו ספרד ואיטליה למה שמסתמן כקרב ישיר על ראשות הבית.

מהלך המשחק

דקה 1: השופט הגרמני פליקס צוואייר הוציא את ההתמודדות לדרך באצטדיון זיגנאל אידונה פארק בדורטמונד.

דקה 1: אלבניה עולה ל-0:1! הוצאת חוץ רעה מאוד של פדריקו דימרקו הגיעה לנדים באירמי שהפגיז מקרוב את היתרון האלבני. זהו השער הכי מהיר בתולדות היורו – אחרי 22 שניות בלבד.

דקה 2: פדריקו קייזה מסר לג'אנלוקה סקמאקה, החלוץ העביר בנגיעה ללורנצו פלגריני, אך האחרון בעט רע החוצה.

דקה 11: איטליה משווה ל-1:1! תרגיל בקרן הסתיים בהרמה של לורנצו פלגריני לפינה הרחוקה, שם המתין אלסנדרו באסטוני שנגח פנימה את השוויון.

דקה 16: איטליה עולה ל-1:2! המהפך הושלם. הרמה מצד ימין הורחקה עד ניקולו בארלה שהמתין על סף הרחבה, ושיגר כדור אדיר לרשת של אלבניה.

דקה 33: כמעט השלישי. ג'יאנלוקה סקמאקה במסירת עומק נפלאה מצא את דוידה פראטסי, אך קשרה של אינטר מצא רק את הקורה הקרובה.

דקה 60: פדריקו קייזה ניצל איבוד כדור אלבני ברחבה, השתחרר למצב בעיטה וסובב כדור שפספס במעט את המסגרת של תומאס סטראקושה.

דקה 64: מסירת עומק של ניקולו בארלה לדוידה פראטסי הסתיימה בבעיטה מעל הרשת העליונה של אלבניה.

דקה 80: פדריקו דימרקו פצח בריצה מרשימה ואיים מחוץ לרחבה, אך תומאס סטראקושה הגיב והדף.

הרכבים

נבחרת איטליה: ג'אנלואיג'י דונארומה, ג'ובאני די לורנצו, ריקארדו קלאפיורי, אלסנדרו באסטוני, פדריקו דימרקו (מתיאו דרמיאן, 83), ניקולו בארלה (מייקל פולורונשו, 90+2), ז'ורז'יניו, דוידה פראטסי, לורנצו פלגריני (בראיין קריסטנטה, 77), פדריקו קייזה (אנדראה קמביאסו, 77), ג'יאנלוקה סקאמקה (מתאו רטגי, 83).

נבחרת אלבניה: תומאס סטארקושה, אלסייד הייסאי, בראט ג'ימשיטי, ארלינד אג'טי, מאריו מיטאי, ילבר רמאדני, כריסטיאן אסלני, נדים באירמי, יאסיר אסאני (ארבר הוג'ה, 68), טאולנט ספרי (קאזים לאצ'י, 68), ארמנדו ברויה (ריי מנאי, 76). 

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW