יורו 2024כדורגל עולמי

בלגיה סיימה רק שנייה, רומניה בראש הבית, אוקראינה הודחה

השדים האדומים המשיכו לדשדש בשלב הבתים ויפגשו את צרפת, לוקאקו שוב אכזב ב-0:0. אוקראינה עפה אף שצברה ארבע נקודות שהיו מספיקות לה בכל בית אחר. הרומנים והסלובקים סיימו ב-1:1 ועלו שתיהן

בית ה' הוכרע הערב (רביעי), כשבלגיה ואוקראינה נפרדו ב-0:0 בשטוטגרט. השדים האדומים העפילו לשמינית גמר יורו 2024 מהמקום השני ויריבתם הבאה תהיה סגנית אלופת העולם צרפת. אוקראינה, מנגד, סיימה אחרונה והולכת הביתה – אף שצברה 4 נקודות שהיו מספיקות לה בכל בית אחר, אך לא כשההפרש השערים שלה היה פחות טוב מאלה של רומניה וסלובקיה. השתיים האחרונות נפרדו ב-1:1 שעזר לשתיהן כשרומניה, מהבית הישראלי במוקדמות, סיימה בראשות הבית ובשמינית הגמר: הרומנים נגד סלובניה או הולנד, הסלובקים מול ספרד או אנגליה.

אוקראינה – בלגיה 0:0

השדים האדומים המשיכו את היכולת המאכזבת שלה משלב הבתים, רומלו לוקאקו שוב החמיץ ממצב קורץ והיכולת החלשה מובילה לכך שבשמינית הגמר מחכה לבלגים צרפת האימתנית. האוקראינים, לצערם, אמנם השיגו כמות נקודות שבהחלט אמורה להספיק לעלות לשלב הבא – אך התבוסה 3:0 לרומניה במחזור הפתיחה מובילה לכך שהם מודחים כבר אחרי שלב הבתים. לגבי המשחק עצמו, שלא התעלה לרמה גבוהה, הבלגים של דומניקו טדסקו שלטו בכדור לאורך רוב המשחק, אך המחצית השנייה היו אלה דווקא האוקראינים של סרגיי רברוב שהיו מסוכנים יותר בהתקפות המעבר, אבל זה לא הספיק להם בסופו של דבר.

מהלך המשחק

דקה 1: השופט האנגלי אנתוני טיילור הוציא לדרך את התמודדות בשטוטגרט.

דקה 7: מהלך נפלא של קווין דה בראונה, שהשתחרר ומצא במסירה נפלאה את רומלו לוקאקו, אך החלוץ גלגל את הכדור חלש מדי לידיו של השוער אנטולי טרובין.

דקה 20: רומן יארמצ'וק שחרר בעיטה מסוכנת מרחוק, קון קסטילס שמט אך קלט לבסוף. 

דקה 33: קווין דה בראונה סובב כדור חופשי ערמומי שתפס את כולם לא מוכנים, אך נשק לרשת החיצונית.

דקה 42: רומן יארמצ'וק היה כבר באחד על אחד מול קון קסטילס וניסה למסור לארטם דובביק, אך הכדור היה חזק מדי.

דקה 45: קווין דה בראונה בעט מרחוק, אך אנטולי טרובין היה מוכן וקלט.

דקה 58: ז'רמי דוקו קיבל כדור בצד הרחבה והעביר כדור רוחב, ללא כתובת.

דקה 65: קווין דה בריינה חטף ושלח את רומלו לוקאקו, ששחרר בעיטה חלשה מדי.

דקה 74: יאניק קראסקו החליף מסירות עם רומלו לוקאקו ובעט, אך אנטולי טרובין הדף.

דקה 79: ארטיום דובביק בעט חזק מתוך הרחבה, אך זה הלך לרשת החיצונית.

דקה 83: רוסלן מלינובסקי הפתיעה מהקרן ובעט לשער, אך קון קסטילס הגיע ממש ברגע האחרון.

דקה 90+1: גאורגי סודאקוב דהר לרחבה עם מהלך אישי גדול, אבל הבעיטה הייתה לאמצע ונקלטה על ידי קון קסטילס.

הרכבים

נבחרת אוקראינה: אנטולי טרובין, אולכסנדר טימצ'יק, אילייה זבארני, אולכסנדר סבוטוק (אנדריי ירומלנקו, 80), מיקולה מטביינקו, ניקולה מיקולנקו (אולכסנדר זינצ'נקו, 57), ולודימיר בראז'קו (טראס סטפננקו, 70), מיקולה שפרנקו (ולדיסלב ואנאט, 70), גאורגי סודאקוב, ארטיום דובביק, רומן יארמצ'וק (רוסלן מלינובסקי, 70).

נבחרת בלגיה: קון קסטילס, טימותי קסטנייה, וואוט פאאס, יאן ורטונגן, ארתר תאט, אמאדו אונאנה, יורי טילמנס (אורל מנגאלה, 61), קווין דה בראונה, לאנדרו טרוסאר (יאניק קראסקו, 61), ז'רמי דוקו (יוהאן בקאיוקו, 77), רומלו לוקאקו (לואיס אופנדה, 90).

סלובקיה – רומניה 1:1

בשלב המוקדמות, רומניה עוד נאבקה עם נבחרת ישראל על הכרטיס ליורו 2024. הערב, הרומנים המשיכו להמם את אירופה, והעפילו לשמינית גמר אליפות אירופה מהמקום הראשון בבית, כשהם מקדימים את בלגיה וסלובקיה שעלתה מהמקום השלישי. כעת, רומניה תוכל לפגוש בשלב הנוקאאוט את סלובניה או הולנד, בעוד סלובקיה תתמודד נגד ספרד או אנגליה, כשהשתיים תלויות בתוצאות הסיום של בית ו' שיינעל גם הוא הערב. הסלובקים עלו ליתרון 0:1 בדקה ה-24 לאחר נגיחה אדירה של אונדריי דודה מביול מצוין של יוראי קוצ'קה. התגובה הרומנית לא איחרה לבוא ובדקה ה-35 יאניס חאג’י הוכשל בסמוך לרחבה. תחילה השופט שרק לכדור חופשי, אך ה-VAR תיקן אותו וקבע פנדל. רזבאן מארין שלח טיל לחיבור וקבע את תוצאת הסיום עוד לפני ההפסקה.

מהלך המשחק

דקה 1: השופט הגרמני דניאל זיברט הוציא לדרך את ההתמודדות בפרנקפורט.

דקה 11: אנדריי ראציו החליף דאבל פס ושלח בעיטה אדירה מקצה הרחבה, אך מרטין דוברבקה היה ערני והדף את הכדור.

דקה 13: רזבאן מארין סובב כדור חופשי שחמק ליד הקורה הסלובקית.

דקה 22: כדור חופשי של לוקאש הרסלין מצד שמאל חיפש ראש סלובקית, אבל חלף על פני כל ההגנה וכמעט הפתיע את פלורין ניצה. הכדור חלף בסופו של דבר ליד הקורה לשמחת השוער הרומני.

דקה 23 ניקולא סטאנצ'יו בחן את מרטין דוברבקה בבעיטה מחוץ לרחבה, השוער לא התקשה ותפס את הכדור.

דקה 24: סלובקיה עולה ל-0:1! הרמה של יוראי קוצ'קה מצד ימין מצאה את אונדריי דודה פנוי ברחבה, והקשר נגח לפינה הרחוקה של פלורין ניצה.

דקה 33: אנדריי ראצו עם עוד בעיטה מחוץ לרחבה, אך מרטין דוברבקה שוב היה מוכן ותפס את הכדור.

דקה 37: רומניה משווה ל-1:1! דוד האנצקו הכשיל את יאניס חאג'י ממש בסמוך לרחבה והשופט שרק לבעיטה חופשית. לאחר בדיקת ארוכה במיוחד, שופטי ה-VAR שינו את ההחלטה ורומניה קיבלה פנדל. רזבאן מארין כבש מהנקודה הלבנה.

דקה 43: דניס דרגוש חטף מיוראי קוצ'קה, דהר לכיוון הרחבה של מרטין דוברבקה, אך בעט רע ליד הקורה הסלובקית.

דקה 52: לוקאש הרסלין ניסה להבקיע מזווית קשה, אבל שוב פלוריאן ניצה היה במקום וקלט את הכדור.

דקה 61: רזבאן מארין בעט מחוץ לרחבה וסחט הצלה אדירה ממרטין דוברבקה. ההתקפה המשיכה ודניס ראגוש בעט מרחוק, הכדור חלף סנטימטרים ספורים ליד המשקוף.

דקה 65: לוקאש הרסלין יצא למתפרצת נכנס לאמצע מצד שמאל ובעט כדור שחלף ליד הקורה.

הרכבים

נבחרת סלובקיה: מרטין דוברבקה, פיטר פקאריק, דניס ואוורו, מילאן שקריניאר, דוד הנצקו, יוראי קוצ'קה, סטניסלב לובוטקה, אונדריי דודה, איבן שרנץ (דויד דוריס, 78), דוד שטרלץ (רוברט בוז'ניק, 70), לוקאש הרסלין (תומאס סוסלוב, 70).

נבחרת רומניה: פלורין ניצה, אנדריי ראצו, ראדו דראגושין, אנדריי בורקה, ניקושור בנקו, רזבאן מארין (אדריאן רוס, 86), מריוס מרין, ניקולאה סטנצ'יו, יאניס חאג'י (דניס מאן, 66), פלורינל קומאן (דיאן סורסקו, 58), דניס דרגוש (ג'ורג'ה פושקאש, 66). 

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW