כדורגל ישראליליגת העל

דיא סבע ערך שיחת עם שחקני מכבי חיפה וביקר ילדים מהדרום

שחקן מכבי חיפה דיבר עם חבריו לקבוצה אחרי הסערה שעורר הפוסט של אשתו: ''משתתף בצערן של כל המשפחות שאיבדו את יקיריהן ב-7 באוקטובר. לא היו שום כוונות לעשות השוואות, אלה לא אנחנו''

קשר מכבי חיפה דיא סבע הגיע היום (שני) לקיבוץ שדות ים, שם מתאכסנים ילדים מהעוטף, אחרי הזוועות שחוו בשבת השחורה של ה-7 באוקטובר על ידי מחבלי חמאס. לסבע הצטרפו הקשר עלי מוחמד ומאמן הכושר דרור שמשון. סבע עמד במוקד הביקורת על כך ששחקנים מהמגזר הערבי לא מביעים תמיכה בישראל אחרי המתקפה הרצחנית של חמאס ב-7 באוקטובר, ובהמשך אשתו פרסמה פוסט מעורר מחלוקת שבעקבותיו הוחלט להזמין של השחקן לבירור במועדון.

סבע, ששוחח עוד לפני כן עם המאמן מסאי דגו, אמר לשחקנים במהלך האסיפה: "אני משתתף בצער המשפחות השכולות. כואב לי לראות את כל המראות שהיו בעוטף עזה. הדברים של אשתי לא הובנו. אשתי בן אדם כמו כולם וגם לה כמו לי כואב כל המראות שהיו בעוטף עזה. לא הייתה לה שום כוונה לפגוע במישהו בפוסט שהוציאה ואף התנצלה עליו אם מישהו נפגע. לא הייתה חלילה שום כוונה לפגוע באף אחד". שחקן ההתקפה חזר לאימונים מלאים ויעמוד לרשותו של דגו לקראת המשחק מול ויאריאל בשבוע הבא.

דיא סבע עם הכדור (אליאב אוזן)

במהלך הביקור אצל ילדי הדרום, אמר שחקנה של אלופת המדינה: "קודם כל, אני רוצה להשתתף בצער כל המשפחות שאיבדו את יקירהם ב-7.10. כואב הלב על כל הנרצחים. אלו ימים לא פשוטים, תקופה לא פשוטה. חשוב לי להבהיר שלאשתי היו כוונות טובות, אנחנו מאמינים בדו קיום. מכבי חיפה זה מועדון שדוגל בדו קיום, הדברים יצאו מפרופורציות. מנסים לצייר אותנו בחוץ בצורה מסוימת ולא ברור לי איך זה הגיע למצב הזה. מתמודדים עם זה ונעבור את זה".

על הכעס של אוהדי מכבי חיפה, אמר שחקן ההתקפה: "ברור שאני יכול להבין אותם, המדינה עוברת תקופה לא פשוטה, אנחנו במשבר גדול. אוהדים איבדו חברים, אבל מה שאשתי ניסתה לשדר והכוונות שלה זה לא מה שחושבים. היה לי הכי קל לברוח מזה, אבל אני בוחר לעמוד ולדבר על זה. ברור לי שכולם טעונים, אבל אני רוצה שיבינו אותנו. אני לא פעיל ברשתות החברתיות ולא מתבטא בשום נושא, אני בחור שאוהב שלום ורוצה לחיות. גדלתי עם יהודים, אשתי הזמינה חברים מהדרום לגור איתנו בתקופה הזאת. אני מקווה שאנשים קצת ינשמו ויחשבו על הדברים שוב".

דיא סבע בפעולה (אליאב אוזן)

סבע הוסיף: "אני רוצה לדעת שאני עשיתי את שלי ואני עומד ומדבר. הכי קל היה לי לברוח ולבקש להשתחרר. זה לא המצב, אני רוצה להיות פה. אני במכבי חיפה מבחירה, היו לי הצעות בכסף הרבה יותר גדול. גם בינואר ויתרתי על הרבה כסף כדי לבוא ולחוות את המועדון הזה. שידרו החוצה כאילו אני מקבל את הסכום הכי גבוה פה, אבל זה פחות מחצי ממה שיכולתי להרוויח. אני בא עם 30-35 איש מהמשפחה שלי לכל משחק, כולם אוהדי חיפה, וכולנו מקבלים יחס מאוד מכובד בקהל. כיף לנו פה ואנחנו רוצים להיות פה".

לסיום, אמר שחקן ההתקפה של האלופה: "אני אוהב כדורגל וכשאתה עולה לסמי מול 30 אלף איש זה משהו אחר. אני באמת רוצה להיות פה ואם יהיה משהו אחר, אין לי שליטה על זה. אני בן אדם חזק, גם היא לא מבינה איך אני ככה. היא לא בפנים ונקלעה לסיפור שכאילו מאשימים אותי בגללה, וזה לא פשוט לה, אבל אני מאחוריה ולוקח את כל האש אלי. עוברים ימים לא פשוטים אבל אנחנו ביחד כל הזמן. אני יודע מי היא ומה הכוונות שלה, וזה יצא מפרופורציה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button