ענפים אחריםענפים נוספים

דור זרקה וזוהר חרובי בשיוט המדליות בתחרות ההזדמנות האחרונה

הישראלים יתחרו על 5 הכרטיסים האחרונים לפאריס עם נציגים מ-6 מדינות. בדגם ה-49ER: מאור עבו וים ווירטהיים סיימו שלושה שיוטים בעשירייה הראשונה

הישג יוצא מהכלל לגולשי הקייט פויל הישראלים, דור זרקה וזוהר חרובי, שהעפילו היום (רביעי) לשיוטי המדליות בתחרות ההזדמנות האחרונה בהייר, צרפת. בתחרות יוענקו חמשת הכרטיסים האחרונים למשחקים האולימפיים בפריז והשניים יתחרו עליהם עם נציגים משש מדינות נוספות.

דור זרקה, שהחל את היום במקום השמיני, ביצע שלושה שיוטים אותם סיים במקומות 12,6,3 ועלה למקום השישי הכללי, המבטיח לו מקום בחצי הגמר, שם הוא מתחיל עם נקודת ניצחון. זרקה יתחרה בחצי הגמר עם יריבים מפולין, צ'כיה ושוויץ, כאשר בחצי הגמר השני יתחרה זוהר חרובי, שסיים את היום במקום השמיני, עם גולשים ויוון, ארה"ב ומונקו. בכל חצי גמר המתחרה הראשון שיצליח לצבור שלושה ניצחונות יעלה לגמר.

כרגע ישראל מדורגת כמדינה החמישית בתחרות, כאשר על מנת להבטיח לישראל את הכרטיס לפריז יצטרך זרקה לשמור על מיקומו בחצי הגמר ולא לאפשר למתחרים שתחתיו לצבור נקודות ניצחון. כמובן שאם יעלו זרקה או חרובי לגמר יובטח לישראל נציג בדגם הקייט פויל במשחקים האולימפיים בפריס.

מאור עבו וים וירטהיים (צילום: sailing energy)

בדגם ה-49ER, יום מדהים למאור עבו וים ווירטהיים, שסיימו שלושה שיוטים בעשירייה הראשונה, ואף ניצחו את השיוט השני של היום. הצוות זינק ארבעה מקומות והתמקם במקום השמיני הכללי, אחרי צוותים מגרמניה, ברזיל, בלגיה, הונג קונג ואיטליה. מחר יצאו הצוותים הישראלים לשלושה שיוטים אחרונים, במטרה לשפר מיקומים ולהעפיל לשיוטי המדליות, שיתקיימו ביום שישי. בדגם ה-49ER FX, הצוות הישראלי של נויה בר עם וסער תמיר הידרדר למקום ה- 16 בתחרות והתרחק מהאפשרות להשגת הכרטיס לפריס.

בתחרות הפתוחה, שם משתתפים הישראלים שכבר הבטיחו את מקומם במשחקים האולימפיים, מתמקמים תמר שטיינברג ותום ראובני במקום השני בגלישת רוח בדגם IQ פויל נשים וגברים. היום התקיים שיוט המרתון, אותו סיים ראובני במקום השישי בגברים ושטיינברג במקום השמיני בנשים.

המקום השני במוקדמות מבטיח לשני הישראלים כרטיס חופשי לחצי גמר התחרות, שיתקיים מחר. במידה ויסיימו בין שני הראשונים, יעלו לגמר התחרות ויבטיחו לעצמם מקום על הפודיום.

Back to top button
Isport

FREE
VIEW