כדורגל ישראליליגת העל

דולב חזיזה מודאג: "יהיה בלאגן, חלק מהזרים לא רוצים לחזור"

קשר מכבי חיפה התראיין והתייחס למצב בארץ: ''חלק מהם מפחדים ואפשר להבין אותם, יש פה מלחמה. נראה מי מהם ירצה לחזור ומי שיחזור יתקבל בשמחה. אני מקווה שיירגע, אבל אם לא נשחק עם מי שיש לנו''

בזמן שמכבי חיפה והכדורגל הישראלי מנסים לחזור לשגרה על רקע המלחמה והאירועים הקשים בדרום, הקשר דולב חזיזה – שממשיך להחלים בימים אלה מדלקת בגיד האכילס – התראיין ל"חדשות 13" והתייחס למצב סביב הלחימה בארץ במלחמת "חרבות הברזל".

על קמפיין הנבחרת להשבת החטופים, אמר חזיזה: "תוך כדי הצילומים אתה רואה שבצד השני יש ילדים חמודים ואנחנו בלי, זה כדי להעלות את המודעות ל-30 ילדים שנחטפו. זה היה מאוד מצמרר וחיכינו שזה יעלה ושנוכל לשתף ולעשות מהצד שלנו רעש ברשתות, אני מקווה שזה יגיע לכל העולם ושכולם יראו את התופת שעברנו – הילדים שהם חטפו, הם חסרי ישע שזה באמת קשה ואני מקווה שהם יחזרו מהר".

הקשר הוסיף: "אני מקבל הודעות באינסטגרם של אוהדים מחו"ל. אנחנו משחקים עם הרבה זרים ויש להם חברים, גם הזרים עצמם שמשחקים אצלנו בקבוצות, הם שולחים הודעות וחיזוקים. גם מהצד הפחות טוב תמיד יש, אבל היה חשוב לי לפחות להסביר מה עברנו, אנחנו רואים גם בחדשות שהרבה לא מבינים את חומרת המצב של מה שקרה לנו אז זה המעט שיכולנו לעשות. אני מקווה שזה יעזור ויתרום והם יחזרו כמה שיותר מהר הביתה".

חזיזה המשיך: "היו שחקנים ערביי ישראל, למשל לחמודי כנעאן היה חשוב לו להיות בסרטון. זה נגע לו מאוד ללב, יש הרבה שלא נמצאים כאן, ליגיונרים שלא משחקים בארץ ולא היו יכולים להגיע – היה חשוב שגם החלק הזה ישתתף. אני מכיר את חמודי אישית, הוא בנאדם כל כך טוב. היה לו חשוב להיות חלק מזה, מבחינתנו אין ערביי ישראל, כולנו ישראלים, היה חשוב להעלות למודעות. אלפי שיתופים קיבלתי בכל המדיות, אני מקווה שנגיע לכמה שיותר אנשים".

דולב חזיזה עם הכדור (אליאב אוזן)

על האופן בו התייחסו למלחמה בעולם הכדורגל, אמר הקשר: "הפרמייר ליג הוציאו הודעה משותפת גם לעזה וגם לנו, היחידים זה בגרמניה שעמדו דקת דומיה ל-7.10 וגינו את הטרור. מעט מאוד מדינות השתתפו בדבר הזה וזה עצוב לשמוע. מי שלא מגנה לא מבין את חומרת המצב, זה עצוב לשמוע, ואני מגיב ברשתות. אנחנו עושים את זה".

"אנחנו מתאמנים כרגיל", סיפר על פעילות הקבוצה, "הזרים לא נמצאים פה, אז במסגרת מצומצמת. בגלל הליגה האירופית אנחנו יוצאים למחנה אימון בקפריסין, שוכרים מגרש, נשחק שם ואנחנו מחכים לחזור. חלק מהזרים מפחדים, יש הרבה זרים עם הורים ומשפחות וילדים, אפשר להבין אותם. כשחקן זר שמגיע למדינה אחרת ויש מלחמה הם לא רוצים לחזור מהר. זה לגיטימי. אני מקווה שעוד חודש הליגה תחזור, נראה אם הזרים ירצו לחזור, יהיה קצת בלגן – מי שיחזור נקבל אותו בשמחה. אני מקווה שבעזרת השם אולי עוד חודש יירגע, אם לא – נצא למלחמה עם השחקנים שיש לנו".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button