כדורגל ישראלינבחרת ישראל

דולב חזיזה: "אנחנו לא מרבים לנצח ככה, רצינו להוכיח ווינריות"

אחרי ה-1:2 על בלארוס, קשר נבחרת ישראל סיפר על מעגל השחקנים: ''זה הכניס רוח של טירוף, הוכחנו שגם אנחנו יכולים. בסופו של דבר, צריך לספק תוצאות. מקווים להדביק את הקהל בטירוף''. דיווח מיוחד מבודפשט

מלבד החגיגות הגדולות של ראשי הנבחרת אמש (שישי) באצטדיון הריק בבודפשט, דבר אחד שמשך את תשומת הלב אחרי ה-1:2 על בלארוס במוקדמות היורו היה המעגל הגדול על כר הדשא, בסמוך לעיגול האמצע. המאמן אלון חזן גילה לשאלת ישראל ספורט כי היו אלה דווקא השחקנים שריכזו את המעגל והעבירו את המסר שלהם לכל הנוכחים. נראה שלכולם הייתה ברורה חשיבות הניצחון, שהגיע דווקא כשחלק לא קטן מהשחקנים ואנשי הצוות נאבקו במהלך השבוע בווירוס מסתורי, כאשר כל תוצאה מלבד ניצחון הייתה פוגעת משמעותית בסיכויים לעלות ליורו.

אחרי מחצית ראשונה מאכזבת במיוחד, חזן ביצע חילוף כפול במחצית עם כניסתם של שון וייסמן ודולב חזיזה ששינו לחלוטין את המשחק – יחד עם העלייה מהספסל של אוסקר גלוך מספר דקות לאחר מכן. חזיזה התראיין לאחר המשחק ואמר: "הוכחנו שכן, אנחנו יודעים לנצח. אני שמח מאוד. היה באמת קשה מאוד. זה נראה לפעמים מהטלוויזיה שדברים הולכים יותר בקלות, אבל המגרש פה היה מאוד מאוד קשה, מאוד קטן – בטח עם הכדורים הארוכים שהבלארוסים רגילים לשחק. בוא נגיד שהם הרבה יותר גבוהים מאיתנו, אבל אני שמח מאוד שברגע שנכנסנו כל המחליפים, הצלחנו לשנות את המשחק. הגענו להמון מצבים ואני חושב שהיינו צריכים לכבוש הרבה יותר מוקדם. אני יודע שאם היינו עושים את זה, היינו גם מנצחים יותר מ-1:2, אבל בסוף אין יותר מתוק מזה. הגול של אוסקר הגיע לנו. אני חושב שהם הגנו עם 11 שחקנים כמעט כל המחצית השנייה ואני שמח מאוד שידענו לקחת ולעשות את זה כמו גברים. זה מרגש וכיף".

חזן אמר לנו שהמעגל בסיום המשחק היה ביוזמת השחקנים. איזה מסר עבר בהתכנסות הזאת שלכם?

"מסר של ווינרים, שאנחנו יכולים לחלום ולהגיע לאן שכל אחד רוצה וחולם לעשות. אנחנו פה בנבחרת ויום שישי היום זה יום מיוחד לכל העם שלנו. לעשות פה ניצחון… אני בטוח שכל האוהדים שלנו ואני מאמין שכל מדינת ישראל שמחים מאוד. כולם ישבו וראו וצפו, גם מי בצאת שבת ישמע שניצחנו, בטח בניצחון כזה בדקה ה-90, ישמח בשבילנו. מעבר לניצחון הזה, אני אומר שהרגשנו כולנו ווינרים. אנחנו לא מרבים לנצח משחקים כאלה, בטח לא ככה. זה הכניס איזשהו רוח וטירוף. במשחק נגד אנדורה אני מקווה מאוד שאנחנו נעשה את העבודה מההתחלה ולא נצטרך לסבול עד הסוף, אבל גם לסבול עד הסוף – אם אתה מבטיח לי ניצחון, אין לי בעיה".

כמה שחקנים חולים עלו היום לדשא?

"וואו לא יודע מה קרה לא יודע מה קרה פה, אבל באמת היה לנו הרבה שחקנים חולים. פתאום אופיר דוידזאדה ואלון חזן ומנור סולומון מאתמול שהוא באמת היה חלש וגמור. הוא עלה היום לשחק באמת כמו גבר ועזר לנו מאוד. אולי משהו באוויר או משהו, וירוס כזה שיש. משהו הזוי, אבל אני שמח מאוד שעברנו את זה. אני שמח גם שאלה שהיה להם את הווירוס, אני מקווה מאוד שירגישו יותר טוב – גם אלון, גם דוידזאדה וגם מנור בעזרת השם ירגישו יותר טוב ואנחנו בכל הכוח ליום שני".

איך אתה מרגיש באופן אישי? עלית נפלא מהספסל, שיחקת גם כמגן ימני, עשית את הדברים שאתה יודע לעשות. האם היום הוכחת שמגיע לך לפתוח בהרכב ביום שני?

"קודם כל, עברתי עונה ארוכה ויש לי קצת דלקת באכילס שמלווה אותי לא מעט זמן, אז ככה שגם המאמן יודע ויכול להיות שאולי זה גם שיקולים שלו שאני לא אפתח, אבל אמרתי לו שתמיד שאני מוכן מבחינתי להתאבד בשביל הנבחרת. גם אם זה אומר לסכן את עצמי או לא משנה מה, אני אעשה את זה. אז עליתי היום מחליף, אבל עוד פעם – אני לא מתעסק בזה אם אני אפתח או לא אפתח. אם אתה מבטיח לי שביום שני אני לא אשחק אפילו דקה ואנחנו ננצח, אני גם קונה. אולי יישמע כמו איזשהו משהו מלוקק, אבל אני באמת רציני. מי שמכיר אותי, יודע. נכון שאני מצפה תמיד לשחק ולפתוח ולעשות את הדברים כמו שאני יודע וכמו שאני אוהב – אבל לא אכפת לי באיזה עמדה אשחק במגרש, כל עוד אני עוזר לנבחרת, עוזר לקבוצה. מה שהמאמן שלי יגיד, הוא יהיה מבסוט ממני. אני את שלי עושה ואני שמח עכשיו נכנסתי ושיניתי את המשחק, גם ביכולת וגם באנרגיות יחד עם כל החברים שנכנסו. זה הדבר הכי חשוב. זה היתרון שיש לך נבחרת שלמה, יש מלא שחקנים טובים וגם אלה שלא שיחקו, אני בטוח שאם היו משחקים, הם היו משנים את המשחק בדיוק כמונו. מעבר לזה, ראית את השמחה שגם אלה שלא שיחקו חגגו. זה באמת משהו שמראה שהנבחרת היא מאוחדת וזה משהו שהוא מאוד מאוד חשוב להמשך".

מסר מפה לאוהדי בית"ר ירושלים לקראת יום שני?

"שיבואו לצפות בנו, שיבואו לעודד. זה חשוב מאוד. היום היה משחק בלי קהל, רוב השחקנים ניזונים מהקהל ואני במיוחד, אז ככה שאנחנו מאוד נצטרך את הדחיפה של כולם – לא רק של אוהדי בית"ר, אני מאמין שהרבה אוהדים יגיעו. הסיפור של הפריצה? אנחנו השחקנים לא מתעסקים בזה. מי שצריך להתעסק בזה, הוא יודע והוא יעשה את העבודה, אבל עוד פעם – אני קורא לכל בן אדם שאוהב את הנבחרת ושרוצה בהצלחת הנבחרת ובהצלחת המדינה. לבוא לעודד אותנו. בין אם זה אוהד בית"ר, אוהד הפועל, אוהד מכבי חיפה או לא משנה מה, שיבואו לעודד. זה באמת הדבר הכי חשוב שלנו, בטח בתקופה האחרונה. במשחק הזה, אם אנחנו נצליח לנצח, זה ייתן לנו איזשהו קפיצת מדרגה מאוד מאוד משמעותית. ראינו ששווייץ ניצחה את אנדורה רק 1:2, זה אומר שהם נבחרת מצוינת ועוד פעם – טדי זה ירושלים, זה כיף, זו עיר הבירה שלנו. יהיה מרגש ואני מקווה מאוד שכולם ימלאו את האצטדיון".

אתה חושב ששער שמגיע בדקות האחרונות, גם שער השוויון וגם השער של אוסקר, ישנה אולי את השיח סביבכם בקרב האוהדים בישראל שמאוד התחברו לנבחרת הנוער ולנבחרת הזאת הם פחות מתחברים עד עכשיו?

"זה בסדר גמור. בסוף אתה צריך לספק תוצאות ועבודה קשה בשביל שהאוהדים יאהבו אותך. ככה זה עובד בכל מקום – גם בקבוצה, גם בנבחרת, גם בספורט יחידני ובכל מקום בעולם. ברגע שאתה נותן מעצמך ואני מאמין שכל תושבי ישראל שראו אותנו, בטח במחצית השנייה, ראו שחקנים שיכולים להתאבד בשביל הנבחרת. כולם היו ככה גם במחצית הראשונה, אני לא אומר אחרת, אבל זה מה שאנחנו צריכים לעשות. הווייב הזה של הטירוף, של להילחם על כל כדור, לרצות להתקיף ולרצות להגן כולם ביחד – זה בסוף זה מה שמנצח. מה עשו הנוער? בסופו של דבר, ממה שאני ראיתי זה הכדורגל שהיה. יותר של ביחד, יותר של ההקרבה אחד בשביל השני, הקרבה בשביל המאמן, הקרבה בשביל אלה שיושבים בספסל ואלה שנכנסים חילוף. הם עשו את העבודה הזאת בצורה הכי טובה שיש ונלחמו בשיניים בשביל לנצח כל קבוצה. הם נתנו את המקסימום ובגלל זה כולם התחברו אליהם, גם אני. אז אני מקווה מאוד שאנחנו נצליח להדביק את כל מי שאוהב אותנו וכל מי שאוהב כדורגל בטירוף הזה ביחד איתנו. אני מאמין מאוד שאנחנו נעשה את זה בקרוב".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW