כדורגל ישראליליגת העל

דגו: "גורם לרצות להקיא מהענף", רפאלוב תקף: "יש יד מכוונת"

מאמן מכבי חיפה דיבר אחרי ה-2:1 לבני ריינה ומלבד הכעס על בית הדין, הודה: ''מחצית שנייה קטסטרופה שלנו, לא הגיע לנו לנצח''. הקשר: ''לא אוסיף מעבר לזה''. מימר יקבל הצעה להארכת חוזה: ''זה הכי מגיע לנו''

מכבי חיפה חוותה יום מתסכל במיוחד, שהחל בנקודה שהוחזרה למאזנה של מכבי תל אביב ופתחה פער של 2 נקודות עוד לפני המשחק. הערב (ראשון) הירוקים אמנם הובילו מול מכבי בני ריינה בחוץ – אך ספגו פעם וירדו מנוצחים 2:1, כשהפער בפסגה גם צמח ל-5 נקודות בעקבות הניצחון של מכבי תל אביב בטדי מול בית"ר ירושלים. שלומי אזולאי וקייס גאנם הפכו אחרי פנדל של ענאן חלאיילי, ובסופו של יום בני ריינה הבטיחה פלייאוף עליון היסטורי בעונתה השנייה בלבד בליגה הבכירה.

מאמן מכבי חיפה מסאי דגו אמר: "תחושות לא טובות, לדעתי באנו בגישה טובה ופתחנו טוב והובלנו, אני לא מתרץ, אבל ידעתי שניפול בחצי השני. אמרתי לשחקנים שאנחנו חייבים לתת את השני, אם עושים 0:2 היינו גומרים את המשחק. חצי שני קטסטרופה שלנו, לא הגיע לנו לנצח. אין מה לעשות, ממשיכים קדימה. ריינה באה במערך שהיה לנו יותר קל בהתחלה, אחרי זה הם עברו לשחק מהקווים וזה הקשה עלינו. אנחנו נמצאים בלו"ז מטורף, אבל באמת שלא בא לי לתרץ. היינו מאוד אנמיים ולא בקצב, נתנו לריינה לחזור מכלום. ה-1:1 הגיע אחרי דקות לא טובות. לא נשבר, עברנו המון ושום דבר לא ישבור אותנו, נמשיך".

שחקני מכבי חיפה (מכבי חיפה, ראובן כהן)

דגו הוסיף: "אני לא חושב שזה רק עייפות. העומס חריג, אבל ממש זרקנו את המשחק וריינה הרגישו את זה ותקפו. ה-1:1 נתן להם ביטחון ואז הגיע השני ואין מה לעשות, נמשיך ואנחנו קבוצה טובה, חייבים להמשיך להאמין בעצמינו. נצא לאירופה, אחרי זה הפועל תל אביב ואני בטוח שיהיה בסדר, אנחנו קבוצה טובה. יש לנו הרבה שחקנים שבחוץ כרגע ואם הם היו כאן זה היה עוזר, כי ליאור קאסה ותומר חמד לא רשומים באירופה. דניל לסובוי נפצע ובאמת הסגל קצר, יש פה שחקנים שאמורים לשחק גם בפיורנטינה וזה לא פשוט. נלך עם מי שיש ונעשה את ההכי טוב שלנו ונחזור אחרי זה לארץ למפגש נגד הפועל תל אביב".

על פרסום החלטת בית הדין, אמר דגו: "מאוד הפריע לי היום, ואני לא מתרץ, אבל זה רק במדינה שלנו יקרה שיחזירו נקודה למכבי תל אביב, אבל למה ביום של משחק? זה קרה גם בבית"ר. אני לא מבין למה זה קורה, תחזירו, אבל יום לפני או יום אחרי המשחק. לא צריך להתעסק עם זה בבית מלון. במקום להתעסק במשחק אנחנו כצוות מתעסקים בלהרגיע את השחקנים. זה גורם לך להקיא את הענף הזה וזה חייב להיפסק. חששתי שנבוא בגישה קצת עייפה ורדומה. השחקנים באו כמו שצריך, כבשנו והיינו יכולים להגדיל את התוצאה. החצי הראשון היה טוב, משהו קרה בחצי השני, אבל אני לא אוהב לתרץ. היינו חייבים לשחק יותר טוב. נתנו לריינה לחזור משום מקום, חבל שהפסדנו כי זה היה משחק מאוד חשוב, אבל צריכים להרים את הראש, להמשיך לעבוד קשה, להרים את עצמנו ואני בטוח שבסוף יהיה בסדר.".

ליאור רפאלוב בפעולה (ליאת אבשלומי)

הקשר ליאור רפאלוב אמר: "קודם כל נגמר המשחק ולא משנה התוצאה, שחקנים מחויבים ללכת להודות לקהל ומי שהגיע ותמך בנו כל המשחק. לרוב מנצחים וכולם שמחים, אבל צריך לדעת לבלוע גם משחקים כאלה ולהישאר ביחד כל הדרך. זה מה שהופך את מכבי חיפה לקבוצה חזקה. באופן אישי לא אתן מקום לעוד טעויות כאלו. יש לי לצערי פציעה שמי ששיחק יודע על מה מדובר. אני מקווה להתאושש, אני אנצל כל דקה בפגרת הנבחרת הקרובה, היה לי חשוב לשחק נגד פיורנטינה אבל הרופא אמר שאני לא יכול לקבל זריקה גם שם וגם פה, היה לי חשוב להופיע פה".

רפאלוב הוסיף: "חבל, כבר הובלנו למרות משחק לא גדול שלנו. מגיע מחמאות לריינה, הם נתנו משחק גדול. מבחינתנו היינו צריכים לדעת להיות יותר מאורגנים ולנצח. תזמון הודעת בית הדין? המומנטום שמוציאים כאלו הודעות לפני משחק שלנו, אני רק יודע שסיימנו את המחזור הקודם במקום הראשון והיום היינו במינוס 2 מבלי ששיחקנו. זה לא נושא שבשליטה שלנו, ללא ספק יש פה יד מכוונת ואני לא צריך להוסיף ופה אני אסיים".

מאמן מכבי בני ריינה, שרון מימר (ליאת אבשלומי)

מאמן בני ריינה שרון מימר, שיקבל הצעה להארכת חוזהו בעקבות ההישג המרשים, אמר בסיום: "אין ספק שזה מהרגעים הגדולים בקריירה שלי, אי אפשר לתאר במילים מה שעשינו פה העונה. אם תפרטו את זה לפרטים, ריינה אולי המועדון הקטן בליגה – מבחינת תנאים, מסורת, קהל, תקציב. יש לנו דבר שהוא כנראה יותר מכולם – החיבור בין בעלים, צוות ושחקנים. כולנו מאוחדים סביב המטרה. היה לי חשוב לנצח היום דרך כדורגל, לא לגנוב פלייאוף כקבוצה מסכנה שהולכת אחורה ועוקצת. היתה לנו תקופה פחות טובה בחודשיים האחרונים, אבל לא נתעסק בזה. אני מקווה שנלמד מזה, כי היינו צריכים להבטיח פלייאוף הרבה לפני. ב-21 מתוך 25 המחזורים היינו בתוך הפלייאוף, כך שזה לא מקרי. זה הכי מגיע לנו".

מאמן בני ריינה המשיך: "יש פה שחקנים שיכולים לעבור משיטה לשיטה. היינו צריכים קצת לצופף את האמצע, הגבנו גם בצורה יפה לשינוי המערך שלהם. עשינו התאמות, אבל יותר חשוב מכל ההתאמות זה הלב של השחקנים. אני מצדיע להם, לא רק על המשחק הענק שעשינו היום, אלא על עונה שלמה. זה מרגש מאוד, שיש לך שחקנים כאלה, בלי אגו, שרק רוצים להקשיב, ללמוד ולהתקדם. כל העונה עמדנו מול הגדולות וזה מוכיח שאנחנו קבוצה של פלייאוף עליון. לא נבוא להתבטל שם. מכבי חיפה באה עם כל התותחים הכבדים, חשבתי שאני פיורנטינה".

על המושג "מעגל המימרים" ועל כך שיצא ממנו: "מיתגו את זה כטרנד שיש בליגה, עם תחלופה וחוסר סבלנות. זה יצר את תרבות המימרים. הסטטיסטיקה אומרת שסבלנות משתלמת בסופו של דבר. אנחנו כמאמנים רוצים להישאר, רוצים להישאר בתהליכים. היתה לי הצעה מקבוצה קצת יותר גדולה השנה אבל החלטתי להישאר כדי לבנות פה משהו".

שלומי אזולאי, שכבש שער 12 ב-28 משחקים נגד מכבי חיפה, סיכם: "חדר ההלבשה רגוע יחסית להישג שעשינו, אנשים קצת מאופקים. ידענו שמכבי חיפה באה אחרי פיורנטינה ותהיה לה ירידת מתח, ופשוט היינו צריכים להיות שם 90 דקות. הם פתחו ממש טוב, היה לנו מזל בהתחלה, ואחר כך הצלחנו להתעלות עם מחצית שנייה אדירה. תרגמנו את זה לשערים, מה שלא עשינו במשחקים הקודמים. בחודש וחצי האחרונים היינו זוועה, שלשלנו במכנס, אבל עשינו סיבוב ראשון מדהים. אנחנו צנועים, ברור כמה הלחץ משתק שחקנים אבל היינו רגועים. אני מקבל פה את מה שכל שחקן צריך – ביטחון, יחס אישי, וזה מתורגם גם למספרים. נשארנו בליגה ונהנה בפלייאוף, אני מאמין שניתן פייט לגדולות".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button