כדורגל ישראליליגיונרים

גרנט ביקר את ה-BBC: "אולי תקראו לחמאס ארגון שוחרי שלום?"

מאמן נבחרת ישראל וצ'לסי לשעבר, וזמביה כיום, התראיין ב''דיילי מייל'' ודיבר על ההתעלמות המחפירה של הממלכה מהטבח של ארגון הטרור על יישובי עוטף עזה ב-7.10. וגם: אנליסט מכבי ת''א התייצב לצד ישראל

אחרי שמאמן נבחרת זמביה אברהם גרנט – שאימן בעבר את נבחרת ישראל ובין היתר גם את צ'לסי, קרא לעמיתו מנבחרת אנגליה גארת' סאות'גייט לגנות את פשעי החמאס, באי הבריטי רצו לשמוע ממנו עוד על המלחמה שפרצה בארץ ב-7 באוקטובר. בראיון ל"דיילי מייל" שפורסם הערב (שני), גרנט סיפק מספר אמירות בנושא וביקר גם את ה-BBC.

גרנט אמר: "קראתי את הקוראן במלואו ולא כתוב בו להרוג חפים מפשע. אני מכיר הרבה אנשים טובים בעזה, מאוד טובים. כל אובדן של חיים הוא טרגדיה ולבי איתם. לפני עשור העליתי בפני טוני בלייר רעיון לבנות מגרשי כדורגל בגבול בין ישראל לעזה. גם כדי למצוא כישרונות וגם בשביל שאנשים ישחקו יחד. כדורגל יכול לאחד. אני מאמין שזה עדיין אפשרי, יש לי קשרים בעולם הערבי והיהודי שיכולים לממן את זה. זה החלום שלי, היום יותר מתמיד. אני עוד מאמין בטבע האנושי".

המאמן הישראלי הוסיף: "יחס התקשורת הבריטית? צר לי על אלה שמתו בעזה, אבל חייבים להכיר בהבדל. חמאס פגע באזרחים חפים מפשע במכוון. לאנוס אישה ישחרר את פלסטין? לערוף ראשי ילדים ישפר את איכות החיים של העזתיים? זה ארגון טרור. הם נגד האנושות. מוסלמים שאני מכיר מתקשרים אליי ואומרים שזה לא האסלאם והם לא יכולים לתמוך בזה. אף בן אנוש לא יכול לתמוך בזה. אני מבקש מה-BBC, אם אתם לא קוראים להם טרוריסטים, קראו להם ארגון שוחר שלום".

גרנט המשיך: "השוו אותם למרטין לות'ר קינג שנלחם למען זכויות אדם. למהטמה גנדי שנלחם בשביל המדינה שלו. אם זה לא טרור, אז מה זה? הם לא רוצים שלום. מה הם עשו בשביל המדינה שלהם? נתנו חינוך טוב או מענה בריאותי הולם לילדים? לפלסטינים מגיעה הנהגה ראויה. אני לא מבקש מאף אחד לבחור צד. אני רק מבקש שיבחרו בשלום, בחיים ובאהבה. כל מה שהם עושים זה ללמד שנאה. לבית שגדלתי בו נכנסו ערבים, גידלו אותי לאהוב ולא לשנוא. אני בטוח בדבר אחד – אם חמאס ישקיע את כל מרצו בעתיד תושבי עזה ובאיכות חייהם, במקום בהסתה לשנאה ולהרס, עזה תהיה גן עדן".

על הסירוב של ההתאחדות האנגלית להאיר את הקשת בוומבלי בצבעי דגל ישראל, אמר המאמן הישראלי: "כשהם יסתכלו בעיניים של הילדים שלהם, לא יהיה להם מה להגיד. אני לא צריך שהם יגנו, זה לא יחזיר אף ילד לחיים. ההתאחדות האנגלית טעתה. מנהיגים שלא מגנים שמים את הפוליטיקה לפני האנושיות".

בתוך כך, האנליסט של מכבי תל אביב פיליפ האדסון ביקר את התקשורת הבריטית על כך שמיהרה לדווח את הטענות השקריות של חמאס כאילו ישראל הפציצה בית חולים ברצועת עזה, למרות שהיה מדובר בשיגור כושל הג'יהאד האיסלאמי.

"מאוחר מדי", כתב האדסון, "התקשורת העולמית כבר הכריזה על ישראל כיוזמת ומרגישים את ההשלכות לכך בכל העולם. ההמונים התעוררו. אני לא רוצה שחפים מפשע ייפגעו או ייהרגו בשני הצדדים, אבל התקשורת הבריטית והעולמית צריכים לתת תשובות".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW