גביע הטוטוכדורגל ישראלי

גמר גביע הטוטו יוקדש לחיילים ולנופלים, 50 פצועי צה"ל יתארחו

מנהלת הליגות הודיעה שהמפגש הערב (רביעי, 20:00) בין מכבי חיפה למכבי ת''א יוקדש לחיילים ולנופלים במלחמה. הזוכה תקבל את התואר מבני משפחתו של אל''מ אסף חממי ז''ל. שתי הקבוצות יחלקו תשורות לחיילים

משחק גמר גביע הטוטו יתקיים הערב (רביעי) ב-20:00 באצטדיון נתניה ויפגיש בין האלופה מכבי חיפה למוליכת הטבלה מכבי תל אביב. כל הכרטיסים למשחק נמכרו וקופות האצטדיון לא ייפתחו, כאשר השערים ייפתחו בשעה 18:00. צפויים עומסי תנועה מצפון ודרום והקהל מתבקש להקדים את הגעתו לאצטדיון. מערך הרכבות תוגבר וניתן להתעדכן באתר הרשמי של רכבת ישראל בלוחות הזמנים.

גביע הטוטו (ישי נאמן)

מנהלת הליגות הודיעה שהמשחק יוקדש לחיילי צה"ל: "אירועי השבעה באוקטובר ממשיכים ללוות אותנו גם היום יותר ממאה ימים אחרי שהחלו. ליבנו עם משפחות הקורבנות והחללים, החטופים, חיילי צה"ל וכוחות הביטחון. במשחק יתארחו 50 פצועי צה"ל המלווים על ידי עמותת 'אחים לחיים' וטקס פתיחת המשחק יוקדש עבורם. עמותת אחים לחיים הינה עמותה ששמה לה למטרה לסייע בהליך השיקום הפיזי והנפשי של לוחמי ולוחמות צה״ל שנפצעו בפעילות מבצעית".

עוד נמסר מהמנהלת: "עד לשבעה באוקטובר מנתה העמותה כ – 1,300 לוחמים. מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל הצטרפו לעמותה עוד מאות לוחמים, פצועים חדשים שנפצעו במלחמת ״חרבות ברזל״. העמותה מלווה את הלוחמים ממיטת בית החולים ועד לחזרתם למסלול החיים, מעניקה תמיכה וסיוע ותקווה שאפשר להשתקם ולהמשיך בחיים גם אחרי הפציעה. במסגרת הטקס יוזמנו לכר הדשא ארבעה פצועים, שניים מכל קבוצה שיקבלו תשורה אישית מהקבוצה".

אוהדי מכבי תל אביב: יובל פטייב, מפקד כיתה בגדוד 51, גולני, נפצע ב-7/10 בקרב בזיקים, ואהוד אנטמן, לוחם בדובדבן, נפצע במבצע צוק איתן.

אוהדי מכבי חיפה: אגם בכר, נפצע בקרב בהגנה על כיסופים ב-7/10, איבד 14 מחבריו מגדוד 51 של  גולני, ואלעד פסט, נפצע בשנת 2003, שירת בגולני.

הדרבי של פתח תקווה יפתח את משחקי גביע הטוטו ב-29 ביולי
מכבי נתניה מניפה את גביע הטוטו ב-2023 (חיים בן דוד)

לגבי טקס הענקת גביע הטוטו, הודיעה המנהלת: "לאחר סיום המשחק, יעניקו את הגביע לקפטן הקבוצה המנצחת בני משפחתו של אל"מ אסף חממי ז"ל, שנפל בשבעה באוקטובר. הגביע יוענק על ידי בנו של אסף, אלון חממי שילווה על ידי אחיו של אסף, איתן אביר לקפטן הקבוצה המנצחת (ללא הענקת מדליות ואלמנטים חגיגיים אחרים שהינם בד"כ חלק מהטקסים). אלמנתו של חממי ז"ל ספיר ובני משפחתו המורחבת יתארחו במשחק".

עוד נמסר מהמנהלת כי "אל"מ אסף חממי זכרונו לברכה היה במותו מפקד החטיבה הדרומית של אוגדת עזה ונהרג בשבעה באוקטובר בהגנה על קיבוץ נירים. גופתו עדיין מוחזקת בעזה. במהלך שירותו, היה חממי מפקד חטיבת הנגב, מפקד בא"ח עוז, מפקד גדוד צבר ומפקד יחידת רימון. אנו מצדיעים לאל"מ חממי ז"ל ולכל חיילי צה"ל שחירפו את נפשם במלחמה על הגנת מדינת ישראל".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button