ענפים אחריםשחייה

גם הישראלים משתתפים: אליפות העולם בשחייה בדוחא נפתחת

יותר מ-2,600 ספורטאים המייצגים 201 מדינות וצוות פליטים אחד ייסעו לדוחא כדי להתחרות בשישה ענפי ספורט ימי - כולל משלחת ישראלית שזוכה לאבטחה צמודה. מי יצליחו להשיג את הכרטיסים לפריס? דיווח מיוחד מקטאר

היום (שישי) תפתח אליפות העולם בשחייה בדוחא שבקטאר, משלחת ישראלית מכובדת גם משתתפת באליפות ונציגותיה יפתחו גם היום את השתתפותן בתחרות. דוחא 2024 תשבור את השיא במספר הגבוה ביותר של ספורטאים מתחרים ומספר המדינות המיוצגות באליפות העולם בשחייה, כאשר קטאר תארח את תחרות הדגל לראשונה בין ה-2 ל-18 בפברואר 2024.

השיאים הוכרזו במהלך מסיבת עיתונאים משותפת שקיימה ערב האירוע ואליפות העולם בשחייה הוועדה המארגנת המקומית. יותר מ-2,600 ספורטאים המייצגים 201 מדינות וצוות פליטים אחד ייסעו לדוחא כדי להתחרות בשישה ענפי ספורט ימי, עם מקומות למשחקים האולימפיים בפריס 2024 שיוסיפו להתרגשות. ארבעה מענפי הספורט יראו מספר שיא של מדינות משתתפות, כולל שחייה, ושלושה יראו מספר שיא של ספורטאים מתחרים.

מתחם אליפות העולם בשחייה (צילום: רועי ינקלוביץ)

בין הספורטאים אלוף העולם בשחייה אמנותית של ארה"ב, ביל מאי; מגן על אלוף העולם בצלילה גבוהה, קונסטנטין פופוביץ' מרומניה; קפטנית אלופת העולם המכהנת בכדור מים, סברינה ואן דר סלוט ההולנדית; זוכת מדליית הזהב של המשחקים הפנאמריקנים של קנדה בצלילה, פמלה וור; ופעמיים אלופת העולם בשחייה לנוער, קייטי גריימס מארה"ב. חמשת הספורטאים השתתפו במסיבת העיתונאים הפותחת בה הביעו את התרגשותם לקראת אליפות העולם ושיבחו את איכות המקומות בדוחא.

ששת ענפי הספורט הימיים יתקיימו בשלושה מקומות ברחבי דוחא, כולל כיפת Aspire Dome המתקדמת – מתחם הספורט הימי הגדול בעולם. מרכז המים של חמאד ונמל דוחא הישן יארח גם תחרויות המספקות רקע מרהיב לספורטאים הטובים בעולם.

בנאום לקראת אליפות העולם בשחייה, נשיא איגוד השחייה העולמית חוסיין אל מוסאלם אמר: "אנו שמחים להיות בדוחא לאליפות העולם במים. קטאר הוכיחה את עצמה כמארחת מצוינת של אירועי ספורט גדולים ויש לנו את כל הביטחון שהספורטאים יקבלו את התנאים הטובים ביותר להתחרות. כבר קיבלנו משוב חיובי מספורטאים שמתרגשים לקראת תחילת התחרויות. בתור הפעם הראשונה שאזור זה מארח את אליפות העולם, אנו גם נרגשים מהתפקיד שהאירוע יכול למלא בהרחבת טווח ההגעה שלנו ובהבטחה שכולם יוכלו להשתתף, להתחרות ולהפיק תועלת מספורט ימי".

נבחרת ישראל בשחייה אומנותית (איגוד השחייה)

מנכ"ל דוחא 2024, ח'אליל אל ג'אבר, אמר: "אליפות העולם במים – דוחא 2024 תהיה חגיגה ייחודית של ספורט ימי והמורשת העשירה של קטאר. ראוי שאליפויות אלו אמורות לשבור שיאי השתתפות, מה שמחזק את חשיבות האירוע הזה. אנו נרגשים מכך שיותר ספורטאים, ויותר מדינות, מאי פעם בחרו להתחרות באליפויות אלו. אין לנו ספק שהם ינעימו את אלפי הצופים הנוכחים ויהוו השראה לדור הבא של ספורטאי המים בקטאר ובאזור המזרח היכן וצפון אפריקה".

יותר מ-1000 מתנדבים יבטיחו שהאוהדים ייהנו מחוויה בלתי נשכחת, בעוד ש-Fan Zone, הממוקם בין כיפת Aspire ו-Hamad Aquatic Center, ישפר עוד יותר את ההנאה שלהם מהתחרות. מרכז השידור הבינלאומי ומרכז המדיה המרכזי ממוקמים גם הם באתר, כדי להבטיח חוויה חלקה למאות התקשורת הנוכחים.

התחרות בדוחא 2024 אמורה להוות השראה לדור הבא של ספורטאי המים "לצלול לתוך הריגוש שלך" במדינה ובאזור עם מורשת ימית עשירה. שגרירי דוחא 2024 יבקרו בבתי ספר ומועדונים מקומיים כדי לעודד השתתפות לצד הקמעות 'נהים', כריש לוויתן קטארי שובב, ו-'מאיפרה' אלמוג מהלך, מדבר ומחייך, הקשורים באופן אינטימי למורשת קטאר ומייצגים את ההכללה של האליפויות. .

האקשן בדוחא יתחיל כאמור היום עם שחייה וצלילה אמנותית, לקראת טקס הפתיחה ב-4 בפברואר ב-Aspire Dome. השחייה במים הפתוחים תתקיים גם בשבוע הראשון של התחרות עם תחרויות צלילה גבוהה ושחייה בשבוע השני, בעוד ענף הכדורמים יתקיים לאורך כל הטורניר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW